سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » احمد منتظری: اگر مشکلی برای نرگس محمدی در زندان پیش بیاید، تمام مسئولان نظام مقصرن...
» ایجاد خطر برای زندانیان بیمار موجب ننگ و نفرین ابدی است

احمد منتظری: اگر مشکلی برای نرگس محمدی در زندان پیش بیاید، تمام مسئولان نظام مقصرند

چکیده : وضعیت نامناسب جسمانی نرگس محمدی فعال حقوق بشر و زندانی سیاسی در زندان اوین فعالان سیاسی و مدنی را نگران کرده است. احمد منتظری فرزند آیت الله منتظری در نامه ای از مراجع ذیربط خواسته است که تا فاجعه جانی و غیرقابل جبرانی صورت نگرفته نرگس محمدی را آزاد کنند...


وضعیت نامناسب جسمانی نرگس محمدی فعال حقوق بشر و زندانی سیاسی در زندان اوین فعالان سیاسی و مدنی را نگران کرده است.

به گزارش کلمه، وضعیت بیماری نرگس محمدی در شرایطی است که باید تحت نظر پزشک متخصص و برنامه درمانی منظم باشد. در روزهای گذشته نرگس محمدی دچار حمله فلج عضلانی شده بود و به حالت نیمه بیهوش درآمد و حتی در چنین شرایطی هم تحت درمان زیر نظر پزشک متخصص قرار نگرفت که همین امر نگرانی ها را افزایش داد.

احمد منتظری فرزند آیت الله منتظری در نامه ای از مراجع ذیربط خواسته است که تا فاجعه جانی و غیرقابل جبرانی صورت نگرفته نرگس محمدی را آزاد کنند.

متن کامل نامه به شرح زیر است:

وظیفه انسانی و نیز وظیفه اسلامی بنا بر «من اصبح و لم یهتمّ بامور المسلمین فلیس بمسلم» ایجاب می کند که اینجانب از مسئولين نظام جمهوری اسلامی درخواست نمایم که با توجه به بیماری شدید یکی از مادران زندانی، خانم نرگس محمدی، که متاسفانه هر لحظه خطر جانی یا ایجاد معلولیت ایشان را تهدید میکند، هر چه زودتر تا فاجعه اي رخ نداده است، ایشان را آزاد نمایند.

خانم نرگس محمدی یک زندانی ناشناخته نیست، بنابراین اگر مشکلی برای او پیش بیاید تمامی مسئولين نظام مقصّرند و علاوه بر پاسخگویی در محضر عدل الهی باید در برابر ملت پاسخگو باشند.

این یک سیره عقلایی است که در مواقع خاص، تصمیم عاجل گرفته شود و به آن عمل گردد. مرحوم آیت الله العظمی منتظری در کتاب خاطرات خود (صفحه 349) از شخصی به نام عباس اشراقی نام می برد که در رژیم پهلوی از مجاهدین خلق و محکوم به حبس
ابد بود ولی چون در زندان غش میکرد فوراً آزاد گردید تا مبادا خطرات احتمالی گریبانگیر رژیم شود.

امیدوارم مسئولين جمهوری اسلامی نیز هر چه زودتر زندانیان سیاسی و عقیدتی و بخصوص بیماران زندانی و سرکار خانم نرگس محمدی را آزاد کنند و از خطرهای احتمالی جلوگیری نمایند؛ که اگر خدای ناکرده محقّق شود موجب ننگ و نفرین ابدی خواهد گردید. والسلام.

احمد منتظریDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.