سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آقای روحانی! نگذارید خشونت‌طلبان اقتدار و اعتبار نظام را مخدوش کنند...
» نامه مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم به رئیس جمهور

آقای روحانی! نگذارید خشونت‌طلبان اقتدار و اعتبار نظام را مخدوش کنند

چکیده : برخی از گروه ها که در انتخابات 92 ناکام ماندند به جای احترام و تمکین به رای مردم از فردای انتخابات بنای ناسازگاری گذاشتند و در پوشش دلواپسی برای پیشبرد اهداف خود تقابل با دولت و برنامه های از قبل اعلام شده، نقض قانون را در پیش گرفتند و برای ناکارآمد نشان دادن دولت، ایجاد بحران و برهم ریختن آرامش و امنیت عمومی را در برنامه خود قرار دادند. اکنون نیز با پیش بینی ناکامی در انتخابات مجلس دهم و خبرگان همچون گذشته برای ایجاد ناامنی و قانون شکنی کوشش می کنند. بر این اساس با ایجاد اخلال در برگزاری سخنرانی ها، نشست ها و همایش­های قانونی که با مجوز رسمی مسئولین برگزار شده و تضییع حقوق قانونی شهروندان که قانون اساسی آن را تضمین کرده است، سعی در ملتهب کردن فضای عمومی جامعه دارند...


کلمه – گروه خبر: مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم در نامه ای از حسن روحانی رییس جمهوری خواستند با عواملی که باعث بر هم خوردن سخنرانی علی مطهری و مضروب شدن وی در شیراز شدند و همینطور مسئولین سهل انگار در اجرای قانون و حفظ حقوق مردم برخورد مناسب انجام دهد.

آنان در نامه خود تاکید کردند که برخی از گروه ها که در انتخابات 92 ناکام ماندند به جای احترام و تمکین به رای مردم از فردای انتخابات بنای ناسازگاری گذاشتند و در پوشش دلواپسی برای پیشبرد اهداف خود تقابل با دولت و برنامه های از قبل اعلام شده، نقض قانون را در پیش گرفتند.

متن کامل نامه به شرح زیر است:

باسمه تعالی

ریاست محترم جمهوری جناب حجه الاسلام والمسلمین اقای دکتر روحانی

با عرض سلام و تحیت

چنان که مستحضرید برخی از گروه ها که در انتخابات 92 ناکام ماندند به جای احترام و تمکین به رای مردم از فردای انتخابات بنای ناسازگاری گذاشتند و در پوشش دلواپسی برای پیشبرد اهداف خود تقابل با دولت و برنامه های از قبل اعلام شده، نقض قانون را در پیش گرفتند و برای ناکارآمد نشان دادن دولت، ایجاد بحران و برهم ریختن آرامش و امنیت عمومی را در برنامه خود قرار دادند. اکنون نیز با پیش بینی ناکامی در انتخابات مجلس دهم و خبرگان همچون گذشته برای ایجاد ناامنی و قانون شکنی کوشش می کنند. بر این اساس با ایجاد اخلال در برگزاری سخنرانی ها، نشست ها و همایش­های قانونی که با مجوز رسمی مسئولین برگزار شده و تضییع حقوق قانونی شهروندان که قانون اساسی آن را تضمین کرده است، سعی در ملتهب کردن فضای عمومی جامعه دارند.

ماجرای حمله به نماینده محترم مجلس جناب آقای دکتر علی مطهری نماینده مردم تهران و جلوگیری از برگزاری سخنرانی وی یکی از این اقدامات است که برخورد قاطع دولت و نیروهای امنیتی و انتظامی با عوامل آن را می طلبید. متاسفانه این اقدام، که با انتشار تصاویر آن در رسانه های گوناگون داخلی و خارجی بار دیگر چهره بسیار زشت و خشونت آمیز افراط و تندروی را به نمایش گذاشت، با واکنش مناسبی از سوی نهادهای امنیتی و اجرایی استان روبرو نشد. این گونه رفتارها، که پیش از این در دوران اصلاحات نیز بارها شاهد آن بوده ایم و با هدف تخریب چهره نظام و دولت در افکار عمومی و ایجاد نومیدی در جامعه انجام می شود، اقتدار و اعتبار نظام را مخدوش و دستاویزی در اختیار مخالفان آن قرار می دهد.

انتظار می رود ریاست محترم جمهوری در اجرای اصول قانون اساسی که برای پاسداری از آن سوگند یاد کرده و برای تضمین حقوق شهروندی با مردم پیمان بسته است، با اتخاذ تدابیری از تکرار چنین حوادث ناگوار که در تقابل با اصل اعتدال صورت می گیرد، جلوگیری کند و با مسئولین سهل انگار در اجرای قانون و حفظ حقوق مردم برخورد مناسب نماید. بی تردید برخورد قاطع با عوامل قانون شکن این ماجرا اعم از آمرین و عاملین آن، ایجاد امید در اقشار گوناگون جامعه و احترام به قانون اساسی و حقوق شهروندی را در پی خواهد داشت.

مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم با تجلیل و قدردانی از وظیفه شناسی و اصول گرایی جناب آقای دکتر علی مطهری در دفاع از حقوق مردم و انتقاد از رویه های ناسازگار با ارزش ها و آرمان های جمهوری اسلامی، حمله ناجوانمردانه و خشونت بار به ایشان را محکوم و دولت را به برخورد قاطع با عوامل این ماجرا فرا می خواند. بی تردید ملت آگاه ایران، با شناختی که از عوامل پشت پرده این نوع حوادث شوم دارد، از این اقدام دولت پشتیبانی خواهد کرد.

مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم

21/12/1393Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.