سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » دیده‌بان حقوق بشر: از مجموع ۳۷ تنی که همزمان در عربستان اعدام شدند، ۳۳ تن شیعه بودن...

دیده‌بان حقوق بشر: از مجموع ۳۷ تنی که همزمان در عربستان اعدام شدند، ۳۳ تن شیعه بودند

چکیده :به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس‌ العربی، آدم کوگل، پژوهشگر در سازمان دیده‌بان حقوق بشر اعلام کرد: از مجموع ۳۷ تنی که همزمان اعدام شدند، ۳۳ تن شیعه...


به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس‌ العربی، آدم کوگل، پژوهشگر در سازمان دیده‌بان حقوق بشر اعلام کرد: از مجموع ۳۷ تنی که همزمان اعدام شدند، ۳۳ تن شیعه بودند.

همچنین بنا به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، یکی از ۳۷ نفری که روز گذشته توسط سعودی‌ها اعدام شد، نوجوانی بود که در آستانه ورود به یکی از دانشگاههای آمریکایی بوده است.

دانشگاه میشیگان غربی در سال ۲۰۱۷ تأیید کرد این شهروند سعودی موفق به دریافت پذیرش در این دانشگاه شده بود و در سالی که دستگیر شد، قصد سفر به آمریکا را داشت.

مقامات سعودی روز سه‌شنبه حکم اعدام ۳۷ شهروند عربستانی در پنج منطقه مختلف را اجرا کردند. این اعدام‌ها در مناطق ریاض، مکه مکرمه، مدینه منوره، القصیم، عسیر و منطقه الشرقیه صورت گرفت.

پیشتر، وزارت کشور عربستان سعودی با صدور بیانیه‌ای در راستای توجیه این جنایت‌ها ادعا کرد، حکم اعدام ۳۷ فرد “متهم به تلاش برای انجام اقدامات تروریستی” اجرایی شد.

در این بیانیه ادعا شده است: ۳۷ شهروند سعودی “به اتهام تشکیل هسته‌های تروریستی، اخلال در امنیت عمومی و ایجاد فتنه‌های طایفه‌ای و ناامنی در کشور و آسیب زدن به صلح و امنیت اجتماعی” اعدام شدند.

دولت سعودی هر ساله شمار زیادی از مخالفان آل‌سعود را با هدف مقابله با آزادی بیان و به بهانه مبارزه با تروریسم به مجازات‌های سنگین و اعدام محکوم می‌کند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.