سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ماهی گیری رسانه امنیتی از یک گفت و گو؛ نظامی که رضا خاتمی می گوید و نظامی که فارس می ...

ماهی گیری رسانه امنیتی از یک گفت و گو؛ نظامی که رضا خاتمی می گوید و نظامی که فارس می خواهد

چکیده :محمدرضا خاتمی می خواهد دامن نظام را از تقلب پاک کند تا دوباره میزان رای مردم شود، تا دوباره اعتماد به نظام بازگردد، تا نظام همانی شود که در زمستان ۵۷ قرار بر تاسیش بود، نظامی که رضا خاتمی از آن می گوید با نظامی که فارس و تسنیم و پایداری چی ها و اقتدارگرایان از آن صحبت میکنند فرسنگ ها فاصله دارد، نظام رضا خاتمی بر آمده از آرمان های انقلاب ۵۷ است و برای همین نیز در دادگاه حضور پیدا کرد تا تقلب در انتخابات را ثابت...


کلمه – گروه خبر: به نظر می رسد که دادگاه امروز رضا خاتمی در خصوص اثبات تقلب در انتخابات خبرگزاری های امنیتی را آشفته کرده و به هذیان گویی افتاده اند.

از جمله این خبرگزاری ها، خبرگزاری فارس است که نمی داند با دادگاه پر از سند و مدرک چطور برخورد کند. فارس از سویی مدعی می شود که حتی اگر هشت میلیون تقلب هم درست باشد چیزی در انتخابات تغییر نمی کند و از سوی دیگر گفت وگوی پس از دادگاه محمدرضا خاتمی، را به عنوان سندی برای عقب نشینی از مواضعش محسوب میکند.

محمدرضا خاتمی پس از پایان دادگاه تاجاییکه قاضی اجازه داد، به رسانه ها در خصوص مدارک ارائه شده به دادگاه و اسناد خود در خصوص تقلب ۸ میلیونی در انتخابات توضیح داد. وی در خلال صحبت هایش گفته بود:” سعی می‌کنم دامان نظام را از تقلب تبرئه کنم!”

خبرگزاری فارس همین یک جمله را از کل مصاحبه ای که در تمامی آن از اثبات تقلب هشت میلیونی سخن می‌گوید را بیرون کشیده و آن را سندی دال بر عقب نشینی رضا خاتمی عنوان می کند.

فارس در گزارش خود مدعی می شود: “این اظهار نظر در حالی صورت گرفته که رجز خوانی رضا خاتمی و اطرافیانش از چند روز گذشته در مورد ارائه اسناد تقلب ۸ میلیونی در دادگاه آغاز شده بود. حالا ظاهرا رضا خاتمی با چرخشی عجیب ادعا کرده که می خواهد دامن نظام را از ادعای تقلب تبرئه کند.”

فارس هیچ کار ندارد که در دو جلسه دادگاه محمدرضا خاتمی بارها تاکید بر تقلب در انتخابات داشته و حداقل در دو جلسه دادگاه اسناد و مدارک خویش مبنی بر تقلب ۸ میلیونی در انتخابات را به دادگاه ارائه داده است. قطعا برای دبیر کل اسبق حزب مشارکت کاری نداشته با ایجاد تماس با مقامات قضایی و فرستادن واسطه های بتواند مانع از تشکیل دادگاه شود و بالاخره راهی برود که به خیابان ارگ ختم نشود. اما طی این مدت رضا خاتمی فقط دنبال جمع کردن مدارک و مستنداتی بود که تقلب ۸ میلیونی در انتخابات را ثابت میکرد و در دادگاه نیز مدارک و مستندات خود را ارائه داد، آنهم اسناد و مدارکی مبتنی بر اعداد و ارقامی که از سوی خود مسئولان برگزار کننده وقت انتخابات اعلام شده بود.

اما در مورد جمله ای که باعث خوشحالی و موج سواری خبرگزاری امنیتی فارس شده است و سوء استفاده ای که آنان از این جمله کرده اند. بله محمدرضا خاتمی در این دادگاه می خواهد تا دامن نظام را از لکه تقلب پاک کند، اما کدام نظام، همان نظامی که به خاطرش انقلاب شد، همان نظامی که صدها جوان در راه دفاع از آن شهید شدند، همان نظامی که میرحسین موسوی نخست وزیرش بود و سید محمدخاتمی رئیس جمهورش، همان نظامی که کروبی رئیس مجلس شورای اسلامی آن بود و بهزاد نبوی نایب رئیس آن و همان نظامی که در آن “میزان رای ملت بود” نه نظامی که به دست نا اهلان و نامحران افتاده است که در آن آرای مردم به هیچ انگاشته می شود و نخست وزیر جنگش در حصر می شود. نه نظامی که هر روز در گوشه ای از آن دادگاهی برای یک مفسد اقتصادی برگزار می شود و نه نظامی که در آن ماموران امنیتی اش به جای آنکه حافظ امنیت و ثبات کشور باشد خود باعث نا امنی و بی ثباتی می شود و برای رسیدن به مقاصد سیاسی و اقتصادی چه فسادها که نمی کند.

محمدرضا خاتمی می خواهد دامن نظام را از تقلب پاک کند تا دوباره میزان رای مردم شود، تا دوباره اعتماد به نظام بازگردد، تا نظام همانی شود که در زمستان ۵۷ قرار بر تاسیش بود، نظامی که رضا خاتمی از آن می گوید با نظامی که فارس و تسنیم و پایداری چی ها و اقتدارگرایان از آن صحبت میکنند فرسنگ ها فاصله دارد، نظام رضا خاتمی بر آمده از آرمان های انقلاب ۵۷ است و برای همین نیز در دادگاه حضور پیدا کرد تا تقلب در انتخابات را ثابت کند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.