سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » چرا از منتظری و شاگردانش کینه دارند!؟...

چرا از منتظری و شاگردانش کینه دارند!؟

چکیده :منتظری با انقلاب اسلامی عجین است. او اگرچه دومین شخصیت انقلاب اسلامی پس از امام(ره) بود، لکن به اعتراف دوست و دشمن در دوران ۱۵ سال تبعید امام او در ایران نقش اول رهبری را داشت، همه شخصیتهای با سابقه سیاسی و انقلابی او را از موثرترین رهبران انقلاب می دانند. سایه سنگین او در انقلاب بگونه است که با همه تلاش رسانه ای و بگیر و ببندها، و تهمتها و اهانتها! نتوانسته اند او را از انقلاب حدف کنند! این کم دردی...


هادی قابل:

آخرین اهانت به استادم، فقیه عالیقدر مرحوم آیت الله العظمی منتظری از دهان آلوده ای صادر شده است که عادت به کلمات ناپاک دارد!

او مدعی است که مرحوم امام در جمعی معدود و معینی(که به جز یک نفر بقیه شان از شاگردان آن فقیه عالیقدر بوده اند) گفته است: “منتظری خود فاسد است و شاگردانی هم که تربیت می کند فاسدند!”

در این رابطه لازم می دانم که چند نکته را عرض کنم:

۱- بر اساس وصیتنامه امام هرسخنی که به ایشان نسبت داده می شود باید کارشناسان بررسی کنند و صحت و عدم صحتش را بیان کنند.
بنابر این دادستانی موظف به پیگیری موضوع است. تا صحت و سقم این ادعا مشخص گردد. و کسی به خود جرئت ندهد که به امام مطلبی را منتسب کند!

۲- موسسه حفظ و نشر آثار امام براساس رسالتش وظیفه پیگیری و رفع شبهه از این ادعا را دارد. سکوت موسسه در قبال چنین ادعاهایی مفهوم خوبی ندارد!

۳- بلحاظ محتوا” برفرض صدور چنین کلامی” با اصول و قواعد کلامی سازگار نیست! زیرا:

الف- معارض است با روایاتی که می گوید:” خذ الحکمه و لو من اهل النفاق؛ کلمهُ الحکمهِ ضالّهُ المؤمنِ، فحیثُ وجدَها فهُو أحقُّ بها؛ و….”

ب – معارض است با سیره عملی رسول الله(ص) در آموزش مسلمانان توسط مشرکان، و سیره اهل بیت(ع) در سفارش به فراگیری دانش به اصحاب و شیعیانشان.

ج- معارض است باسیره مستمره علما و فقها و حوزه های علمیه شیعه در کسب دانش از مخالفان!

د – معارض است با آخرین فرمایش امام در نامه مکتوب ایشان:
” من صلاح شما و انقلاب را در این می ‏بینم که شما فقیهی باشید که نظام و مردم از نظرات شما استفاده کنند. جنابعالی ان شاءاللّه‏ با درس و بحث خود حوزه و نظام را گرمی می‏ بخشید.

۴- امام در آخرین نامه و فرمایش مکتوبشان خطاب به فقیه عالیقدر نوشته اند:” همه می ‏دانند که شما حاصل عمر من بوده ‏اید؛ و من به شما شدیداً علاقه‏ مندم.”

ادعای این فرد امام را زیر سوال برد که چگونه عمل کرده که “حاصل عمرش” که شدیدا هم مورد علاقه اش می باشد، چنین فرد فاسدی شده است؟!

۵- صرف نظر از همه این قیل و قالها، سوال این است که آخوندهای حکومتی، و دستگاه رسانه حکومتی، چرا هر از چندی به مرحوم منتظری و شاگردانش حمله می کنند!

به نظر حقیر چند علت دارد:

۵-۱: انصاف قضیه این است که حکومت مرجعی به جامعیت ایشان نداشته و ندارد! آن مرحوم به لحاظ علمی، نوآوری فقهی، سوابق مبارزاتی، اشراف بر فقه مذاهب، محبوبیت مردمی، پرورش شاگردان مجتهد زیاد، مردمی بودن، دفاع از حقوق مردم، بی اعتنایی به دنیا و مقام دنیا، ساده زیستی، بی همتا است!

۵-۲: منتظری با انقلاب اسلامی عجین است. او اگرچه دومین شخصیت انقلاب اسلامی پس از امام(ره) بود، لکن به اعتراف دوست و دشمن در دوران ۱۵ سال تبعید امام او در ایران نقش اول رهبری را داشت، همه شخصیتهای با سابقه سیاسی و انقلابی او را از موثرترین رهبران انقلاب می دانند. سایه سنگین او در انقلاب بگونه است که با همه تلاش رسانه ای و بگیر و ببندها، و تهمتها و اهانتها! نتوانسته اند او را از انقلاب حدف کنند! این کم دردی نیست!

لذا همان کینه ای که از علی علیه السّلام در دل عده ای بود که سبب شد قبر شریفش برای دهها سال مخفی باشد! همان کینه در دل چنین افرادی هست که هر از چندی نبش قبر می کنند و بر آن عزیز می تازند!

۵-۳: حقیر بعنوان شاگرد کوچکی از شاگردان بسیار و بزرگ آن فقیه نستوه نه تنها از این جمله رنجیده نشدم، که برخود بالیدم که شاگرد چنین شخصیتی بوده ام!

البته تاوان شاگردی او را فراوان داده و می دهم! شاگردان آن بزرگ مرد اکثریت قریب به اتفاقشان، فاضل، مجتهد، خوش فکر، ساده زیست، مردمی، مدافع حقوق مردم، زجر کشیده، و در میان جامعه محبوب هستند!

برای آخوندهای حکومتی این عقده سنگینی است که هرچندوقت سر باز می کند، و به تحقیر، توهین، محرومیت، اتهام، پرونده سازی، زندان روی می آورند!

ما را عادت به تحمل است و آنها را عادت به توهین!
و بقول معروف: به چرخ تا به چرخیم!
هو السّمیع االبصیر العلیم و هوالحاکم.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.