سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » روایت تکان‌دهنده هم‌بند علی‌رضا شیرمحمدعلی از مرگ این زندانی سیاسی...

روایت تکان‌دهنده هم‌بند علی‌رضا شیرمحمدعلی از مرگ این زندانی سیاسی

چکیده :محمدی تاکید کرده که شیرمحمدعلی و زندانیان سیاسی بندسوئیت‌ها هیچ اختلافی با این دو زندانی که آن‌ها را محمدرضا خلیل زاده و حمیدرضا شجاعی زواره معرفی کرده، نداشته‌اند و حتی علی‌رضا شیرمحمدعلی بارها به آن‌ها کمک...


برزان محمدی: قاتلان تهدید به کشتن کرده‌بودند و مسوولان زندان هم می‌دانستند

برخی رسانه‌ها خبر داده‌اند برزان محمدی، هم‌بند علی‌رضا شیرمحمدعلی، که همراه با او چندی‌پیش اعتصاب‌غذا کرده بود، در نامه‌ای مطرح کرده «پیش‌تر قاتلان شیرمحمدعلی بارها تهدید کرده بودند که کسی را می‌کشند.»

به‌نوشته محمدی، قاتلان می‌خواستند با کشتن یک‌نفر به زندان رجایی‌شهر، محل نگه‌داری پیشین‌شان برده شوند؛ چرا‌که در آن‌جا با «کلاه‌زنی» درآمد خوبی داشتند.

محمدی مدعی‌شده تهدیدهای این دو زندانی به گوش مسوولان زندان نیز رسیده بود و حتی این دو زندانی یک‌بار دیگر در دِی‌ ۱۳۹۷ با تیزی‌ای که از سنگ توالت درست کرده بودند، سر و گردن یک زندانی مالی را که برای تنبیه به سوئیت‌ها فرستاده‌شده‌بود زخمی کردند.

در نامه محمدی ادعا شده مسوولان اما با سهل‌انگاری درست زمانی‌که این دو نفر از پیش نقشه کشیده بودند در بند سوییت‌ها را به روی آن‌ها باز گذاشتند.

«اگر این بند ویژه زندانیان سیاسی یا امنیتی است، چرا دو نفر با جرم‌های دیگر در آن نگه‌داری می‌شدند؟ قرار بوده این دو شرور هیچ ارتباط مستقیمی با ما نداشته باشند، ولی متاسفانه چندین‌بار به داخل سوئیت ما دسترسی پیدا کردند.»

محمدی تاکید کرده که شیرمحمدعلی و زندانیان سیاسی بندسوئیت‌ها هیچ اختلافی با این دو زندانی که آن‌ها را محمدرضا خلیل زاده و حمیدرضا شجاعی زواره معرفی کرده، نداشته‌اند و حتی علی‌رضا شیرمحمدعلی بارها به آن‌ها کمک کرده‌بوده.

محمدی ادعا کرده وقتی همراه با شیرمحمدعلی «برای انتقال به زندان اوین اعتصاب غذا کرده بودیم، مسوولان زندان در پاسخ گفتند «آخر این اعتصاب مرگ است.»

کلاه‌زن، به مجرمان زندانی‌ای گفته می‌شود که از درون زندان کلاه مردم عادی در بیرون زندان را برمی‌دارند مثلا با ترفندهای بانکی یا تلفنی

دردناک‌است که دو زندانی متهم به قتل، برای بازگشتن به‌زندان ناامن‌تر رجایی‌شهر دست به قتل زده‌اند و دو متهم جرم‌های سیاسی، برای رفتن به زندان اوین اعتصاب غذا کرده‌بودند.

برزان محمدی و شیرمحمدعلی، اسفند پارسال دست به اعتصاب غذا می‌زنند تا به اوین منتقل شوند و نهایتا با وعده دادستانی برای حل‌شدن این مشکل دست از اعتصاب می‌کشند ولی از این دو تنها برزان محمدی و آن‌هم پس‌از قتل هم‌بندش، به اوین منتقل شد./ سحام نیوزDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.