سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آیت‌الله صافی گلپایگانی: به جای سیاسی‌کاری و لجبازی، چهره رحمانی اسلام و تشیع را ...
» حمایت کهنسال‌ترین مرجع تقلید قم از نتایج مذاکرات هسته‌ای

آیت‌الله صافی گلپایگانی: به جای سیاسی‌کاری و لجبازی، چهره رحمانی اسلام و تشیع را به جهان معرفی کنیم

چکیده :همیشه باید با منطق و گفتگو و با حفظ عزّت و استقلال کشور اسلامی، مسائل را بررسی کرد و از قهر و سیاسی‌کاری و لجبازی اجتناب نمود. باید چهره رحمانیّت و وجهه منطقی و برهانی اسلام و تشیّع را به جهانیان معرّفی نمود و به همه نشان داد که ما اهل قهر و اهانت به کسی نیستیم و با برهان و منطق و گفتگو رفتار می‌کنیم....


آیت الله العظمی لطف الله صافی گلپایگانی با قدردانی از زحمات هیئت مذاکره‌کننده ایرانی در کسب نتایج خوب برای کشور، گفت: باید با منطق و تعامل همراه با عزّت، چهره رحمانی اسلام را به جهانیان نشان داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، صبح امروز، محمد نهاوندیان رییس دفتر رئیس جمهور با حضور در محلّ اسکان مرجع عالیقدر آیت الله العظمی صافی گلپایگانی در مشهد مقدّس، با ایشان دیدار کرد، و گزارشی از مذاکرات هسته‌ای و نتایج آن را ارائه داد و همچنین سلام گرم رئیس جمهور را خدمت معظم له ابلاغ کرد.

این مرجع عظام تقلید  نیز با تقدیر و تشکر از ریاست‌ جمهور و هیأت مذاکره‌کننده بخصوص آقای دکتر ظریف، گفت: این‌جانب این توافق را به ملّت رشید و شریف ایران تبریک می‌گویم و از زحمات تیم مذاکره‌کننده و هیئت دولت تقدیر و تشکّر می‌کنم؛ امیدوارم که این موفقیت‌ها در خدمت به نظام اسلامی و ملّت عزیزمان بیش از پیش ادامه یابد.

وی دعای مردم برای موفقیت هیئت دولت و تیم‌مذاکره‌کننده در ماه مبارک رمضان را در کسب نتایج خوب مذاکرات مؤثر دانسته و اظهار کرد: الحمدلله از عنایات حضرت ولیّ عصر عجّل الله تعالی فرجه الشریف و دعاهای متضرّعانه مردم در ماه مبارک رمضان، نتایج خوبی برای کشور حاصل شد که امّیدوارم آثار و فواید آن روز به روز آشکارتر شده و توفیقات خدمتگزاران به مردم بیشتر شود.

آیت الله العظمی صافی گلپایگانی در قسمتی از بیانات خود، ضمن ابراز خرسندی از نتایج مذاکرات بیان داشتند: من از نتایجی که حاصل شد خوشحال هستم و مطمئنّم ملّت شریف ما هم خوشحال‌اند و قدردان زحمات مذاکر‌ه‌کنندگان محترم هستند. انشاء الله با توکّل به خداوند و تدبیر عاقلانه، مشکلات اقتصادی و دیگر مشکلات و مسائل حلّ می‌شود.

وی در ادامه‌ی این دیدار با تأکید بر لزوم معرّفی چهره رحمانیّت و منطق و برهان اسلام و تشیّع به جهان افزودند: نسبت به تعامل با جهان و به‌خصوص کشورهای اسلامی، همیشه باید با منطق و گفتگو و با حفظ عزّت و استقلال کشور اسلامی، مسائل را بررسی کرد و از قهر و سیاسی‌کاری و لجبازی اجتناب نمود. باید چهره رحمانیّت و وجهه منطقی و برهانی اسلام و تشیّع را به جهانیان معرّفی نمود و به همه نشان داد که ما اهل قهر و اهانت به کسی نیستیم و با برهان و منطق و گفتگو رفتار می‌کنیم.

آیت الله العظمی صافی در پایان این دیدار، ضمن آرزوی موفّقیت بیش از پیش برای دولت خاطر نشان کرد: انشاء‌الله با همّت و تلاش مسئولان، در همه جا مقاصد اسلامی و ارزش‌های مکتب عزیز پیاده شود و مردم روز به روز آثار و نتایج خوب آن را احساس کنندDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.