سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تظاهرات علیه رهبری جدید برزیل به خشونت کشیده شد...

تظاهرات علیه رهبری جدید برزیل به خشونت کشیده شد

چکیده :پلیس برزیل با معترضانی که علیه رهبری جدید این کشور در بزرگترین شهر برزیل دست به تظاهرات زده بودند، درگیر شد....


پلیس برزیل با معترضانی که علیه رهبری جدید این کشور در بزرگترین شهر برزیل دست به تظاهرات زده بودند، درگیر شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، مقام‌های سائوپائولو گفتند، پس از آنکه تظاهرات صلح آمیز اولیه علیه میشل تامر، رییس جمهوری برزیل به خشونت کشیده شد، مقام‌های پلیس از گاز اشک آور، نارنجک‌های دودزا و آب پرفشار برای متوقف کردن خرابکاران استفاده کردند

این تظاهرات پنج روز پس از برکناری دیلما روسف، رییس جمهور برکنار شده این کشور آمریکای لاتین برگزار شد.

دپارتمان امنیت ملی برزیل در بیانیه‌ای اعلام کرد، گروه معترضان در یک ایستگاه خط مترو دست به خشونت زده و درب‌های ورود و خروج مترو را تخریب کرده و پس از اتمام راهپیمایی به سمت پلیس ضد شورش سنگ پرتاب کردند.

اوایل روز یکشنبه نیز مردم در تفرجگاه “کوپاکابانا” واقع در ریودوژانیرو تجمع کرده و خواستار برکناری میشل تامر و برگزاری انتخابات جدید شدند.

روسف نیز متعهد شده تا علیه تامر یک اپوزیسیون قوی تشکیل دهد. تامر پیشتر معاون روسف بود. روسف همچنین درخواست بررسی مجدد استیضاح خود را به دادگاه عالی ارائه کرده اما کارشناسان حقوقی بر این باورند که بعید است در این نبرد موفق شود.

میشل تامر در یک نشست خبری در جریان نشست گروه ۲۰ در چین پیش از تظاهرات سائوپائولو گفت، معترضانی که دست به تخریب اموال عمومی می‌زنند باید مجازات می‌شوند. تخریب اموال عمومی جرم است نه یک تظاهرات.

اگر تامر پیش از پایان سال جاری میلادی استعفا کند، استیضاح شود یا و از سوی مقام‌های انتخاباتی برزیل به خاطر نقض کمپین انتخاباتی سال ۲۰۱۴ رد صلاحیت شود، انتخابات جدید در این کشور برگزار می‌شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.