سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » یک پیش خطبه در نماز جمعه مشهد و پنج پرسش...

یک پیش خطبه در نماز جمعه مشهد و پنج پرسش

چکیده : علت انتخاب چنین فردی برای سخنرانی در مکانی متعلق به کل نظام چیست؟ آیا برای دیگر دیدگاه‌ها هم‌چنین امکانی برای طرح نظرات جناحی‌شان فراهم است؟ اگر نیست که نیست به چه حقی این تریبون‌های متعلق به کل جامعه، به یک صدا تعلق می‌گیرد؟ ...


کلمه – علی بردبار:

دیروز در نماز جمعه مشهد، جواد کریمی قدوسی از فعالان نزدیک به جبهه پایداری و طیف راست افراطی به‌عنوان سخنران پیش از خطبه‌ها سخنرانی داشت. دراین‌باره چند سؤال مطرح است:

۱- علت انتخاب چنین فردی برای سخنرانی در مکانی متعلق به کل نظام چیست؟ آیا برای دیگر دیدگاه‌ها هم‌چنین امکانی برای طرح نظرات جناحی‌شان فراهم است؟ اگر نیست که نیست به چه حقی این تریبون‌های متعلق به کل جامعه، به یک صدا تعلق می‌گیرد؟

۲- آقای کریمی قدوسی در این سخنرانی به مقدسات و چهره‌های محترم اکثریت مسلمانان و اهل سنت توهین کرده و گفته است “همان کسانی که منشأ انحراف بودند، موقعی که از دنیا رفتند کنار ملجأ صاحب رسالت و انقلاب الهی اسلام ناب دفنشان کردند که مسلمانان هرکجا نام پیامبر را می‌شنوند نام آنها را از خاطر نبرند.” آقای علم الهدی و ستاد نماز جمعه به چه حقی زمینه‌ساز نفرت پراکنی مذهبی و اختلاف بین مذاهب اسلامی می‌شوند؟

۳- وی توهین به خلفای راشدین را بهانه‌ای کرده تا به مرحوم آیت‌الله هاشمی توهین کند و بگوید: “کسانی که منشأ اصلی انحراف بودند بعد از فوتشان جایی دفن می‌شوند که امام آنجا دفن شده است.” به چه حقی و با چه سیاست و توصیه‌ای در نماز جمعه به آیت‌الله هاشمی توهین می‌شود؟

۴- کریمی قدوسی همه این فحاشی‌ها را کرد تا از چهره‌ای که این روزها مانور تبلیغاتی گسترده‌ای برای منجی ساختن از او در بین اقتدارگرایان در جریان است، دعوت به انتخابات کند. او در دعوت از ابراهیم رئیسی گفت: “امیدواریم برای انتخابات سال آینده  یکی از مردانی که در این شهر پرورش پیداکرده و موردعنایت است موجی شبیه اول انقلاب برای یک تحول در انتخابات ٩۶ و انتخاب یک کابینه انقلابی رقم بخورد.” سؤال چهارم این‌که به چه حقی در نماز جمعه تبلیغات انتخاباتی، آن‌هم پیش از موعد برای کاندیدایی خاص راه می‌افتد؟ اگر نماز جمعه “خصوصی‌سازی” هم شده بود، حق این‌همه حق خوری نداشتند!

۵- کاش رسانه‌های رسمی حق این قبیل پرسش‌ها را داشتند. اساساً به چه حقی آقایان در نهادهای انتصابی مثل نماز جمعه پاسخگو نیستند؟Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.