سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ‍ افشای اطلاعات محرمانه سپاه توسط سعید قاسمی/ هلال احمر شکایت می‌کند؛ سپاه تکذ...

‍ افشای اطلاعات محرمانه سپاه توسط سعید قاسمی/ هلال احمر شکایت می‌کند؛ سپاه تکذیب

چکیده : بسیاری از فعالان فضای مجازی در توییتر خطاب به حاکمیت و خصوصا دستگاه های امنیتی نوشته اند که اگر می خواهید نفوذی های واقعی را بیابید سراغ امثال سردار قاسمی بروید که درست در زمانیکه سپاه در لیست گروه های تروریستی قرار می گیرد و ایران زیر شدید ترین تحریم ها قرار گرفته و حتی کمک های به سیل زدگان نیز متاثر از تحریم ها به کشور نمی رسد، این اظهارات می تواند تبعات سنگینی برای کشور داشته باشد و خصوصا هلال احمر را در موقعیت ضعیف تری قرار...


کلمه – گروه خبر: اظهارات اخیر سعید قاسمی آنهم درست در زمانیکه که هلال احمر ایران متاثر از تحریم ها نمی تواند کمک های مالی صلیب سرخ جهانی را دریافت کند با واکنش های متعددی مواجه شده است.

سعید قاسمی که روزگاری در سپاه فعالیت داشت و حال مسئولان سپاه هرگونه فعالیت وی را تکذیب کرده و وی را فردی فاقد هر گونه مسئولیت معرفی می کنند در گفت و گوی تصویری با برنامه رودررو گفته است :«برخی نیرو‌های نظامی سپاه در پوشش هلال احمری برای آموزش نظامی نیرو‌های مجاهدین در جریان جنگ بوسنی به این کشور اعزام می‌شدند.»

سردار سعید قاسمی در گفت‌گوی تصویری خودش از اطلاعاتی خبر داده بود که احتمالا در قالب اسرار نظامی باشد: «ما هلال احمری‌هایی بودیم که برای آموزش نظامی نیرو‌های مجاهدین رفته بودیم.»

به گفته قاسمی، کریستین امانپور خبرنگار سی ان ان پوشش آن‌ها را برای آمریکایی‌ها افشا کرده است. اما ایران هیچگاه این موضوع را تایید نکرده بود تا اینکه سردار قاسمی بار دیگر روبروی دوربین قرار گرفت و جملاتی گفت که نباید!

قاسمی در بخشی از اظهارات خود که این نیز مهم است گفته در بوسنی در قلب اروپا اتفاقاتی افتاد. با القاعده‌ای‌ها با هم بودیم. از ما استیل گرفتند. مجاهدین از سر تا سر دنیا آمدند و یک اتفاق جدید رقم خورد و یگان‌های جهادی مسلمان تشکل شدند.

این اظهارات از یک سو با واکنش فعالان رسانه ای و فضای مجازی مواجه شد و از سوی دیگر نهادهای رسمی چون هلال احمر و خود سپاه نسبت به آن واکنش نشان دادند.

در همین رابطه، جمعیت هلال احمر اعلام کرده از سعید قاسمی، به‌دلیل اقرار و اعتراف‌به بهره‌‌گرفتن از یونیفرم هلال احمر ایران برای هدف‌های نظامی در جنگ بوسنی برای پوشاندن کارهای نظامی، شکایت کرده است.

در اطلاعیه هلال‌احمر آمده‌که «این جمعیت اجازه استفاده از لباس‌اش را به نیروهای نظامی نمی‌دهد؛ چراکه «این نهاد بین‌المللی بنابر کنوانسیون‌های چهارگانه ژنو در درگیری‌های مسلحانه بی‌طرف است.
اگر فرد یا نهادی از نشان و لباس جمعیت هلال احمر ایران در مسیری ناسازگار با اصول این نهاد بین‌المللی سوءاستفاده کرده، قطعا بدون اجازه این جمعیت بوده و قطعا اجازه چنین کاری هم داده نمی‌شد.»

صبح امروز نیز سردار رمضان شریف سخنگوی سپاه به اظهارات سعید قاسمی در خصوص بوسنی گفت: “اظهارات وی شخصی و فاقد اعتبار بوده و مورد تایید سپاه نمی باشد.”

در عین حال بسیاری از فعالان فضای مجازی در توییتر خطاب به حاکمیت و خصوصا دستگاه های امنیتی نوشته اند که اگر می خواهید نفوذی های واقعی را بیابید سراغ امثال سردار قاسمی بروید که درست در زمانیکه سپاه در لیست گروه های تروریستی قرار می گیرد و ایران زیر شدید ترین تحریم ها قرار گرفته و حتی کمک های به سیل زدگان نیز متاثر از تحریم ها به کشور نمی رسد، این اظهارات می تواند تبعات سنگینی برای کشور داشته باشد و خصوصا هلال احمر را در موقعیت ضعیف تری قرار دهد.

اینکه گفته شده، ایران و خصوصا سپاه با القاعده در بوسنی همکاری میکرده و از سوی دیگر نیروهای آن با پوشش هلال احمر وارد آن کشور شده و جنگیده اند می تواند سندی شود برای ترامپ تا بتواند هرچه بیشتر به همین بهانه ها ایران را زیر فشار بگذارد. از این روز نیز مقامات رسمی خصوصا مقامات سپاه دست به تکذیب اظهارات وی زده و اعلام کرده اند که وی سالهاست هیچ گونه ارتباطی با سپاه ندارد.

از سویی فعالان محیط زیستی و روزنامه نگاران به اتهام جاسوسی و نفوذ در زندان به سر می برند و از سوی دیگر افرادی چون سعید قاسمی در حساس ترین شرایط کشور راست و دروغ را بهم بافته و با اظهاراتشان به ترامپ کمک رسانده و شرایط را بحرانی تر می کنند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.