سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » پیوند فسادهای سیاسی و اقتصادی؛ از رشوه رحیمی تا پول مواد مخدر در انتخابات...

پیوند فسادهای سیاسی و اقتصادی؛ از رشوه رحیمی تا پول مواد مخدر در انتخابات

چکیده : این نگرانی ها خیلی بی مورد نیست وقتی که محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت درباره سرنوشت نامعلوم 700 میلیارد دلار، از لفظ «خوردن و قورت‌دادن» استفاده کند و هنوز هم این ماجرا مشخص نشده اسحاق جهانگیری معاون‌ اول رییس‌جمهور از خروج بدون‌بازگشت 22 میلیارد‌ دلار پول از کشور حرف میزند. همه اینها میتواند دلایل حساسیت مجمع تشخیص مصلحت روی قانون انتخابات و وزارت کشور بر برگزاری انتخابات سالم باشد...


ایسکانیوز نوشت:
اظهارات اخیر وزیر کشور در مورد وجود پول حاصل از قاچاق مواد مخدر در سیاست ایران، بازتاب گسترده ای در رسانه ها داشت و بسیاری از مسوولان و فعالان سیاسی و اقتصادی درباره این موضوع صحبت کردند؛ واکنش ها آنقدر ضد و نقیض بود که سبب شد تا ستاد کل مبارزه با مواد مخدر که روز یکشنبه بیانیه ای صادر و در آن اعلام کند : “اظهارات دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در نشست روسای پلیس مبارزه با مواد مخدر در خصوص هشدار نسبت به ورود پول های کثیف و آلوده به عرصه قدرت با واکنش های متفاوت روبرو شد.

«رسانه های معاند و مغرض با تحریف و وارونه کردن اظهارات وزیر کشور حکم به قطعیت وقوع این هشدار داده و در راستای ماموریت شایعه پردازی و کینه توزی علیه نظام جمهوری اسلامی در جهت منافع گردانندگان خود ایفای وظیفه کردند و این ادعای کذب را که وی خبر از آلودگی عرصه سیاسی ایران به پول های کثیف ناشی از قاچاق مواد مخدر داد، بازتاب دادند و دستمایه تحلیل و تفسیرهای دلخواه کردند.”

ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در این بیانیه تصریح می کند: “علی ایحال براساس ماموریت ذاتی آنها نمی توان ایرادی از آنها گرفت اما برخی رسانه های داخلی متاسفانه بدون توجه به روح و ماهیت اظهارات دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با تقطیع و حذف مقدمه و موخره سخنان وزیر کشور و جهت جلب نظر مخاطبان خود مبادرت به انتخاب تیترهایی کردند که حکم به قطعیت و کلیت فقط آن قسمت از سخنان وزیر کشور دادند که ایشان موکدا بر عبارت بخشی از منابع حاصل از عملیات کثیف قاچاق مواد مخدر با قید احتمال اشاره داشته و نسبت به وقوع آن هشدار داده اند.”

500 میلیارد تومان پول حاصل از واردات سیگار مالبرو

اظهارات رحمانی فضلی درباره چرخش در آمد بالای چاقاق و مواد مخدر در حالیست که چندی پیش هم قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفته بود: واردات قانونی سیگار مارلبرو حداقل 500 میلیارد تومان حقوق و عوارض گمرکی نصیب دولت می‌کند و از طرفی مسائل بهداشتی و استاندارد آن در شکل رسمی قابل کنترل است ولی چرا همچنان برخی چشم دیدن واردات رسمی سیگار مارلبرو را ندارند، جای سوال است. تا به این ترتیب نسبت به قاچاق سیگار در کشور اعتراض کند.

حالا رحمانی فضلی درباره امکان حضور پول کثیف در سیاست در حالی سخن میگوید که هنوز ماجرای گرفتن پول از رحیمی معاون اول دولت سابق از سوی نمایندگان مجلس بحث روز است .

از توزیع پول بین 170 نماینده مجلس تا خروج 22 میلیارد‌ دلار پول بدون بازگشت از کشور

محمدرضا رحیمی ادعا کرده بود برای حمایت از کاندیداهای اصولگرا در انتخابات مجلس هشتم مجموعا یک‌میلیارد و دویست‌میلیون تومان از فردی به نام جابر ابدالی دریافت کرده و میان 170نامزد انتخابات مجلس توزیع کرده است، هرچند غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه همین چند روز پیش در توضیحی نسبت به پرونده رحیمی گفت که محکومیت نامبرده اساساً به دلیل مبالغی بوده که به‌عنوان رشوه دریافت کرده است. به همین سبب میزان حساسیت رسانه ها و سیاسیون به اظهارات اخیر رحمانی فضلی قابل درک است.

حضور پول کثیف در سیاست وقتی موجبات ناراحتی بیشتر مسوولان و حسیاسیت بالای رسانه ها را فراهم کرد که رحمانی فضلی گفت :” طرف کاندیدای شورا می‌شود و ۲ میلیارد پول خرج می‌کند، وقتی می پرسیم از کجا آورده می‌گوید از دوست و رفقا حالا دوستان چه نذری داشته‌اند بماند.”

این نگرانی ها خیلی بی مورد نیست وقتی که محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت درباره سرنوشت نامعلوم 700 میلیارد دلار، از لفظ «خوردن و قورت‌دادن» استفاده کند و هنوز هم این ماجرا مشخص نشده اسحاق جهانگیری معاون‌ اول رییس‌جمهور از خروج بدون‌بازگشت 22 میلیارد‌ دلار پول از کشور حرف میزند. همه اینها میتواند دلایل حساسیت مجمع تشخیص مصلحت روی قانون انتخابات و وزارت کشور بر برگزاری انتخابات سالم باشد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.