سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اعزام طاهر قدیریان فعال محیط زیستی بازداشت شده به بیمارستان بقیه‌الله سپاه...

اعزام طاهر قدیریان فعال محیط زیستی بازداشت شده به بیمارستان بقیه‌الله سپاه

چکیده : طاهر قدیریان یکی از هشت متهم پرونده موسوم به فعالان محیط زیست تحت درمان قرار گرفت. به گزارش ایرنا این فعال محیط زیستی زندانی به منظور ادامه روند درمان و معالجه خود به بیمارستان بقیه الله اعظم (عج) برای آزمایش اسکن تیروئید اعزام...


کلمه – گروه خبر: طاهر قدیریان یکی از هشت متهم پرونده موسوم به فعالان محیط زیست تحت درمان قرار گرفت. به گزارش ایرنا این فعال محیط زیستی زندانی به منظور ادامه روند درمان و معالجه خود به بیمارستان بقیه الله اعظم (عج) برای آزمایش اسکن تیروئید اعزام شد.

سال گذشته، مادر طاهر قدیریان گفته بود که وضعیت جسمی فرزند او وخیم شده و به شدت وزن کم کرده است.

به گزارش کلمه، فعالان محیط زیستی در ماه بین ۳ تا ۷ دقیقه بیشتر اجازه‌ی ملاقات با خانواده‌ی خود را نداشته و این ملاقات نیز همراه با حضور ماموران امنیتی صورت میگیرد و برای همین خانواده‌ی این فعالان محیط زیستی از وضعیت بازداشتی های خود بی خبر هستند.

اواسط بهمن سال گذشته، محاکمه هشت فعال محیط زیست که بیش از یک سال از بازداشتشان می گذرد به طور غیرعلنی شروع شد. حضور آنان در دادگاه با همراهی تعداد زیادی از ماموران امنیتی اطلاعات سپاه همراه بوده و آنان اجازه صحبت کردن با یکدیگر را نیز نداشته اند.

نیلوفر بیانی، فعال محیط زیست بازداشت شده در جلسه دادگاه اعلام کرده بود که بارها توسط ماموران مورد ضرب و شتم قرار گرفته و تهدید شده است.

او در دادگاه رو به دیگران کرده و فریاد زده “اگر شما رو هم مثل من به آمپول زدن تهدید می‌کردند، اعتراف می‌کردید! مردم این چند ماه من را انفرادی نگه داشتند، کلی زدنم و به زور اعتراف گرفتن، دارن منو میبرن پیش صلواتی اعدامم کنن”

در این پرونده این پرونده، چهار نفر به اتهام افساد فی الارض، سه نفر به اتهام جاسوسی و یک نفر هم به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی متهم‌اند.

پس از مرگ مشکوک کاووس سید امامی در زندان، مشخص شد که اطلاعات سپاه تعدادی از فعالان محیط زیستی را به اتهام جاسوسی باز داشت کرده است، اتهامی که اما و اگرهای فراوانی همراه داشت و باوجود پخش مستندهای نمایشی از صدا و سیما و رسانه های وابسته به نهادهای امنیتی بازهم افکار عمومی نسبت به جاسوس بودن فعالان محیط زیستی قانع نشدند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.