سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » وکیل متهم پرونده فساد پتروشیمی: در دوران تحریم موکل‌ من، جز خدمت به‌ نظام انگیزه‌...

وکیل متهم پرونده فساد پتروشیمی: در دوران تحریم موکل‌ من، جز خدمت به‌ نظام انگیزه‌ای نداشته

چکیده :۱۴ متهم پرونده فساد شرکت بازرگانی پتروشیمی متهم‌اند با استفاده از تفاوت ارز داخلی و ارز وارداتی از بخشی از شش‌میلیارد یورویی که از فروش محصول‌های شرکت‌های پتروشیمی در دوران تحریم، به‌دست‌آمده‌بوده، «سوءاستفاده» کرده‌ و در نظام اقتصادی ایران اخلال...


خلاصه‌ای از آن‌چه امروز در سومین جلسه دادگاه متهمان فساد در پتروشیمی روی داد:

وکیل رضا حمزه‌لو، مدیرعامل پیشین شرکت بازرگانی پتروشیمی متهم ردیف‌اول پرونده فساد پتروشیمی، که متهم‌است به اخلال در نظام‌اقتصادی از طریق قاچاق ارز امروز در جلسه رسیدگی به این پرونده گفته است:

در کیفرخواست موکل‌اش برای این اتهام، به‌قانون مجازات اخلال‌گران در نظام‌‌اقتصادی و قانون تشدید مجازات مرتکبان ارتشا استناد شده است.

اما ارزی که شرکت بازرگانی پتروشیمی وارد کرده قاچاق یا جعلی نبوده است.

بنابر این قانون‌ها جرم اخلال در نظام، تنها به‌شرطی‌که متهم، نیت ضربه‌زدن به نظام را داشته‌باشد، اثبات می‌شود اما موکل‌ من هیچ انگیزه‌ای جز خدمت به نظام و هیچ چاره‌ای در دوران تحریم به جز کارهایی که کرده، نداشته است.

آن‌ها به‌راحتی می‌توانستند تمام پول‌ حاصل‌از صادرات محصول‌های پتروشیمی را به خارج ببرند، ولی چنین نکردند.

قاضی پرونده، هم‌چنین گفته که حمزه‌لو متهم است به تحصیل هفت‌میلیون و ۶۵هزار و ۵۲۹یورو، معادل هشت میلیون و ۸۱۰هزار و ۳۸۴دلار از طریق نامشروع.

وکیل حمزه‌لو پاسخ‌داده که تحصیل مال از طریق نامشروع جرمی‌است‌ که باید در آن مالی تحصیل شده‌باشد. نماینده دادستان باید بگوید هفت‌میلیون و ۶۵هزار و ۵۲۹یورو از کجا آمده و متهم کجا آن را تحصیل کرده؟‌ این ادعا باید ثابت شود.

۱۴ متهم پرونده فساد شرکت بازرگانی پتروشیمی متهم‌اند با استفاده از تفاوت ارز داخلی و ارز وارداتی از بخشی از شش‌میلیارد یورویی که از فروش محصول‌های شرکت‌های پتروشیمی در دوران تحریم، به‌دست‌آمده‌بوده، «سوءاستفاده» کرده‌ و در نظام اقتصادی ایران اخلال کرده‌اند.

ایرناDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.