سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » فاطمه کروبی دردیدار با اعضای حزب اعتماد ملی: از هیچ دروغ و افترایی علیه محصورین کوت...

فاطمه کروبی دردیدار با اعضای حزب اعتماد ملی: از هیچ دروغ و افترایی علیه محصورین کوتاهی نکردند

چکیده : تا به حال درباره محصورین تفهیم اتهام هم نشده و به مراجع قضایی هم هیچ پرونده‌ای ارسال نشده است. ۹ سال گذشت. خوب به یاد داریم. ما از بزرگان دینی یاد گرفتیم دروغ و تهمت و افترا جه عارضه‌هایی دارد. از هیچ دروغ و افترایی کوتاهی نکردند بدون اینکه اجازه داده شود جواب داده شود. و امروز این بدعت خطرناک به یک امر عادی تبدیل شده است .البته عزت و ذلت از آن خداست. امروز شما می‌بینید عزت از آن کیست و این الطاف الهی...


قائم مقام و اعضای حزب اعتماد ملی به مناسبت آغاز سال جدید با فاطمه کروبی، همسر مهدی کروبی دبیرکل حزب اعتماد ملی دیدار کردند.

فاطمه کروبی در این دیدار که در حسینیه جماران برگزار شد، با ابلاغ سلام مهدی کروبی به اعضای حزب، به تشریح آخرین وضعیت حصر پرداخت و گفت: سال ۸۸ اتفاقاتی بر پایه یک تصمیم غلط افتاد و سرمایه‌های اجتماعی نظام را از بین برد و این روند اشتباه همچنان ادامه دارد.

او افزود: دوم اسفند ۸۹ نیروهای امنیتی با بی ادبی وارد خانه شدند و بدون طی کردن مراحل قانونی و قضایی حصر آغاز شد و هنوز اراده‌ای برای تعیین ‌تکلیف آن نیست.

فاطمه کروبی اظهار کرد: طبق قانون، زندانی مرخصی دارد و چارچوبی وجود دارد. اما در رابطه با حصر غیرقانونی نه چارجوبی گذاشته‌اند نه مرخصی می‌دهند. با مدیریت سلیقه‌ای نیروهای امنیتی ۹ سال است شرایط را تحمل می کنیم.

نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی ادامه داد: زمانی که انقلاب اسلامی شد همه خوشحال بودیم که حکومت خودکامه فردی به پایان رسید و بنا شد حاکمیت قانون سرلوحه کشور و مقامات باشد. در قانون اساسی که بزرگانی آن را تدوین کردند، علاوه بر پرداختن به حقوق و آزادی‌های مشروع، هیچ مقامی حق ندارد آزادی های مشروع را حتی با وضع قوانین از شهروندی بگیرد.

فاطمه کروبی افزود: آقای کروبی در سه سال اول حصر شرایط بسیار بدی داشتن به صورتی که از آفتاب و هوای آزاد محروم بودند

کروبی به اصل ۳۶ قانون اساسی اشاره کرد و توضیح داد: این اصل می‌گوید حکم مجازات و اجرای آن باید از طریق دادگاه صالح صورت گیرد. تا به حال درباره محصورین تفهیم اتهام هم نشده و به مراجع قضایی هم هیچ پرونده‌ای ارسال نشده است. ۹ سال گذشت. خوب به یاد داریم. ما از بزرگان دینی یاد گرفتیم دروغ و تهمت و افترا جه عارضه‌هایی دارد. از هیچ دروغ و افترایی کوتاهی نکردند بدون اینکه اجازه داده شود جواب داده شود. و امروز این بدعت خطرناک به یک امر عادی تبدیل شده است .البته عزت و ذلت از آن خداست. امروز شما می‌بینید عزت از آن کیست و این الطاف الهی است.

فاطمه کروبی تاکید کرد: این شکافی که بین مردم و حکومت به وجود آمد، تا زمانی که تغییر اساسی در رویکرد به قانون صورت نگیرد قابل ترمیم نیست. اگر کسی دلسوز است و دغدغه کشور و مردم مظلوم را دارد و به دنبال حل معضلات است بدون تردید مقدمه بهبود شرایط و ترمیم بی اعتمادی مردم به حکومت، پایان حصر و آزادی زندانیان و آزادی رسانه‌ها است.

کروبی همچنین از تعدادی از نمایندگان با انصاف و شجاع مجلس که با وجود همه فشارها و تهدیدها به موضوع حصر ورود کردند تشکر کرد.

در ادامه این نشست، الیاس حضرتی، قائم مقام حزب اعتماد ملی، آخرین وضعیت حزب و فعالیت و اقدامات دفاتر و کمیته‌های حزب را برای فاطمه کروبی تشریح کرد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.