سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اطلاعات ارایه شده به آقای عارف درباره حصر ناقص است/ نظر لیست امید درباره رفع حصر قب...

اطلاعات ارایه شده به آقای عارف درباره حصر ناقص است/ نظر لیست امید درباره رفع حصر قبل از رای مردم چه بود

چکیده :نکته دوم آنکه آقای عارف درباره همین امکان محدود ملاقات آقای کروبی با دیگران گفته است تصمیمات گرفته شده برای کروبی و موسوی یکی است اما مهندس موسوی از این تصمیمات جدید استفاده نمی‌کند! در این زمینه اگر چه درگزارش های گذشته کلمه درباره مجوز ملاقات موسوی و رهنورد با خانواده و اقوام درجه یک اطلاع رسانی شده است اما درباره ادعای اخیر آقای عارف مبنی بر "رفع محدودیت‌هایی که آقای موسوی از آن استفاده نمی کند"( شاید منظور ایشان اجازه ملاقات با افرادی از پیش مشخص شده است) با پیگیری کلمه و خانواده مهندس موسوی و دکتر رهنورد از محصورین مشخص شد اطلاعات ارایه شده به ایشان دراین زمینه ناقص است و با واقعیت همخوانی...


کلمه -گروه خبر: پرسش از وضعیت حصر و گلایه از بدقولی ها درباره رفع حصر همواره پای ثابت مطالبات دانشجویی از مسوولان و نمایندگان است که هر بار به تناسب شجاعت و صداقت پاسخ دهنده به این مطالبه ی بر زمین مانده واکنش نشان می شود.

در همین حال آقای عارف اخیرا در جلسه ای با دانشجویان در پاسخ به سوال دانشجویان درباره حصر، نکاتی مطرح کرده است که در خور تامل و بررسی بیشتر است.

آقای عارف دسترسی محصورین به روزنامه و خروج نیروهای امنیتی از داخل منزل آقای کروبی را دستاورد اصلاح طلبان دانسته و آنگونه که خبرگزاری دولتی ایرنا گزارش داده است در پاسخ به این پرسش که دستاورد اصلاح طلبان برای رفع حصر چه بوده است؟ گفته: زمانی نیروهای امنیتی در منزل آقای کروبی بودند اما اکنون او می‌تواند در منزل خود جلسه داشته باشد. زمانی حتی روزنامه هم نداشت. محدودیت‌ها کاهش یافته است اما ما همچنان پیگیر هستیم.

به گزارش کلمه، این ادعا اما در حالی بیان می شود که آقای مهدی کروبی پس از سالها حصر برای تامین بدیهی ترین حقوق خود مردادماه سال گذشته دست به اعتصاب غذا زد و پس از آن بود که مقامات عالی کشور قول دادند که ماموران امنیتی از خانه خارج شوند. در واقع متاسفانه آقای عارف مساله ای را به عنوان دستاورد پیگیری های نمایندگان مجلس بیان می کند که مهدی کروبی برای تحقق آن جان خود را وسط گذاشته بود.

به نظر می رسد که دستاورد سازی آقای عارف از کم شدن قطره چکانی برخی دیگر از محدودیت ها(آن هم پس از سالها با در اختیار گذاشتن چند روزنامه و یا ملاقات با افرادی دیگر) به همین میزان معتبر باشد.

نکته دوم آنکه آقای عارف درباره همین امکان محدود ملاقات آقای کروبی با دیگران گفته است تصمیمات گرفته شده برای کروبی و موسوی یکی است اما مهندس موسوی از این تصمیمات جدید استفاده نمی‌کند!.

در این زمینه اگر چه درگزارش های گذشته کلمه درباره مجوز ملاقات موسوی و رهنورد با خانواده و اقوام درجه یک اطلاع رسانی شده است اما درباره ادعای اخیر آقای عارف مبنی بر “رفع محدودیت‌هایی که آقای موسوی از آن استفاده نمی کند”( شاید منظور ایشان اجازه ملاقات با افرادی از پیش مشخص شده است) با پیگیری کلمه و خانواده مهندس موسوی و دکتر رهنورد از محصورین مشخص شد اطلاعات ارایه شده به ایشان دراین زمینه ناقص است و با واقعیت همخوانی ندارد.

نکته سوم و پایانی اینکه ایشان در پاسخ به دانشجویی که گفته بود: آقای عارف قول رفع حصر داده بودید چرا حصر همچنان پابرجاست؟ با قاطعیت پاسخ دادند که: ما هیچ وقت رفع حصر را تعهد نکرده ایم بلکه گفته ایم که پیگیری می کنیم و در حال حاضر هم با پیگیری های ما محدودیت محصوران نسبت به قبل خیلی کمتر شده است!.

در این باره اگر چه باید گفت که محصوران هیچ توقع و خواسته ای برای پیگیری وعده های انتخاباتی درباره حصر نداشته و ندارند اما بد نیست به اظهارات آقای عارف در دانشگاه امیرکبیر در ایام انتخابات مجلس و زمانی که نیاز به رای مردم بود اشاره کنیم که گفته بودند: “مسئله حصر در نظام ما باید حل شود، شجاعانه عمل کردن در مجلس آینده وظیفه ماست و قول می‌دهیم وظایفمان را به درستی انجام دهیم. حصر باید رفع شود یا از طریق یک مرجع قانونی درباره آن تصمیم‌گیری شود، چراکه این موضع همیشگی ماست… .”Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.