سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مردم می‌پرسند: یزدی و جنتی چرا دلواپس مشارکت مردم شده‌اند؟...
» واکنش کاربران فضای مجازی به ابراز نگرانی‌ها از شور انتخاباتی

مردم می‌پرسند: یزدی و جنتی چرا دلواپس مشارکت مردم شده‌اند؟

چکیده : روزهای اخیر، ایام اظهارنظرهای عجیب و جنجالی از سوی دلواپسان بود. آنان که از مشارکت بالای ثبت نام کنندگان مجالس خبرگان و شورای اسلامی در حیرت بودند از تریبون هایی که در اختیار داشتند به انحای مختلف نگرانی و عصبانیت خود را نشان دادند. از احمد جنتی گرفته که در نمازجمعه دیروز از این میزان مشارکت ابراز تاسف کرد و دچار ابهام شد تا رییس فعلی مجلس خبرگان، محمد یزدی که آن را توطئه ای در پس پرده تصور کرد و گفت: " به نظر می‌رسد اهداف دیگری پشت پرده این نام‌نویسی‌هاست بنابراین باید مراقبت بود زیرا وضعیت حساسی بر این مجلس حاکم است.". آن دیگری هم فریاد وامصیبتا سر داد که فتنه اکبر در راه است و هشیار باشید!...


کلمه – گروه خبر: روزهای اخیر، ایام اظهارنظرهای عجیب و جنجالی از سوی دلواپسان بود. آنان که از مشارکت بالای ثبت نام کنندگان مجالس خبرگان و شورای اسلامی در حیرت بودند از تریبون هایی که در اختیار داشتند به انحای مختلف نگرانی و عصبانیت خود را نشان دادند.

از احمد جنتی گرفته که در نمازجمعه دیروز از این میزان مشارکت ابراز تاسف کرد و دچار ابهام شد تا رییس فعلی مجلس خبرگان، محمد یزدی که آن را توطئه ای در پس پرده تصور کرد و گفت: ” به نظر می‌رسد اهداف دیگری پشت پرده این نام‌نویسی‌هاست بنابراین باید مراقبت بود زیرا وضعیت حساسی بر این مجلس حاکم است.”. آن دیگری هم فریاد وامصیبتا سر داد که فتنه اکبر در راه است و هشیار باشید!

به گزارش کلمه، این اظهارنظرها دور از چشمان کاربران شبکه های مجازی نماند و نسبت به آن واکنش دادند. کاربران فضای مجازی هنوز در حل تناقض قانونی رد و تایید توسط شرکت کنندگان انتخابات بودند که مورد بعدی از سوی دلواپسان به فضای مجازی وارد شد.

بخشی از این واکنش ها را در زیر می خوانید:

ما از مسئولین نظام متشکریم که موجبات شادی و نشاط ما را فراهم می‌کنند. مثلاً همین آقای امام جمعه موقت تهران که کاندیدای انتخابات خبرگان هستند ولی دیروز در خطبه‌هایشان شرایط یک نماینده ایدئال خبرگان را برای مردم شرح می‌دادند که یعنی به ما رأی بدهید. خوب این یک شوخی سکسی است (هم به معنای جالب و جذاب و هم به معنای جنسی) و ما هم می‌خندیم. ولی خوب، مسئولین باید رعایت حق مولف و قانون کپی‌رایت را بکنند؛ چون این قسم شوخی‌‌های سکسی با مقوله انتخابات، در انحصار عزیزان شورای نگهبان است که اعضایش هم در انتخابات خبرگان کاندیدا می‌شوند هم صلاحیت خود را تأیید می‌کنند، هم رقبایشان را ردصلاحیت می‌کنند هم با آنها رقابت می‌کنند، و در کل هم در انتخابات شرکت می‌کنند هم آن را برگزار و نظارت می‌کنند.

البته حق با شماست که رقابت اصلی در همان مرحله ردصلاحیت انجام می‌شود و بقیه‌ قضایا صرفاً برای اینست که مردم هم اندک سهمی از نمایش ببرند و به قول همشهری‌های ما «بو به دلشان بیفتد» و خیال کنند در این نظام نقشی دارند.

در کل مسئولان باید دقت کنند که شوخی‌های سکسی در نماز جمعه باعث رنجش خاطر مردم مسلمان و همیشه در صحنه نشود؛ چرا که ممکن است جمعیت چندصد هزار نفری نمازجمعه‌های هر هفته تهران به مرور کم شوند و کار به جایی برسد (در آخرالزمان نه الان) که فقط تعدادی کارمند دولت و کادر نیروهای مسلح و سربازهای بیچاره‌ی همیشه مجبور در صحنه بیایند. خدا آن روزها را نیاورد، البته ما که قطعاً زنده نیستیم، به شخصه نگران آقای جنتی هستم. خدا کند مثل امروز بین چندصدهزار تا چند میلیون بیایند و صدای رسا و لهجه شیرین آقای جنتی و آقای موحدی را بشنوند و البته هق‌هق آقای صدیقی و غرّش آقای خاتمی را.

آقای جنتی از این واضح‌تر و مستقیم‌تر نمی‌تونست ترس‌ها و نگرانی‌ها و آروزهای خودش و هم‌تیمی‌هاش رو بیان کنه. خیلی ساده، خیلی صادق حتا.
حرفاش رو تو نمازجمعه‌ی دیروز، چهار دی نود و چهار، بذاریم اون بالا. بعد زیرش بشینیم حرف بزنیم که چرا باید باید باید در انتخابات، در هر انتخاباتی شرکت کرد.

چرا جنتی از ثبت نام ۸۰۰ نفر در انتخابات خبرگان دچار ابهام شده؟
آیت الله جنتی امروز گفتن:
« آمار ثبت‌نام کاندیداهای خبرگان رهبری بالا رفته است، این موضوع برای بنده بسیار مبهم است، آیا واقعا افرادی که در انتخابات خبرگان رهبری ثبت‌نام کردند، خودشان را مجتهد می‌دانند؟ »
این حرف از جهتی بسیار عجیب است
چون در حدود ده سال اخیر، آمار حوزه های علمیه در سراسر کشور رشد قابل توجهی داشته است. این آمار جدا از دانشگاهها و موسسات آموزش عالی که در زمینه علوم دینی فعالیت می کنند، هست.
به سه ردیف از بودجه های این نهادها، تنها در بودجه سال ۹۴ دقت کنید:
بودجه شورای عالی حوزه های علمیه ۲۸۳ میلیارد و ۸۴۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان
بودجه شورای برنامه ریزی مدیریت حوزه های علمیه خراسان ۴۲ میلیارد و ۲۹۸ میلیون تومان
بودجه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم ۹۰ میلیارد و ۵۲۸ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان
اگر به اینها، رشته های الهیات دانشگاههای مختلف و موسسات آموزش عالی و دانشگاههای علوم دینی دیگر را اضافه کنید، قطعا باید این حجم از سرمایه گذاری و توسعه علوم دینی، یک نمود بیرونی و خروجی ملموس داشته باشد.
اگر بعد از این همه سرمایه گذاری، از بین ۸۰ میلیون نفر ایرانی، ۸۰۰ نفر تصور کنن که میتونن در آزمون اجتهاد قبول بشن و با این تصور در انتخابات خبرگان ثبت نام کنن، کجاش عجیبه که برای آقای جنتی ابهام ایجاد شده؟

راه مبارزه با آقازاده سالاری لغو نظارت استصوابی شورای نگهبان است. راه را عوضی نروید

احمد ‫#‏جنتی‬، دبیر شورای نگهبان هم مثل محمد یزدی از تعداد بالای داوطلبان اظهار نگرانی کرده و گفته این مسئله ابهام دارد. تا ساعت ۴ امروز، ۱۰۸۰۰ نفر ثبت نام کردند، دو برابر داوطلبان مجلس نهم. این یک عدد طبیعی است. سال ۷۴ در مجلس پنجم، ۸۳۶۵ نفر داوطلب شدند، در ‫#‏انتخابات‬ مجلس هفتم هم ۸۱۷۲ نفر کاندیدا شدند، اتفاقا خروجی هر دو مجلس هم اصولگرا بود. در مجلس چهارم ۳۲۳۳ نفر ثبت نام کردند یعنی تعداد داوطلبان ‫#‏مجلس‬ پنجم بیش از دو و نیم برابر مجلس چهارم بود. در مجلس ششم که اصلاح طلبان بودند، تعداد داوطلبان ۲۰ درصد کاهش داشت. در واقع تعداد کاندیدها نشان دهنده موقعیت سیاسی ویژه ای نیست. احمد جنتی یک عدد طبیعی را غیرطبیعی نشان می دهد تا بتواند کارهای غیرطبیعی خودش را پیش ببرد. معادله آنها ساده است. در طول یکسال گذشته مرتب هاشمی و روحانی فراخوان ثبت نام داده اند، پس این ها نیروهای ‫#‏نفوذی‬ هستند. جنتی همچنین امروز به صحرای کربلای ‫#‏فتنه‬ زد. تا ۹ دی این ماجرا اوج می گیرد و احتمالا تا ۱۹ دی که سخنرانی سالانه خامنه ای انجام می شود، فضای ضدفتنه حفظ شود. بعدش هم که از آقا اشاره و از عمارها به سر دویدن.

تو همه جای دنیا از اینکه مشارکت سیاسی بالا بره، استقبال می کنند، احمد آقای جنتی که ناظر انتخابات و البته کاندیدای خبرگان هم هست، گفته “متاسفانه آمار ثبت نامی‌های مجالس خبرگان و شورای اسلامی بسیار بالا رفته است”!

جنتی در انتخاباتی که خودش صلاحیت خودش را تایید می کند نامزد شده تا بر رهبر که او را به عنوان تایید کننده صلاحیت خودش انتخاب کرده نظارت کند (این جمله دردش از درکش بیشتره)

احمد جنتی از چه نگران است؟!
شیخ احمد جنتی امروز در نماز جمعه تهران گفته است: “انتخابات کاملا آزاد است و هر کسی به هر کاندیدایی که دلش بخواهد می‌تواند رای دهد، متاسفانه آمار ثبت‌نامی‌ها مدام در حال افزایش است، آمار ثبت‌نام کاندیداهای خبرگان رهبری بالا رفته است، آمار ثبت‌نامی‌های مجلس هم بالا رفته و همچنان در حال افزایش است.”
در همین رابطه محمد یزدی، از اعضای شورای نگهبان هم از آمار بالای داوطلبان نامزدی در انتخابات مجلس خبرگان انتقاد کرده و گفته اهداف دیگری پشت‌پرده این ثبت‌نام‌ها وجود دارد.
براستی نگرانی و تاسف جنتی و یزدی ازافزایش ثبت نام کاندیداها ی مجلس و خبرگان سببش چیست ؟ فرایند انتخابات در ایران تنها یک فرایند اجتماعی صرف برای انتخاب نماینده نیست بلکه فرایندی مهندسی شده برای دستیابی تنهاعده ای خاص از نور چشمی ها به ارکان قدرت است فرایندی که هر ساله موانع بیشتری را برای عبور از خانی به نام شورای نگهبان باید پشت سر گذاشت ! شورای نگهبان که تا سالیانی پیش تنها مسئولیت تایید صلاحیت اخلاقی ، وسیاسی کاندیداها و سلامت برگزاری انتخابات را بر عهده داشت موذیانه پا را فراتر گذاشته وکار را از نظارت بر انتخابات به نظارت بر کاندیداها آن هم از نوع استصوابیش رسانده است و این ایستگاه یعنی کسانی حق عبور از فیلتر این شورا را دارند که یا باید جیره خوار حاکمیت باشند و یا مجیز گوی رهبری ! یعنی به قول قرآن کریم افرادی را شایسته می دانند و می توانند مهر قبولی از این شورا بگیرند که دارای خصوصیات صم بکم عمی باشند و دروازه عقل را بر حقایق ببندند و بله قربان گویی آقایان باشند! همان نمایندگانی که به قول مسعود ده نمکی اگر رهبری گفت ماست سیاه است بگویند سیاه است و ان قلتی وارد نکنند! و اگر می بینید لابلای این جماعت چرتی ؛ کسانی را مانند مطهری که گاهی سخنی می گوید که خلاف عرف نمایندگی است بگذارید به حساب خالی نبودن عریضه ازیکدست بودن مجلس که البته اگر این منتقد هم حد و حدود خود را نشناسد وحرف زیادی بزند که خاطر عالیجنابان پرده نشین مکدر شود به تیر غیب نیروهای غیبی و ماورایی گرفتار خواهد شد ازهمان تیرهایی که مطهری را در شیراز نشانه رفت و هکذا باقی ماجرا ! حال نگرانی شیخ احمد ازافزایش ثبت نام کاندیداها برای حضور در رقابت انتخابات نگرانی به حقی است که نکند با این حجم کاندیدا مهندسی و طراحی انتخابات به هم بریزد و همه رشته ها پنبه شود وگرنه کدام عاقلی است که نداند همانگونه که حضور بالای شرکت کننده در انتخابات باعث غرورملی و پشت گرمی حاکمان است افزایش ثبت نام کنندگان نیز از این قاعده مستثنی نیست اما شیخ احمد جنتی نگران است ! نگرانی که کثرت کاندیداها دقت لازم رااز نقشه راه آنها برباید و کسانی به ارکان حکومت و حاکمیت نفوذ! کنند که کرسی قدرت را به شکل قانونی از چنگ آنها به در آورند !*

کاندیدای انتخابات
آقای جنتی …. داور انتخابات یا مربی جریان رقیب!
جنتی کیست؟!
انسانی هست با سن و ظرفیت زیاد، که چندین سال است در ایران زندگی میکند…
او کاملا جدی و دارای گرایش های سیاسی است….
از غش ضعف کردن برای محمود احمدی نزاد گرفته تا محمد مرسی رئیس جمهور مخلوع مصر…
این فرد انقلابی که هیچ سابقه ای در انقلاب ندارد….
چندین دهه است بر روی حساس ترین صندلی داوری کشور تکیه زده!
شیخ جنتی! هر از چند گاهی از حمله دشمن سخنانی تحریک امیز میزند!
روزی فتنه را مرده خطاب میکند و روزی فتنه را زنده!(کهولت سن)
این فرد انقلابی با حدود ۹۰ سال سن پر برکت خویش ….
سالهاست افراد را به خاطر کهولت سن رد صلاحیت میکند!
حالا این جناب شیخ کاندید شده. …ای وای من

همونطور که میدونید جناب جنتـی هم عضو شورای نگهبانه و هم نامزد مجلس خبرگان شده . خیلی کنجکاوم که بدونم در جلسه بررسی صلاحیت جنتی برای شرکت در مجلس خبرگان ، آیا خود جنتی هم حضور داره و نظر میده ؟؟؟؟

خدا نگذرد از اون بولتن نویسی که برای ائمه جمعه از فوکویاما نوشته و اینجور موجب ضایع شدن این پیرمرد دائم الوجود می شود،

شنیدم تعدادی از اعضای شورای نگهبان کاندیدای مجلس خبرگان شده ن. این عده قراره خودشون صلاحیتشون رو تایید کنن تا بر رهبر که اینها رو به عنوان تایید کننده صلاحیت خودش انتخاب کرده نظارت کنن.
من که گیج شدم. یعنی چی ؟ شما اگه متوجه شدید لطفا راهنمایی کنید

آی کیو و سطح تحلیل راستگرایان و پیاده نظامشون هنوز به این حد نرسیده که بفهمند آنچه در ۸۸ اتفاق افتاد محصول بی اعتباری تدریجی نهاد های اجماعی مثل شورای نگهبان و قوه قضاییه بخصوص در دوره اصلاحات بود. زمانی که این دو نهاد مثل پیاده نظام جناح راست عمل می کردند. حالا دوباره می خواهند شورای نگهبان پیاده نظامشان بشود و همه منتقدین را رد صلاحیت کند. تا اینا به چرب و شیرین مقام هاشون بچسبند اما نمی فهمند که با خرج مداوم از کیسه اعتبار این نهاد ها روزی می رسد که سرمایه شان به طور کلی به پایان می رسد و ….
دعا کنیم که اینا هم بفهمندDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.