سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ادعایی جدید در خصوص حصر، معاون فرهنگی قوه قضائیه: حصر قانونی است؛ در دوران پیامبر ه...

ادعایی جدید در خصوص حصر، معاون فرهنگی قوه قضائیه: حصر قانونی است؛ در دوران پیامبر هم حصر داشته ایم!

چکیده : همان طور که صادقی مدعی شده است و در صورت صحت این داستان، باز خود او می‌گوید که این سه نفر حصر اجتماعی شدند، معنی آن مشخص است، یعنی نه بر پنجره های خانه هایشان قفلی زده و نه نگهبانی بر در خانه هایشان گذاشتند. این کاملا برخلاف آن رفتاری است که با سران جنبش سبز شده است. مردم خود آن سه نفر را در زمان پیامبر کنار گذاشتند، حال آقایان قفل در خانه ها را باز و میله های پنجره ها را جدا کنند تا ببینند مردم خود چه تصمیمی خواهند گرفت و آیا این محصورین، حصر اجتماعی خواهند شد یا خیر؟...


کلمه – گروه خبر: هادی صادقی معاون فرهنگی قوه قضاییه در خصوص حصر سران جنبش سبز با بیان این که نمونه‌هایی از حصر را در دوران پیامبر هم داشته‌ایم مدعی شد: سه نفر از فرمان رسول خدا برای حضور در جنگ تبوک سرپیچی کردند و به نبرد نرفتند و از سوی پیامبر و یاران پیامبر و حتی همسرانشان حصر اجتماعی شدند. شورای عالی امنیت ملی برای امنیت کشور این کار را کرد و کاملا هم قانونی است اما این که آیا باید مجازات شوند بحث دیگری است.

اما چند نکته در خصوص این اظهارات:

۱-  همان طور که صادقی مدعی شده است و در صورت صحت این داستان، باز خود او می‌گوید که این سه نفر حصر اجتماعی شدند، معنی آن مشخص است، یعنی نه بر پنجره های خانه هایشان قفلی زده و نه نگهبانی بر در خانه هایشان گذاشتند. این کاملا برخلاف آن رفتاری است که با سران جنبش سبز شده است. مردم خود آن سه نفر را در زمان پیامبر کنار گذاشتند، حال آقایان قفل در خانه ها را باز و میله های پنجره ها را جدا کنند تا ببینند مردم خود چه تصمیمی خواهند گرفت و آیا این محصورین، حصر اجتماعی خواهند شد یا خیر؟

۲️ این حقوقدان مدعی شده که حصر قانونی است، در حالیکه در تمام این سالها تمامی حقوقدانان متفق القول بوده‌اند که ما چیزی در قانون به نام “حصر” نداریم و این یک مجازات غیر قانونی است.  حال چطور معاون قوه قضاییه که بالطبع حقوق هم خوانده است، اینچنین سخن می گوید و حصر را قانونی می خواند؟

۳- و اما آخرین ادعای صادقی که میگوید؛ شورای امنیت ملی برای امنیت کشور این کار را کرده است، حتی باوجود پذیرفتن این ادعا و اینکه در بهمن ۸۹ چنین شرایطی وجود داشته، اکنون بیش از ۹ سال از آن زمان گذشته است.

بالاخره شرایط کشور تغییر کرده و امروز کشور با بحران های دیگری دست و پنجه نرم میکند، و همان طور که بارها گفته شده رفع حصر می تواند حداقل بخشی از این بحران‌ها را حل کند. در ثانی محصورین اگر جرمی مرتکب شده بودند باید پس از گذشت ۹ سال محاکمه می شدند و نه اینکه بی محاکمه به خاطر شرایط اضطرار در حصر به سر ببرند.

آنها خود بارها گفته اند که حاضر به حضور در یک دادگاه علنی هستند تا حرفهای خود را بزنند. پس بهتر آن است که مسئولان قوه قضاییه به جای پافشاری بر ادامه‌ی یک روند غیر قانونی و توجیه آن حداقل دادگاهی برگزار کنند البته اگر نمی ترسند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.