سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » دروغهای مسئولان دستگاه قضا تمامی ندارد...

دروغهای مسئولان دستگاه قضا تمامی ندارد

چکیده : بیش از یک سال است که بالاخره بند زنان سیاسی اوین صاحبت تلفن شده ، که طی این یک سال و اندی زمان تماس ها نیز با بهانه‌های واهی توسط توسط دادستان و مسئولان زندان کم شده است و همین هفته‎‌ی گذشته اجازه‌ی تماس شنبه های نرگس محمدی به فرزندانش نیز قطع...


کلمه- گروه خبر: در حالیکه نرگس محمدی و نازنین زاغری در اعتصاب غذا بسر می برند، دادستان تهران طبق معمول دروغ‌های همیشگی خود را تکرار می کند.

جعفری دولت آبادی در خصوص نازنین زاغری و چند زندانی سیاسی دیگر از جمله نرگس محمدی ادعا کرده است: “نازنین زاغری و چند نفر دیگر، محکومانی هستند که جرایم سنگینی مرتکب شده‌اند و یکی از سنگین‌ترین اتهامات را دارند. قاضی مقیم در زندان، هم برای جرایم عمومی و هم امنیتی حضور دارد و مرتب با این افراد ملاقات و دیدار می‌شود. این افراد از لحاظ تماس تلفنی، ملاقات با خانواده و استفاده از امکانات پزشکی حتی درمان در خارج از زندان، در بهترین وضعیت قرار دارند.”

به گزارش کلمه، درحالی این ادعا از سوی دولت ابادی مطرح شده که نرگس محمدی و نازنین زاغری در هفته‌ی گذشته نامه‌ای نوشته و در آن تاکید کردند که بنا به دستور مقامات قضایی اعزام آنها به پزشکان معالجشان متوقف شده و به همین دلیل دست به اعتصاب غذا خواهند زد و امروز نیز سومین روز اعتصاب غذای این دو زندانی سیاسی است.

البته دادستان تهران همه‌ی حرفهایش دروغ نیست، او درست می گوید که دادیار جرایم سیاسی نیز در اوین حضور دارد اما نه برای ملاقات ها و دیدارهای مرتب و حل کردن مشکلات زندانیان سیاسی.

طبق گزارش های رسیده به کلمه، رستمی آخرین دادیار مربوط به زندانیان سیاسی، کارشکنی های بسیاری در امور زندانیان سیاسی داشته است.

رستمی از زمان آغاز به کار خود، مقررات و فشارهای سنگینی را بر روی این زندانیان اعمال کرده و پس از انتصاب در سمت جدید، مرخصی بسیاری از زندانیان سیاسی را قطع و تمام امکانات رفاهی را که دادیاران پیشین برای زندانیان سیاسی عقیدتی فراهم کرده بودند را از آنان گرفته است.

اما نکات دیگر ادعاهای دولت آبادی؛ او می گوید زندانیان امکان ملاقات با خانواده را دارند، بله آقای دادستان این دیگر حق قانونی زندانیان است و شامل تمام زندانیان در کشور می شود، هیچ کدام از زندانیان سیاسی نیز تا کنون در این باره صحبتی نکرده اند، جز مواردی که شما با اختیارات فراقانونی خود، زندانی را ممنوع الملاقات کرده اید که طی این سالها کم هم نبوده است.

اما در مورد تماس تلفنی، بیش از یک سال است که بالاخره بند زنان سیاسی اوین صاحبت تلفن شده ، که طی این یک سال و اندی زمان تماس ها نیز با بهانه‌های واهی توسط توسط دادستان و مسئولان زندان کم شده است و همین هفته‎‌ی گذشته اجازه‌ی تماس شنبه های نرگس محمدی به فرزندانش نیز قطع شد.

امکانات پزشکی داخل زندان نیز که قابل گفتن نیست. هرکس که یک بار پایش به اوین باز شده باشد به خوبی می داند که کمترین امکانات پزشکی در بهرداری اوین موجود است. اما در خصوص اعزام ها، اتفاقا همین ممانعات ها باعث شد تا امروز علیرضا رجایی نیمی از صورت خود را به خاطر ابتلا به سرطان از دست بدهد و امروز نرگس محمدی و نازنین زاغری نگران از سلامت خود باشند.

کلمه، هفته‌ی گذشته در خبری نوشت که از اعزام نرگس محمدی به پزشک معالج جلوگیری کرده اند، و این مساله می تواند سلامت این زندانی سیاسی را به خطر اندازد.

اما دادستان تهران، چون همیشه، بی توجه به تمامی حقایق موجود در زندان اوین، و بی انکه خود یکبار این زحمت را متحمل شود و به زندان اوین برود و صحبت زندانیان سیاسی را گوش دهد، بازهم دروغ می گوید و دروغ های گذشته را تکرار می کند، انگار که دروغگویی تبدیل به یک رویه همیشگی در میان مسولان قضایی شده است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.