سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » کسی که به کارگران هفت‌تپه می‌گفت زیرسایه نظام بمانید، با ده‌ها میلیاردتومان پول ...

کسی که به کارگران هفت‌تپه می‌گفت زیرسایه نظام بمانید، با ده‌ها میلیاردتومان پول فراری است

چکیده :اسدبیگی مدیرعامل پیشین نیشکر هفت‌تپه بود که در در اوج اعتراض‌های کارگران این کارخانه علیه خصوصی‌سازی این کارخانه و عقب‌افتادن حقوق‌شان، در فیلمی به کارگران معترض هشدار دارد که نباید به آن‌ور آب متکی باشیم و باید زیرسایه نظام دست‌به‌دست هم...


امروز در دادگاه رسیدگی به اتهام‌های قربانعلی فرخ‌زاد، مالک ماشین‌سازی تبریز، که به اخلال‌ارزی از راه قاچاق عمده ارز متهم‌است، نام امید اسدبیگی، یکی از مالکان و مدیرعامل پیشین کارخانه نیشکر هفت‌تپه هم وسط آمده است.

در کیفرخواست فرخ‌زاد آمده که او در فاصله مرداد تا اسفند سال ۱۳۹۴، بیش‌از ۹۸میلیون‌دلار از بانک‌اقتصادنوین ارز دولتی گرفته و یک‌ریال هم بابت آن پرداخت نکرده است. در دریافت این میزان ارز دولتی، اسدبیگی با درست‌کردن پیش‌فاکتورهای جعلی برای خرید خط‌تولید نوشابه‌ گازدار و وزق‌های ام‌دی‌اف، به فرخ‌زاد کمک‌کرده و سپس ارز دریافتی را با قیمت‌بالاتر در بازار فروخته و سهم فرخ‌زاد را داده است.

اسدبیگی به به فرخ‌زاد تقریبا ۱۰میلیارد‌تومان پرداخته اما سود فروش ارز در بازار آزاد، بیش‌از ۳۵میلیاردتومان بوده است. آن‌چه از سود مانده، در اختیار اسدبیگی است که فراری است.

اسدبیگی مدیرعامل پیشین نیشکر هفت‌تپه بود که در در اوج اعتراض‌های کارگران این کارخانه علیه خصوصی‌سازی این کارخانه و عقب‌افتادن حقوق‌شان، در فیلمی به کارگران معترض هشدار دارد که نباید به آن‌ور آب متکی باشیم و باید زیرسایه نظام دست‌به‌دست هم دهیم./روزآرزوDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.