سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » گزارشگران بدون مرز: ۸۴ کشته فعال رسانه‌ای در سال۲۰۱۸/ ایران در رتبه ۱۶۴ لیست آزادی ...

گزارشگران بدون مرز: ۸۴ کشته فعال رسانه‌ای در سال۲۰۱۸/ ایران در رتبه ۱۶۴ لیست آزادی رسانه

چکیده :کشورهای نروژ، فنلاند و سوئد دارای بهترین وضعیت در زمینه آزادی رسانه هستند. در لیست گزارشگران بدون مرز سه کشور آخر آن را ترکمنستان در رتبه ۱۸۰، کره شمالی در رتبه ۱۷۹ و اریتره در رتبه ۱۷۸ تشکیل می‌دهند. ایران در رتبه ۱۶۴ لیست آزادی رسانه گزارشگران بدون مرز قرار گرفته...


سازمان گزارشگران بدون مرز گزارش سالانه خود در رابطه با وضعیت آزادی رسانه‌ها را منتشر کرد.

به گزارش عصر ایران به نقل از دویچه وله، بر اساس این گزارش در سال گذشته میلادی ۸۴ نفر از فعالان رسانه‌ای کشته شده‌اند که ۶۶ نفر آن‌ها خبرنگار بوده‌اند.

بر اساس گزارش سالانه سازمان گزارشگران بدون مرز که روز چهارشنبه ۲۸ فروردین (۱۷ آوریل) منتشر شد در اروپا و آمریکا وضعیت خبرنگاران بدتر شده ‌است. تهدید به قتل، تهمت و بدنام کردن آنها افزایش یافته است.

ایالات متحده آمریکا با سقوط سه رتبه در رده ۴۶ و اتریش با سقوط پنج رتبه در رده ۱۶ قرار گرفته است.

در آلمان نیز حملات فیزیکی به خبرنگاران افزایش یافته و به دستکم ۲۲ مورد رسیده است. بیشتر این حملات در برنامه‌های راست‌گرایان صورت گرفته ‌است.

خبرنگاران در ترکیه، روسیه و چین نیز وضعیت مناسبی ندارند. در روسیه تصویب قوانین جدید آزادی مطبوعات در اینترنت را به‌خطر انداخته است.

در ترکیه ۱۰۰ خبرنگار در بازداشت بسر می‌برند. ترکیه تنها کشوری است که در آن خبرنگاران به‌خاطر افشاگری‌های موسوم به “اسناد پاناما” تحت تعقیب قرار گرفتند.

دولت چین به‌شدت با خبرنگاران منتقد برخورد می‌کند. در این کشور ۶۶ خبرنگار زندانی هستند.

کشورهای نروژ، فنلاند و سوئد دارای بهترین وضعیت در زمینه آزادی رسانه هستند. در لیست گزارشگران بدون مرز سه کشور آخر آن را ترکمنستان در رتبه ۱۸۰، کره شمالی در رتبه ۱۷۹ و اریتره در رتبه ۱۷۸ تشکیل می‌دهند.

ایران در رتبه ۱۶۴ لیست آزادی رسانه گزارشگران بدون مرز قرار گرفته است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.