سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مطالبات تعدادی از خانواده های زندانیان سیاسی از رئیس قوه قضایی: عدالت قضایی را بر ق...

مطالبات تعدادی از خانواده های زندانیان سیاسی از رئیس قوه قضایی: عدالت قضایی را بر قرار کنید

چکیده :ما به عنوان جمعی از خانواده های‎ زندانیان سیاسی ضمن محکوم کردن این‎چنین حوادث تلخی که موجب تأثر و تأسف آحاد جامعه است، نسبت به عدم اجرای صحیح قانون در بخش هایی از قوه قضاییه و عدم موافقت با مرخصی‎های مناسبتی، استحقاقی، استعلاجی، اضطراری و محدودیت استفاده از تماس تلفنی و.... نزدیکان مان که اکنون در زندان هستند و در مقابل، رویه ی کاملاً متناقض که نسبت به عده دیگری اعمال و اجرا می شود و نیز عدم موافقت با آزادی مشروط عزیزانمان (علیرغم اینکه واجد شروط بهره مندی از آن هستند)، اعتراض داشته و تامین امنیت جانی عزیزانمان را بر عهده‌ی سازمان زندان‎ها و قوه قضاییه می‎دانیم و نسبت به عدم احقاق حقوق زندانیان هشدار می...


جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی در نامه ای به ابراهیم رئیس جدید قوه قضاییه خواستار اجرای “ضوابط و قوانین مربوط به تفکیک زندانیان‌ بر اساس آیین نامه سازمان زندانها و برقراری عدالت” شدند.

متن این نامه که در اختیار کلمه قرار گرفته است به شرح زیر است:

به نام خداوند جان و خرد
ریاست قوه قضاییه
آقای رییسی
با سلام

همان‎گونه که خود اطلاع دارید به تازگی، علیرضا شیرمحمدعلی، زندانی سیاسی محبوس در زندان تهران بزرگ به طرز وحشیانه و دلخراشی به قتل رسید. که مهمترین دلیل آن عدم رعایت آیین‌نامه نحوه تفکیک و طبقه‌بندی زندانیان به شماره ۱۶۵۲۳/۸۵/۱، حاوی ۱۷ ماده و ۹ تبصره، است که در تاریخ ۹/۹/۱۳۸۵ مورد تأیید و تصویب رئیس وقت قوه قضائیه قرار گرفته ولی متأسفانه به درستی اجرا نشده است.

ما به عنوان جمعی از خانواده های‎ زندانیان سیاسی ضمن محکوم کردن این‎چنین حوادث تلخی که موجب تأثر و تأسف آحاد جامعه است، نسبت به عدم اجرای صحیح قانون در بخش هایی از قوه قضاییه و عدم موافقت با مرخصی‎های مناسبتی، استحقاقی، استعلاجی، اضطراری و محدودیت استفاده از تماس تلفنی و…. نزدیکان مان که اکنون در زندان هستند و در مقابل، رویه ی کاملاً متناقض که نسبت به عده دیگری اعمال و اجرا می شود و نیز عدم موافقت با آزادی مشروط عزیزانمان (علیرغم اینکه واجد شروط بهره مندی از آن هستند)، اعتراض داشته و تامین امنیت جانی عزیزانمان را بر عهده‌ی سازمان زندان‎ها و قوه قضاییه می‎دانیم و نسبت به عدم احقاق حقوق زندانیان هشدار می دهیم.

در حال حاضر تعداد زیادی از زندانیان سیاسی در زندان های #اوین، #گوهردشت، #قرچک ، #تهران_بزرگ ، #تبریز، زندان مرکزی #سنندج ، #عادل_اباد_شیراز، زندان مرکزی #زاهدان، #اردبیل، #کرمانشاه و … بدون رعایت اصل تفکیک جرایم محبوس و جانشان در معرض خطر است.

لذا از شما می خواهیم در خصوص رفع موانع قانونی و اجرای صحیح و کامل قانون به ویژه ضوابط و قوانین مربوط به تفکیک زندانیان‌ بر اساس آیین نامه سازمان زندانها و برقراری عدالت دستورات مقتضی صادر نمایید.

خانواده زندانیان سیاسی :

رضا آقاخانی ، رویین عطوفت ، امیر سالار داوودی، نصرالله لشنی، علیرضا گلی پور ،محمودبهشتی لنگرودی، اسماعیل عبدی ،محمد حبیبی ،سهیل عربی، جعفر عظیم زاده، فرشید(احمد) شجاعی، مسعود کاظمی، آتنا دائمی، محمد پارسیDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.