سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

مجید مقدم شاهد کهریزک آزاد شد

چکیده :جید مقدم یکی از زندانیان زندان کهریزک در سال ۸۸ پس از تحمل سه سال حبس از زندان اوین آزاد...


کلمه – گروه خبر: به گزارش امتداد، مجید مقدم یکی از زندانیان زندان کهریزک در سال ۸۸ پس از تحمل سه سال حبس از زندان اوین آزاد شد.

به گزارش کلمه مجید مقدم باید سوم اسفند ماه سال گذشته آزاد می شد اما با وجود بیماری، ایامی که در ادامه‌ی مرخصی برای درمان در خارج از زندان بود نیز به محکومیت وی اضافه شد و او نهایتا امروز آزاد گشت.

مجید مقدم به دنبال اعتراضات به تقلب صورت گرفته در انتخابات خرداد ۸۸ بازداشت و به دستور قاضی مرتضوی همراه با دیگر جوانان به زندان کهریزک منتقل شد. وی از جمله شاهدان جنایات صورت گرفته در زندان کهریزک است. مقدم پس از پنج روز حضور در بازداشتگاه کهریزک به زندان اوین انتقال یافت و در مردادماه همان سال با قرار کفالت آزاد شد. او پس از آزادی از عاملان اتفاقات کهریزک شکایت کرد و همچنین در مصاحبه های مختلف درباره شکنجه ها و وضعیت غیرانسانی این بازداشتگاه و مرگ سه تن از معترضان افشاگری کرد.

وی در ۳۰ خرداد ۱۳۹۳ برای بار دوم بازداشت شد و یک روز پس از آن بدون تشکیل پرونده قضایی آزاد شد. برای سومین بار مجید مقدم در ۱۲ آذر ۱۳۹۳ و به دلیل مصاحبه ها و فعالیت‌های مدنی اش توسط قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران بازداشت و به بند دو– الف سپاه پاسداران در زندان اوین منتقل شد، اوحدود سه ماه در سلول های انفرادی بازجویی شد و اسفندماه ۱۳۹۳ به بند هشت زندان اوین انتقال یافت.

 Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.