سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تماس تلفنی آیت‌الله صانعی با دختر موسوی و رهنورد؛ قدردانی از صبر و استقامت محصورا...
» در آستانه سالروز شهادت سیدعلی موسوی حبیبی، خواهرزاده میرحسین

تماس تلفنی آیت‌الله صانعی با دختر موسوی و رهنورد؛ قدردانی از صبر و استقامت محصوران

چکیده :آیت الله العظمی صانعی در آستانه سالگرد شهادت سید علی موسوی حبیبی که در عاشورای ۸۸ با گلوله به شهادت رسید، در تماس تلفنی با یکی از دختران میرحسین موسوی و زهرا رهنورد جویای احوال محصوران شد و ضمن قدردانی از صبر و استقامت آنان، برای آزادی ایشان و دیگر زندانیان سیاسی دربند دعای خیر کرد....


آیت الله العظمی صانعی در آستانه سالگرد شهادت سید علی موسوی حبیبی که در عاشورای ۸۸ با گلوله به شهادت رسید، در تماس تلفنی با یکی از دختران میرحسین موسوی و زهرا رهنورد جویای احوال محصوران شد.

به گزارش کلمه، این مرجع عالیقدر شیعه در این تماس تلفنی ضمن قدردانی از صبر و استقامت آنان، نسبت به مصائبی که در این چند سال بر محصوران رفته و همچنین محدودیت ایجاد شده برای آنان و خانواده شان ابراز تاسف داشت و در آخر برای آزادی آنان و دیگر زندانیان سیاسی دربند دعای خیر کرد.

شهید سیدعلی حبیبی موسوی خواهرزاده میرحسین موسوی بود که ظهر عاشورای ۸۸ مورد اصابت گلوله قرار گرفت و به شهادت رسید و با گذشت شش سال هنوز قاتل یا قاتلان او شناسایی نشدند و شواهد نشان می دهد که اراده ای نیز برای شناسایی آنان وجود ندارد.

برخلاف همه بی مهری ها و ناملایمات نظام نسبت به میرحسین موسوی و خانواده اش اما آیت الله صانعی در سالهای حصر رهبران جنبش سبز، همواره پیگیر اوضاع و مسائل پیش آمده برای آنان بوده و در همه حال آزادی آنان و ضرورت رفع حصر را به مسئولان امور متذکر بوده است.

در زمانه ای که بسیاری از سیاسیون و مسئولان نظام، حصر و آنچه بر محصوران و زندانیان سیاسی در سالهای اخیر رفته را به دست فراموشی سپرده اند و یا ترجیح می دهند درباره آن سخنی بر زبان نیاورند، اما آیت الله صانعی در هر شرایطی این ظلم ها را یادآوری کرده و نسبت به وضعیت مظلومان واکنش نشان داده است.

او در خطبه های آخرین نماز عید فطر، با دعا برای رفع گرفتاری و آزادی زندانیان، خواستار آزادی و نجات همه آنهایی شد که به خاطر ملت و برای دفاع از ملت گرفتار زندان و حصر شده اند.

این مرجع تقلید نواندیش و مردمی گفت: “در رأسشان رفیق متعهد ذریه ای از ذراری زهراء(س) جناب آقای مهندس میرحسین موسوی و پیر عارف رفیق و دوست قدیمی ما که از سال چهل و یک در خدمت امام و انقلاب بوده و تا آخر هم مانده است حضرت حجت الاسلام والمسلمین آقای کروبی و مفسره قرآن خانم زهرا رهنورد؛ خدا هرچه زودتر مقدمات آزادی و خلاصی آنها را فراهم گرداند.”

او حتی پیش از این، وقتی علی مطهری نماینده مردم تهران در نامه ای به رییس جمهور از او خواست نسبت به رفع حصر اقدام کند، به خاطر نامه اش به رئیس جمهور در دفاع از محصوران، از وی تشکر کرد.

آیت الله صانعی در این نامه با توصیف کردن کروبی، موسوی و رهنورد به عنوان “مظلومین پاک و بی دفاع و بهترین یاران صدیق حضرت امام (سلام الله علیه)” دفاع از آنها را یکی از کم نظیرترین باقیات صالحات عمر فرزند شهید مطهری خواند و ابراز امیدواری کرد که “با تدابیر متخذه توسط مسئولین ذی ربط، زمینه رفع این حصر ناعادلانه و غیر شرعی فراهم گردد.”

این مرجع عالیقدر شیعه علاوه بر این همراهی ها، در سخنرانی ها و خطبه ها و کلاس درس خود همواره از ظلم و ستم و دروغی سخن می گوید که در جامعه اسلامی ما ریشه کرده است.

آیت الله صانعی در یکی از سخنرانی های ضمن انتقاد از ظلمی که به دلسوزان نظام می شود، گفته بود: “در تاریخ می‌بینیم که امام موسی کاظم(ع) امام هفتم شیعیان را به زندان انداخته و به دروغ گفتند آشوبگر است؛ حضرت اباعبدالله الحسین(ع) امام سوم شیعیان را شهید کردند و به دروغ گفتند آشوبگر است؛ حضرت امام علی النقی(ع) امام دهم شیعیان را با دروغ هایی که در مورد ایشان مطرح می کردند، آن قدر در محاصره گذاشتند که نگذاشتند در قبرستان مسلمین دفن شود و لذا ایشان در خانه شان دفن شدند.”

این مدرس حوزه علمیه قم تنها محصوران را مدنظر نداشته و به زندانیان سیاسی نیز توجه ویژه داشته و اوضاع آنان را پیگیر است.
همانطور که وقتی محمدرضا معتمدنیا، زندانی سیاسی محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین در اعتصاب غذا به سر می برد، آیت الله صانعی در دیدار با خانواده او از آنها خواست هر چه سریعتر از این زندانی سیاسی بخواهند به اعتصاب خود پایان دهد.

همچنین وقتی تعدادی از زندانیان سیاسی پس از پایان محکومیت چند ساله خود از اوین آزاد شدند، آیت الله صانعی در تماس های تلفنی جداگانه ای با محسن امین زاده، میرطاهر موسوی، فیض الله عرب سرخی، سیدعلیرضا بهشتی شیرازی و نسرین ستوده ضمن ابراز خشنودی از آزادی و مرخصی این زندانیان سیاسی، ابراز امیدواری کرد که هرچه سریعتر زمینه رفع حصر از مهدی کروبی، میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و آزادی همه زندانیان سیاسی و عقیدتی فراهم شود.

این مرجع تقلید مقیم قم در تماس های خود خاطرنشان کرده بود: “ما همیشه به یاد شماها بوده ایم و صدماتی که شما در راه اسلام و مردم خورده اید نزد خداوند مأجور است و در تاریخ ماندگار، ملت ایران و همه انسان های وارسته نیز قدردان زحمات امثال شما بوده و هستند.”

آیت‌الله صانعی همچنین گفته بود: “امروز فضای به وجود آمده حاصل رنج ها و صدماتی است که امثال شماها متحمل شده و می شوند و امیدوارم هرچه سریعتر زمینه رفع حصر جناب حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای کروبی و سلاله السادات جناب آقای مهندس میرحسین موسوی و همسر مکرمه شان و آزادی همه زندانیان سیاسی و عقیدتی با افتخار و عزت فراهم گردد.”

در این سالها هم میرحسین موسوی و زهرا رهنورد همیشه قدردان این همراهی آیت الله صانعی بوده و زمانی که خبر بستری شدن این مرجع به گوش محصوران کوچه اختر رسید، در پیامی که توسط میرمحمود موسوی برادر میرحسین به آیت الله صانعی فرستاده شد، احوال او را جویا شده و از خداوند سلامت این مرجع را خواستار شدند.

حال آیت الله صانعی یک بار دیگر توجه خود را به محصوران نشان داده و در آستانه سالگرد شهادت سید علی موسوی، خواهرزاده شهید میرحسین موسوی، با تماس تلفنی با دختر میرحسین موسوی و زهرا رهنورد نشان داد همواره همراه و یاور محصوران باقی خواهد ماند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.