سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » حمله شیمیایی داعش به یک پایگاه نظامی در عراق...

حمله شیمیایی داعش به یک پایگاه نظامی در عراق

چکیده : شماری از مقام‌های آمریکایی اعلام کرده‌اند گروه تروریستی داعش، احتمالا با شلیک موشک یا گلوله توپ حامل موادشیمیایی، پایگاه «القیاره» محل استقرار نیروهای عراقی و آمریکایی را هدف قرارداده است...


شماری از مقام‌های آمریکایی اعلام کرده‌اند گروه تروریستی داعش، احتمالا با شلیک موشک یا گلوله توپ حامل موادشیمیایی، پایگاه «القیاره» محل استقرار نیروهای عراقی و آمریکایی را هدف قرارداده است.

به گزارش ایلنا به نقل از سی‌ان‌ان، چند مقام آمریکایی، روز چهارشنبه اعلام کرده‌اند که گروه تروریستی داعش، احتمالا با شلیک موشک یا گلوله توپ حامل مواد شیمیایی «خردل»، پایگاه القیاره، محل استقرار نیروهای عراقی وامریکایی، را هدف قرارداده است.

مقام‌های آمریکایی می گویند، این مواد شیمیایی احتمالا توسط موشک یا گلوله توپ در روز سه‌شنبه به سمت این پایگاه شلیک شده است و آزمایش اولیه نیروهای آمریکایی نشان می‌دهد که مواد به کار گرفته شده خردل بوده است.

این پایگاه در جنوب موصل واقع است و نیروهای عراق در این پایگاه در حال تدارک برای حمله نهایی برای بازپس گیری شهر موصل از اشغال تروریست‌های داعشی هستند.

طبق این گزارش در این حمله شیمیایی به هیچ یک از نیروهای آمریکایی آسیبی وارد نشده است. در همین زمینه یک مقام آمریکایی تاکید کرده است، این عامل شیمیایی «غلظت پایینی » داشت و به صورت «ابتدایی تسلیحاتی» شده بود.

در همین حال، یک مقام آمریکایی دیگر نیز از این حمله به عنوان یک اقدام «بی‌تاثیر» یاد کرده است. گزارش‌ها حاکی است که نیروهای آمریکایی تاکنون دو بار مواد مورد استفاده در این حمله را مورد آزمایش قرار داده‌اند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.