سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » خطیب نمازجمعه: مجلس خبرگان محل فتنه‌گری نیست؛ راننده تاکسی هم باید احراز صلاحیت ش...

خطیب نمازجمعه: مجلس خبرگان محل فتنه‌گری نیست؛ راننده تاکسی هم باید احراز صلاحیت شود

چکیده : از روز اولی که قانون اساسی، شورای نگهبان را قانونی کرده، نظارت را نظارت استصوابی قرار داده است. از همان روزها هم غرب‌گراها با این اساس مخالف هستند. هیچ کشوری نیست که نمایندگان و رئیس‌جمهور بدون حساب و کتاب و هر کسی که خواست کاندیدا شود. اگر یک نانوا هم بخواهد مغازه باز کند باید پروانه بگیرد و یک راننده تاکسی تا امتحان ندهد و دستگاهی صلاحیت او را تأیید نکند مجوز نمی‌گیرد...


کلمه – گروه خبر: خطیب نمازجمعه امروز تهران در خطبه های خود کار شورای نگهبان را یک کار الهی دانسته و از اعضای این شورا خواسته است که بدون هیچ واهمه‌ای کار الهی و امانتداری خود را سرلوحه قرار دهد و تا زمانی که احراز صلاحیت درست نکرده است، کسی را تأیید نکند.

اما حجت الاسلام صدیقی در همین خطبه ها، بنای حضور مخالفان را بر فتنه گری گذاشته و تاکید کرده است که مجلس خبرگان جای فتنه گری نیست. از نظر او هر کس که موافق جریان فکری او و دلواپسان به ظاهر اصولگرا نباشد، در دسته دیگر و فتنه گر قرار می گیرد.

این سخنان در حالی ایراد می شود که یک روز قبل تر نوه امام خمینی سیدحسن خمینی اعلام کاندیداتوری در مجلس خبرگان کرده است و شب گذشته نیر آیت الله موسوی بجنوردی از شاگردان امام خمینی برای شرکت در خبرگان اعلام آمادگی کرده است.

خطیب نماز جمعه امروز از پشت تریبون نماز جمعه اعلام کرد که: “مجلس خبرگان نباید محل فتنه و فتنه‌گر باشد. هر جایی نسبت به فرهنگ خود صافی می‌گذارد؛ صافی نظام ما قرآن و اخلاق است. به تناسب این نظام، فقهای شورای نگهبان مسئولیت نظارت و بررسی دارند. این حرکت‌ها از سوی عده‌ای که نگرانند انتخاب نشوند دامن زده می‌شود. رسانه‌های بیگانه هم همصدا هستند و با این‌ها آتش‌افروزی می‌کنند. این مسائل معلوم می‌کند خبرهایی هست و کسانی می‌خواهند بیایند که می‌داننند صلاحیت‌شان تأیید نمی‌شود.”

صدیقی همچنین در بخش دیگری از نماز جمعه این هفته تهران «حمله به شورای نگهبان» را محکوم کرد و گفت: “از روز اولی که قانون اساسی، شورای نگهبان را قانونی کرده، نظارت را نظارت استصوابی قرار داده است. از همان روزها هم غرب‌گراها با این اساس مخالف هستند. هیچ کشوری نیست که نمایندگان و رئیس‌جمهور بدون حساب و کتاب و هر کسی که خواست کاندیدا شود. اگر یک نانوا هم بخواهد مغازه باز کند باید پروانه بگیرد و یک راننده تاکسی تا امتحان ندهد و دستگاهی صلاحیت او را تأیید نکند مجوز نمی‌گیرد. آن وقت پست‌های کلیدی را به دست عده‌ای بدهید؛ عده‌ای فقیه که ‌آن‌جا نشسته‌اند. آن‌ها حقوق مردم را پایمال نمی‌کنند.”

امام جمعه موقت تهران از اینکه دانشگاه همچنان زنده و سبز است ناخشنود است. او از آنچه در دانشگاههای کشور در روز دانشجو روی داده است ابراز تاسف و نگرانی کرده و گفت: “سیاست‌زده‌ها علیرغم تلاش زیادی که کردند نتوانستند دانشگاه را به تسخیر خود در آوردند.”

وی از حضور برخی از افراد در دانشگاه‌ها که آن‌ها را «یادآور فتنه سال ۸۸ و کسانی است که قائله برپا کردند» توصیف کرد ابراز تأسف کرد و گفت: هویت دانشجویی، مقابله با استکبار و استعمار و مقابله با بی‌دینی است. دانشگاه باید در این خط پیش برود نه این‌که به حالت‌هایی برگردد که مردم و متدینین را نگران کند. ما روز ۱۶ آذر را تبریک می‌گوییم و هم از حضور برخی سخنران‌ها و فضای مصنوعی که انسان را نگران می‌کند ابراز نگرانی می‌کنیم.”

او گفت: “برخی عاملان فتنه ۸۸ به راحتی وارد دانشگاه‌ها می‌شوند که این اقدامات مردم را نگران می‌کند، دستگاه‌های اجرایی مراقبت کند؛ برخی از سخنرانی ها در ۱۶ آذر امسال مایه تاسف بود.”

وی هشدار داد: “مسئولین مردم را نسبت به خود بدبین نکنند. حیف است افرادی کارهایی کنند که مردم نسبت به آن‌ها بدبین شوند.”Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.