سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

الگوی صبر و عدالت طلبی

چکیده :زندگی آن حضرت(س) سرشار از کرامت و فضایل انسانی و صفات پسندیده است که عظمت روح و اصالت عقیله بنی هاشم را می‌نمایاند. نام و یاد حضرت زینب(س) با صبر و فداکاری، همچنین شورانگیزترین حماسه تاریخ بشریت– عاشورا -درآمیخته و راهنمای آزادگان و شیفتگان حق و حقیقت است. یاد و نامی که شعله عدالت طلبی را زنده نگه داشته و الهام بخش صبوری در راه حق و حقیقت...


کلمه – اسماعیل علوی
پنجم جمادی الاول مصادف با ولادت با سعادت «زینت»، مولای متقیان علی(ع)، حضرت زینب کبرا(س) است. آفتاب تابانی که در پنجمین روز از پنجمین ماه سال پنجم هجری از افق فضیلت و کمال سرزده و پنجمین عضو از کانون عصمت و طهارت بود و سرمایه عمر را در رکاب پنجمین رکن شریعت–امامت- صرف نمود.
آن حضرت(س) در سایه مهر وتربیت پدر و مادری همچون علی(ع) و فاطمه(س) بالید و پرورش یافت و از نور دانش و روشنایی بهره برد و خود را برای مسئولیت‌های بزرگ اجتماعی و تاریخی آماده ساخت. کودکی بیش نبود که از بالش ها منبر می‌ساخت و بر فراز آنها می‌ایستاد و خطبه می‌خواند، گویی از تقدیر خود خبر داشت که روزی برای دفاع از حقیقت رسالت نبوی(ص) و ملتقای آن – امامت عدل و فضیلت – ناچار از خواندن خطبه خواهد بود، تا نسبت برادر و پدرش را با مکتب اسلام و پیامبر خاتم(ص) یاد آور شود و به اتهامات بسیار از جمله خروج از دین و فتنه انگیزی آنان! پاسخ گوید.
زندگی آن حضرت(س) سرشار از کرامت و فضایل انسانی و صفات پسندیده است که عظمت روح و اصالت عقیله بنی هاشم را می‌نمایاند. نام و یاد حضرت زینب(س) با صبر و فداکاری، همچنین شورانگیزترین حماسه تاریخ بشریت– عاشورا -درآمیخته و راهنمای آزادگان و شیفتگان حق و حقیقت است. یاد و نامی که شعله عدالت طلبی را زنده نگه داشته و الهام بخش صبوری در راه حق و حقیقت است.
در سفر شام، آنچنان حماسه‌ توفنده‌ای آفرید که حاکمان جور و ریا در بستر تاریخ از خروش آن در امان نبوده و نیستند.  نهضت حسینی(ع) اگر دامنگستر در آوندهای تاریخ جریان دارد و امروز و هر روز الگوی آزادگان و حق جویان است مرهون گام‌های سنگین‌ دختر علی(ع) در سفر شام است که خواب خفتگان جهل و اسیران خرافه را آشفت و تیغ آفتاب کلامش سینه سیاهی را شکافت.
زینب(س) الگویی مناسب برای تمامی عصرها ونسل‌ها‌ست تا شعله حق‌طلبی و عدالت‌خواهی به سردی نگراید، همان الگویی که در هنگامه زوال ارزش‌ها و غلبه ظلم و ریا و نفاق الگوی آزادگان است و رسالت خود را جداسازی حق از باطل می‌داند.

 Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.