سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » برای گلسرخی و جزنی احترام قائل بودم...

برای گلسرخی و جزنی احترام قائل بودم

چکیده :یکی از کارهایی که ترک آن در زندان برای شما اتهام می‌آورد، مشارکت نکردن در نظافت بند و به اصطلاح ‏خودمانی تی کشیدن است.هم بندان من می دانستند که من در این کار پیش‌قدم بودم. بر خلاف برخی دیگر از هم‌لباسان که خوش‌نشین بودند،‌ سعی می‌کردم در اموری چون ‏نظافت، لباس شستن و جارو زدن همکاری...


آیت الله بیات‌زنجانی

برای ‏گلسرخی و جزنی به دلیل مقاومتی که کرده بودند، احترام قائل بودم و اعتقاد داشتم بیژن جزنی اگرچه مارکسیست است ‏اما اهل فکر و اندیشه و قلم است و نباید او را ‏تحقیر کرد یا کوچک ‏شمردش.

با این وجود مارکسیست‌ها القا می‌کردند که مذهبی‌ها زیر بازجویی کم می‌آورند و رفتار من باعث شده بود که آنها موضع ملایم‌تری در برابر مذهبی‌ها داشته باشند.

یکی از کارهایی که ترک آن در زندان برای شما اتهام می‌آورد، مشارکت نکردن در نظافت بند و به اصطلاح ‏خودمانی تی کشیدن است.
هم بندان من می دانستند که من در این کار پیش‌قدم بودم. بر خلاف برخی دیگر از هم‌لباسان که خوش‌نشین بودند،‌ سعی می‌کردم در اموری چون ‏نظافت، لباس شستن و جارو زدن همکاری کنم.

زندان جایی است که گذشت لازم دارد؛ یک بار یکی از هم‌لباسان‌ام سر یک کاسه ‏ماست دعوا راه انداخت. این اتفاق همیشه در ذهنم بود و بنابر تعصب آخوندی‌ام خودم را می‌خوردم که چرا بخاطر یک کاسه ماست نام ‏روحانیت خراب شود.

زندان من در قصر ۹ ماه طول کشید. در دادگاه بدوی به ۳ سال محکوم شدم اما دادگاه تجدیدنظر حکم را به یک سال تقلیل داد.

خاطرم است روز آزادی استاد محمدتقی شریعتی به شوخی می‌گفت «بیات این آزادی بر تو حرام ‏است! تو اینجا درس و بحث داری و نمی گذاری وقت کسی به بطالت بگذرد» و من هم گفتم «خیلی ممنون از حکم فقهی شما استاد!»Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.