سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » دلنوشته مادر سهراب اعرابی در سالروز میلاد فرزندش...

دلنوشته مادر سهراب اعرابی در سالروز میلاد فرزندش

چکیده :راستی سهرابم؛ این روزها شرایط بد اقتصادی و بحران گرانی امان مردم را بریده است، از جمله خودمان که مثل همه با آن درگیر هستیم. نگران آینده هستم که برای ایران و منطقه چه سرنوشتی رقم خواهد خورد. کاش صلح و آرامش به دنیا و به ایران خودمان بازگردد. راه پیش رو دنیا را به نابودی میکشاند. نمیدانم تا کجا ادامه...


پروین فهیمی، مادر سهراب اعرابی از شهدای سبز حنبش سبز در دلنوشته ای خطاب به فرزندش نوشت: “نهمین سال است که نیستی تا شمع تولدت را فوت کنی. اینروزها که اسفند، ماه تولد توست و به فرا رسیدن سال نو و همچنین بعد از آن به خرداد ماه نزدیک میشویم، در وجودم غوغایی به پا میشود که دست خودم نیست؛ آرام نمیگیرم؛ مثل هر سال.”

او با اشاره به مشکلاتی که مردم‌با آن دست به گریبان هستند، نوشته است: “با همه اینها سهرابم من برای تمام مردم دنیا صلح و آرامش می خواهم. مثل تو. و‌ برای رسیدن به آرزوهایت تلاش میکنم همان سلامتی مردم، صلح برای همه دنیا و رسیدن به آزادی و دموکراسی

به گزارش کلمه، متن کامل این دلنوشته در ادامه می آید:

سهراب عزیزم؛ پسر گلم! امسال، سالگرد تولدت (۴ اسفند ۱۳۶۸) را با حضور خانواده عزیز و بستگان مهربانم برگزار کردیم. نهمین سال است که نیستی تا شمع تولدت را فوت کنی.

اگر میگذاشتند ما وجود پر از عشق تو‌ را در کنار خود داشته باشیم؛ تولد ۲۹ سالگی ات را کنار هم جشن میگرفتیم.

امسال با اینکه بسیار تمایل داشتم برای تشویق و ترویج بیشتر همدلی، تمام دوستان و هموطنان با هر گرایش و تفکری را کنار خود داشته باشم؛ اما متاسفانه بعلت کسالت از یکسو و همچنین مشکلاتی که تقریبا تمام مردم ایران با آن دست به گریبان هستند، در مراسمی مختصر فقط با حضور بستگان به یادت شبی را در کنار هم بودیم.

پسرم! اینروزها که اسفند، ماه تولد توست و به فرا رسیدن سال نو و همچنین بعد از آن به خرداد ماه نزدیک میشویم، در وجودم غوغایی به پا میشود که دست خودم نیست؛ آرام نمیگیرم؛ مثل هر سال.

سهراب عزیزم؛ پسرم! نه سال دوری از تو روز به روز سخت تر و دشوارتر میشود.

پسرم! میدانی؟ داغ فرزند هیچگاه برای مادران و پدران پایان ندارد و مرغ سحر برایمان مدام ناله سر میکند. شبها گاهی با گریه از خواب بیدار میشوم و آن روزها باز مثل فیلم از جلوی چشمانم میگذرد؛ هنوز باور ندارم؛ هر بار میگویم این چه ظلم سنگینی بود که به ما مادران تحمیل شد.

چه مادرانی که سالهاست همچون من شبها از فراق فرزندشان خواب و آرام و‌قرار ندارند و چه پدرانی که از داغ فرزند کمرشان شکسته است.

هر انسان با هر رنگ و‌عقیده و مذهب حق زندگی دارد و این حق را کسی جز خدا نباید بگیرد.

راستی سهرابم؛ این روزها شرایط بد اقتصادی و بحران گرانی امان مردم را بریده است، از جمله خودمان که مثل همه با آن درگیر هستیم. نگران آینده هستم که برای ایران و منطقه چه سرنوشتی رقم خواهد خورد. کاش صلح و آرامش به دنیا و به ایران خودمان بازگردد. راه پیش رو دنیا را به نابودی میکشاند. نمیدانم تا کجا ادامه دارد؟

با همه اینها سهرابم من برای تمام مردم دنیا صلح و آرامش می خواهم. مثل تو. و‌ برای رسیدن به آرزوهایت تلاش میکنم همان سلامتی مردم، صلح برای همه دنیا و رسیدن به آزادی و دموکراسی.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.