سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آماده بنزین ۲۵۰۰تومانی باشید!/ سهمیه بندی بنزین تصمیم کیست؟...

آماده بنزین ۲۵۰۰تومانی باشید!/ سهمیه بندی بنزین تصمیم کیست؟

چکیده :گمانه زنی ها در حال تحقق است و حالا همه جا صحبت از تغییر قیمت بنزین و سهمیه بندی آن است. آنطور که از خبرها بر می آید قرار است سهمیه ۶۰ لیتری به دارندگان خودرو تخصیص پیدا کند و ما بقی مصرف با قیمت ۲۵۰۰ تومان به ازای هر لیتر فروخته...


گفته می شود که از ساعت ۲۴فردا شب، بنزین سهمیه‌بندی می‌شود؛ ۶۰لیتر سهمیه بنزین هر خودروی شخصی در ماه است و به‌قیمت لیتری هزازتومان.

بنزین آزاد نیز یتری دوهزار و ۵۰۰تومان و سوپر آزاد، لیتری سه‌هزارتومان خواهد شد.

همچنین از دومین ماه اجرای سهمیه‌بندی، یعنی تیر، دولت سهمیه‌های مصرف‌نشده را برای تشویق در صرفه‌جویی می‌خرد.

بنابر این گزارش، دولت برای تاکسی‌های اینترنتی با هماهنگی وزارت کشور سهمیه‌ای جدا در نظر می‌گیرد.

آن طور که از شواهد بر می آید طی روزها و شاید ساعات آینده اجرای طرح سهمیه بندی بنزین رسما آغاز شود. اما چه کسی این تصمیم را گرفته و فرایند قانونی این تصمیم چگونه طی شده است؟

طرح سهمیه بندی در درون دولت مخالفان جدی دارد و در جلسات دولت برخی وزرا با آن مخالفت کرده اند.

وزارت نفت هم از موضع قبلی خود عدول نکرده و هیچ خبر یا بیانیه ای در موافقت با این طرح منتشر نکرده است. پیشتر بیژن زنگنه وزیر نفت با سهمیه بندی بنزین مخالفت کرده و آن را اشتباه دانسته بود.در میان نمایندگان مجلس هم این طرح مخالفان جدی دارد اما به نظر می رسد تصمیم اصلی جای دیگری گرفته شده است. جایی که روسای قوا جلسات منظمی را برگزار کرده و تا کنون برای بسیاری از اقدامات دولت آنها تصمیم گرفته اند.

رویه ای که البته با انتقادات فراوانی مواجه شد اما حسن روحانی ترجیح داد برای تصمیمات مهم اقتصادی دولتش نظر مساعد روسای دو قوه دیگر را هم جلب کند. حالا و در شرایطی که بدنه مجلس و بخش های مهمی از دولت مخالف سیاست سهمیه بندی بنزین هستند به نظر می رسد درباره این موضوع نیز در جلسه سرای قوا و شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا تصمیم گیری شده است.

تا کنون حل مسائلی چون پرداخت پول به سودباختگان موسسات غیر مجاز تا ممنوعیت پشت نویسی چک در جلسات سران قوا به تصیب رسیده و به نظر می رسد این جلسات شانیت قانون گذاری و اجرایی پیدا کرده است.

گمانه زنی ها در حال تحقق است و حالا همه جا صحبت از تغییر قیمت بنزین و سهمیه بندی آن است. آنطور که از خبرها بر می آید قرار است سهمیه ۶۰ لیتری به دارندگان خودرو تخصیص پیدا کند و ما بقی مصرف با قیمت ۲۵۰۰ تومان به ازای هر لیتر فروخته شود.

 Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.