سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » پیام دوم رهبری درباره پلاسکو: خروج از انصاف...

پیام دوم رهبری درباره پلاسکو: خروج از انصاف

چکیده : آقای خامنه‌ای از گذشته، پیش از رهبری دارای گرایشی فکری و سیاسی بوده، با افرادی نزدیک‌تر و با گروه‌هایی دورتر بوده است. تا اینجا مشکلی نیست. حتی این‌که متناسب با دیدگاهش هوای جناحی را بیشتر داشته باشد تا حدی قابل‌درک است، چون فکر می‌کند که آن جناح درست‌تر عمل می‌کند. اما از جایی به بعد، جایی که ایشان مدت‌هاست از آن عبور کرده، خروج از عدالت و مصلحت است ...


کلمه – علی بردبار:

در سیاست بی‌طرفی بی‌معناست اما هر طرفداری هم‌معنا ندارد. این نکته‌ای است که مقام محترم رهبری نسبت به آن بی‌توجه شده است.

آقای خامنه‌ای از گذشته، پیش از رهبری دارای گرایشی فکری و سیاسی بوده، با افرادی نزدیک‌تر و با گروه‌هایی دورتر بوده است. تا اینجا مشکلی نیست. حتی این‌که متناسب با دیدگاهش هوای جناحی را بیشتر داشته باشد تا حدی قابل‌درک است، چون فکر می‌کند که آن جناح درست‌تر عمل می‌کند. اما از جایی به بعد، جایی که ایشان مدت‌هاست از آن عبور کرده، خروج از عدالت و مصلحت است.

آخرین آنها مواجهه ایشان در موضوع آتش‌سوزی پلاسکو است. ایشان در پیام اولشان هیچ حرفی از بررسی دلایل و عوامل مدیریتی این فاجعه به میان نیاوردند و چون تأکیدشان بر اولویت نجات افراد از زیر آوار و موضعی انسانی بود، حرفی نبود. اما در پیام دوم و دیروزشان در کمال تعجب نه تنها به مسئولان این حادثه اشاره نکردند و حتی درخواست بررسی آن را ندادند، که از آنها تقدیر هم کردند! این را مقایسه کنید با پیام شدید و غلیظی که پس از حادثه قطار تهران مشهد صادر کردند.

اینجاست که دیگر از حد بی‌انصافی گذشته‌اند و مناسبات جناحی را بر همه‌چیز و حتی مسائل مدیریتی ترجیح داده‌اند.

آقای خامنه‌ای مدت‌هاست که به دنبال یکدست کردن حاکمیت است. از انتصاباتش در نهادهای مختلف حکومتی همچون ائمه جمعه و شورای نگهبان گرفته تا مواضع یک‌سویه شان که در قامت یک نیروی حزبی از جناح راست ظاهرشده است. این در حالی است که همواره تلاش شده در اوج اختلافات، شان و احترام جایگاه حقیقی و حقوقی ایشان از جانب اغلب منتقدان رعایت شود. اما ادامه این روند یک‌سویه و انتقاد برانگیز در کنار دخالت‌های بی‌شمار ایشان در همه ابعاد حکومت و جامعه که ردپایشان را در جزئی‌ترین تصمیمات کشور به جا می‌گذارد یک نتیجه را طبعاً باید به همراه داشته باشد. این‌که مسئولی بااین‌همه جناحی و وسیع عمل کردن، هم پاسخگو باشد و جنبه انتقاد هم داشته باشد. مثل این انتقاد که ایشان به چه حقی برای متخلفان مدیریتی فاجعه پلاسکو حاشیه امن می‌سازد؟Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.