سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » دیدار نمایندگان با بابک زنجانی در زندان شخصی بود یا ماموریت مجلس...

دیدار نمایندگان با بابک زنجانی در زندان شخصی بود یا ماموریت مجلس

چکیده :دهقان اخیرا در سفری که به استان‌های جنوب کشور داشت در اظهارنظری با خشم و کینه‌ای عجیب اعلام می‌کند که اگر قدرت داشت همین امروز زنگنه را از وزارت نفت بر می‌داشت. سئوال این بود که آیا این واکنش تند او (و همچنین سایر نمایندگان نسبت به زنگنه) ناشی از دیدار‌ مخفی این طیف نمایندگان با این سوپرمیلیاردری است که بدهی او به حساب امروز بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان...


بعد از آنکه علیرضا رحیمی نماینده تهران در توئیتی گلایه آمیز خبر از دیدار برخی نمایندگان با بابک زنجانی در زندان داد، ابتدا وکیل زنجانی آن را رد کرد. همچنین با وجود آنکه ابوالفضل ابوترابی که نامش در بین دیدار کنندگان با متهم نفتی بود این خبر را رد کرد، اما از سوی دهقان نماینده نزدیک به قالیباف و رئیس ستاد او در انتخابات، به این خبر هیچ واکنشی مشاهده نشده است.

با این وجود رئیس کمیسیون حقوقی مجلس در مصاحبه‌ای به دفاع از این دیدار پرداخته و معتقد است اگر «دیدارهای شخصی هم بوده باشد آنها حق این دیدار را داشتند.»

دهقان اخیرا در سفری که به استان‌های جنوب کشور داشت در اظهارنظری با خشم و کینه‌ای عجیب اعلام می‌کند که اگر قدرت داشت همین امروز زنگنه را از وزارت نفت بر می‌داشت. سئوال این بود که آیا این واکنش تند او (و همچنین سایر نمایندگان نسبت به زنگنه) ناشی از دیدار‌ مخفی این طیف نمایندگان با این سوپرمیلیاردری است که بدهی او به حساب امروز بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان می‌شود؟‌

حالا که پرده‌ها کنار رفته و اصل دیدار را پورمختار رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس تایید کرده است، بهتر است چند پرسش پاسخ داده شود:

یک:‌ آیا این اولین و تنها دیدار نمایندگان با بابک زنجانی بود؟ یا دیدارهای دیگری هم به طور پنهانی انجام شده است؟ گزارش این دیدارها کجاست؟

دو: اسامی دیدار کنندگان فعلی و گذشته از مجلس با بابک زنجانی چه زمانی منتشر می‌شود؟

سه: دیدار این نمایندگان با بابک زنجانی آیا یک ماموریت از سوی مجلس بود، یا آنکه به طور شخصی انجام شده بود؟

اهمیت این سئوال در آن است که اگر این دیدار شخصی بوده، باید دید کدام‌ کانون‌های سیاسی و مالی در حال تلاش برای رهایی بابک زنجانی از اعدام هستند؟

اگر این دیدارها برمنبای وظایف نمایندگی این نماینده انجام شده باشد، قطعا باید مجلس آن را تایید کرده و مشخص باشد که کدام کمیسیون و در کدام جلسه این ماموریت را به این افراد محول کرده است.

در صورتی که این دیدارها به طور شخصی انجام شده باشد، ابعاد ماجرا مهمتر خواهد بود. مثال می‌توان پرسید: چرا نمایندگان نسبت به وضعیت زندانیان سیاسی هیچ احساس وظیفه و تکلیفی نمی‌کنند، اما در میان زندانیان اقتصادی اتفاقا نگران حال کسی می‌شوند که به تعبیر نمایندگان اصولگرای مجلس نهم «جرثومه فساد بود»؟

امتدادDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.