سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » «زبان بی‌مغز بیت رهبری» را بهتر بشناسیم...
» مروری بر سابقه دروغگویی‌های نماینده جبهه پایداری از مشهد

«زبان بی‌مغز بیت رهبری» را بهتر بشناسیم

چکیده :کریمی قدوسی بارها سخنانی را از رهبری نقل کرده و گفته که این سخنان را در جلسات خصوصی از وی شنیده است. او همچنین مدعی شده که ولایتی و شمخانی و صالحی نامه های مفصلی در نقد این موافقت نامه خدمت رهبری نوشته اند و گفته اند که استقلال کشور در معرض خطر قرار گرفته است! به علاوه، وی از ظریف نقل کرده که این توافق نامه را ما ننوشتیم و آمریکایی ها نوشتند. به طوری که یک بار ظریف در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به کریمی‌قدوسی گفت: چگونه می توانید اینقدر راحت دروغ بگویید؟!...


کلمه- گروه سیاسی: تنش آفرینی بخشی از کارهای روزمره و وظایف عده ای از کسانی است که در سال های اخیر در پست های حکومتی یا مجلس قرار گرفته اند. از همین روست که شاهدیم در اوج حوادث تلخ منا، در زمانی که هنوز در مورد توافق هسته ای ایران اختلافات زیادی وجود دارد و رقبای منطقه ای تلاش می کنند ایران را کشوری جنگ افروز و مسئول ناآرامی و بحران در خاورمیانه معرفی کنند، عده ای بدون هیچ مسئولیت پذیری زبان می گشایند و حرف هایی می زنند که هزینه آن را مردم ایران باید بپردازند. در حالی که مسئولین دولتی به شدت تلاش می کنند تا آتش تنش های موجود در روابط بین الملل میان را خاموش کنند، افرادی با سخنانی نسنجیده رشته ها را پنبه می کنند.

کشورهای عرب منطقه خلیج فارس تلاش زیادی می کنند که به جامعه جهانی بقبولانند که ایران در امور کشور های منطقه ای دخالت می کند. یمن یکی از نقاط حساسی است که در حال حاضر درگیر بحران داخلی است و کشور هایی مانند عربستان سعودی تمایل دارند که ایران را یکی از عوامل ناآرامی های یمن معرفی کند، در حالی که دولت بارها تاکید کرده که دخالتی در حوادث یمن ندارد. اما درست در اوج این این درگیری ها جواد کریمی قدوسی٬ نماینده وابسته به جناح پایداری در مجلس، در واکنش به حوادث ناگوار منا می گوید: یمنی‌ها انتقام ایران از عربستان را خواهند گرفت!!

کریمی قدوسی اخیرا در یادواره پنج شهید روستای کریم آباد نیشابور سخنان عجیبی گفته است. نماینده مشهد در مجلس گفته که به همان دلایلی که صدام سقوط کرد، ان شاء الله سال آینده حج را بدون آل سعود خواهیم داشت و امروز دست انتقام الهی از آستین یمنی‌ها بیرون آمده است و یمنی‌ها انتقام ما را از آل سعود می‌گیرند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، که ظاهرا تنها چیزی که اهمیتی برایش ندارد امنیت ملی و سیاست خارجی کشور است، در سخنرانی خود گفته است که اگر روزی اجازه دهند، شما باید ایرانی‌ها را در دروازه‌های قدس و دروازه‌های ریاض پیدا کنید و به محض اینکه اجازه دهند قدس در کف دست اسلام است. او با بیان اینکه یکی از مقدمات فتح قدس نابودی آل سعود است، گفته: با بودن آل سعود نمی‌شود قدس را فتح کرد چون آنها از پشت خنجر می‌زنند و به محض اینکه مقدمات فتح قدس آماده شود، فتح قدس به یک ماه نمی‌کشد!

این نماینده مجلس البته به نقل قول های بی پایه و اساس معروف است. او بارها از زبان مسئولان کشور و حتی شخص رهبر سخنانی را مطرح کرده که تکذیب شده است. حتی کار به جایی رسید که در سال ۹۳ شورای عالی امنیت ملی از او شکایت کرد، اما به لطف حمایت های پشت پرده به جایی نرسید.

این نماینده راهیافته به مجلس از مشهد، که پیش از فرمانده بسیج منطقه خراسان بوده، سال ۹۳ تهمت های بی سابقه ای در همایش «مرزبانی فرهنگی» در مهدیه مشهد به حسن روحانی رئیس جمهور و دولت اعتدال زد. او مدعی شد که «اعتدال پوششی برای براندازی نظام است. تئوریزه‌کردن تصمیم ملت ایران، گرفتن غرور ملی در مقابل دشمن، تحریک اقوام و بحران‌های امنیتی سنگین موید براندازی نظام توسط این جریان است.» او پیشتر هم گفته بود که روحانی در پایان‌نامه دکتری خود در دانشگاه «گلاسکو» اسکاتلند اطلاعات محرمانه‌ای را درباره فقه شیعه به انگلیسی‌ها داده است.

اما کریمی قدوسی بیشترین نقل قول های خود را از رهبری بیان می کند، تا جایی که می توان او را زبان بی مغز بیت رهبری نامید. کسی که فقط می گوید و به آنچه می گوید و پیامدهای آن فکر نمی کند. او بارها و بارها سخنانی را از رهبری نقل کرده و ادعا کرده است که این سخنان را در جلسات خصوصی از رهبری شنیده است.

کریمی قدوسی یک بار پس از توافق موقت میان ایران و غرب گفت که در جلسه ای با حضور سران قوا و تیم مذاکره کننده، رهبری گفته است که من فقیه هستم و ۳ بار این متن را خوانده ام و از این متن تثبیت حق غنی سازی هسته ای ملت ایران به دست نمی آید، این توافقنامه ابهامات زیادی دارد، علت این مساله این هست که تیم مذاکره کننده بر حفظ حقوق هسته ای پافشاری نکرده است.

 

اظهاراتی که با مواضع رسمی و شفاف رهبری در تعارض است.

او در جایی دیگر مدعی شده بود که آقایان ولایتی و شمخانی و حسینی در شورای عالی امنیت ملی و صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی و باقری معاون جلیلی، نامه های مفصلی در نقد این موافقت نامه خدمت رهبری نوشته اند و گفته اند که استقلال کشور در معرض خطر قرار گرفته است.

جالب است که کریمی قدوسی از زبان کسانی سخن می گوید که آشکارا پای توافق هسته ای ایستاده اند و آن را استیفاکننده حقوق ملت می دانند. اما نماینده نزدیک به مصباح یزدی مدعی است آنها علیه آنچه خود می گویند، نامه نگاری می کنند!

وی یک بار هم گفته بود که ظریف در جمع جامعه مدرسین قم نزد علم الهدی گفته که این توافق نامه را ما ننوشتیم و آمریکایی ها نوشتند و این موافقت نامه نتیجه جاسوسی های قبلی آژانس انرژی اتمی است.

دروغ های نماینده پایداری کار را به جایی رساند که اوایل سال ۹۴ وزیر امور خارجه کشور که در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس حضور یافته بود تا به سوالات نمایندگان مجلس شورای اسلامی در خصوص بیانیه سوئیس پاسخ دهد، با کریمی قدوسی درگیری لفظی پیدا کرد.

کریمی‌قدوسی به ظریف گفت حضرت آقا به شما تذکر داده است؛ اما ظریف به کریمی‌قدوسی گفت شما دروغ می‌گویید و با این گونه حرفها به رهبری تهمت می‌بندید و ظلم می‌کنید و در آن جلسه هرگز ایشان به من تذکر ندادند. وزیر امور خارجه به کریمی قدوسی گفت که شما در آن جلسه حضور نداشتید، چگونه وقتی در آن حاضر نبودید می توانید اینقدر راحت دروغ بگویید؟!

اما ظاهرا امثال کریمی قدوسی از چنان حاشیه امنی برخوردارند که همچنان می توانند به سخنان بی اساس خود ادامه دهند و با عناوین مختلف امنیت ملی را به خطر بیندازند. کسی هم جلودار آنها نیست و به خاطر دروغ هایی که نتیجه ای جز تشویش اذهان عمومی و برهم زدن امنیت ملی ندارد، با آنها برخورد نمی کند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.