سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » خشم نتانیاهو از قطعنامه یونسکو درباره قدس...

خشم نتانیاهو از قطعنامه یونسکو درباره قدس

چکیده :بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم اسرائیل یونسکو را به دلیل تاکید بر تعلق قدس به مسلمانان به تندی مورد انتقاد قرار داد....


نخست‌وزیر رژیم اسرائیل با ادبیاتی تند و خشمگینانه صندوق فرهنگی سازمان ملل، یونسکو را به دلیل صدور قطعنامه‌ی تعلق قدس به مسلمانان مورد انتقاد قرار داد. بنیامین نتانیاهو که چهارشنبه شب ۵ آبان در مراسم افتتاح یک موسسه آموزشی در هرتسیلیا سخنرانی می‌کرد، یونسکو را مستحق محکومیت دانست “نه تنها به این دلیل که اکنون چشمانش را بر روی واقعیت بسته بلکه به دلیل اینکه در گذشته هم همین کار را کرده است”.

به گزارش دویچه وله یونسکو روز چهارشنبه ۵ آبان قطعنامه‌ای درباره بخش قدیمی اورشلیم، بیت‌المقدس و دیوارهای آن تصویب کرد که در آن رژیم اسرائیل متهم به نقض موقعیت تاریخی بخش قدیم اورشلیم شده است. این قطعنامه که توسط تونس و لبنان ارائه شده، با ۱۰ رای موافق، دو رای مخالف و هشت رای ممتنع تصویب شد.

صندوق فرهنگی سازمان ملل هفته گذشته نیز با ۲۴ رای موافق در برابر ۶ رای مخالف تصویب کرد که مسجدالاقصی مکان مقدس یهودیان و متعلق به آنها نیست.

در قطعنامه قبلی دولت رژیم اسرائیل به عنوان “اشغالگر” متهم شده بود که مانع دسترسی مسلمانان به مسجدالقصی می‌شود.

رژیم اسرائیل پس از تصویب این دو قطعنامه نماینده خود در یونسکو را برای “مشاوره و رایزنی”  درباره این قطعنامه‌ها فراخوانده است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.