سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » هیچ غلطی نکردن کافی نبود/ موحدی کرمانی: خبرگان باید تمام وجودشان اطاعت از رهبر باشد...

هیچ غلطی نکردن کافی نبود/ موحدی کرمانی: خبرگان باید تمام وجودشان اطاعت از رهبر باشد

چکیده : دو روز پیش حجت الاسلام موحدی کرمانی امام جمعه موقت تهران و دبیرکل جامعه روحانیت مبارز در نشست وحدت اصولگرایان در مشهد گفته بود:" هیچ خبرگانی در مقابل رهبر معظم انقلاب هیچ غلطی نمی‌تواند بکند." این اظهار نظر چنان عجیب و دور از انتظار بود که واکنش هایی را به دنبال داشت. شاید او اولین کسی بود که به صراحت نکته ای را که بسیاری در نهان می دانستند آشکار کرده بود. اما خطیب موقت نماز جمعه به گفته اخیر خود بسنده نکرده و گامی فراتر گذاشته و گفته است:" خبرگانی که به مجلس خبرگان راه پیدامی کنند باید افرادی باشند که تمام وجودشان اطاعت از ولی امر باشد و در مقطع زمانی موفق شوند و ظیفه‌شان را به خوبی انجام دهند." این نشان می دهد که خطیب نمازجمعه تهران از نمایندگان فعلی مجلس خبرگان که به قول خودش "در مقابل رهبر معظم انقلاب هیچ غلطی نمی توانند بکنند" رضایت نداشته و معتقد است که خبرگان بعدی باید مطیع تر باشند...


کلمه – گروه خبر: دو روز پیش حجت الاسلام موحدی کرمانی امام جمعه موقت تهران و دبیرکل جامعه روحانیت مبارز در نشست وحدت اصولگرایان در مشهد گفته بود:” هیچ خبرگانی در مقابل رهبر معظم انقلاب هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.” این اظهار نظر چنان عجیب و دور از انتظار بود که واکنش هایی را به دنبال داشت. شاید او اولین کسی بود که به صراحت نکته ای را که بسیاری در نهان می دانستند آشکار کرده بود.

اما موحدی کرمانی که امروز هم خطیب موقت نماز جمعه تهران بوده، به گفته اخیر خود بسنده نکرده و گامی فراتر گذاشته و گفته است:” خبرگانی که به مجلس خبرگان راه پیدامی کنند باید افرادی باشند که تمام وجودشان اطاعت از ولی امر باشد و در مقطع زمانی موفق شوند و ظیفه‌شان را به خوبی انجام دهند.”

این نشان می دهد که خطیب نمازجمعه تهران از نمایندگان فعلی مجلس خبرگان که به قول خودش “در مقابل رهبر معظم انقلاب هیچ غلطی نمی توانند بکنند” رضایت نداشته و معتقد است که خبرگان بعدی باید مطیع تر باشند.

به گزارش ایلنا، خطیب موقت نماز جمعه تهران بیان کرد: حفظ انقلاب هم به دوش مردم و هم مسئولان است ولی مردم سهم کمتری نسبت به مسئولان دارند مردم باید از امام و ولی فقیه تبعیت داشته که این وظیفه را تا به امروز به خوبی انجام داده‌اند.

دبیر کل جامعه روحانیت مبارز تصریح کرد: یکی از موضوعاتی که مردم باید نسبت به آن توجه ویژه‌ای داشته باشند انتخاب مسئولان است مردم باید با بصیرت کامل کسی را انتخاب کنند که در جایگاه خودش به درستی عمل کند بنابراین امروز مردم دو وظیفه تبعیت از ولی امر و بیداری و بصریت در انتخاب مسئولان دارند.

وی گفت: خبرگانی که به مجلس خبرگان راه پیدامی کنند باید افرادی باشند که تمام وجودشان اطاعت از ولی امر باشد و در مقطع زمانی موفق شوند و ظیفه‌شان را به خوبی انجام دهند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در باره وظیفه مسئولان در ارتباط با حفظ انقلاب گفت: عمده حفظ انقلاب وظیفه آن برعهده مسئولان است.

وی افزود: هر کسی که در این جامعه قدرتی دارد بایداز این قدرت در چند بعد از جمله وظیفه برپایی نماز آشنایی جامعه با خدا و حاکم کردن فضای معنویت در جامعه را دارند هیچ یک از مسئولان نمی‌تواند بگوید نسبت به این فرضیه مهم نماز من وظیفه‌ای ندارم همه مسئولان در امور فرهنگی وظیفه دارند.

موحدی کرمانی تصریح کرد: ما باید بتوانیم فرهنگ اسلامی را در جامعه حاکم کنیم آنچه که در رابطه با فرهنگ اتفاق می‌افتد مسئولان نمی‌توانند نسبت به آن بی‌تفاوت باشند و باید نسبت به کنسرتهایی که برگزار می‌شود اگر در آن‌ها فساد اخلاق است جلوگیری کنند روی فیلم‌هایی که پخش می‌شود دقت کنند وبه هر فیلمی اجازه پخش ندهند. اگر صددر صد اسلامی باید پخش شود و الا نباید پخش شود.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تاکید کرد: هر کسی که نام هنرمند دارد نبایدآن چهره شود زیرا برخی از آن‌ها با رژیم گذشته در ارتباط بوده‌اند یا در فتنه ۸۸ حضور داشتند مبادا چهره آن‌ها را نمایان کنیم مردم از آن‌ها متنفرند.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ما در طی سی وشش سال گذشته نقطه ضعف‌هایی داشته‌ایم و نباید آن‌ها را پنهان کنیم امام با شجاعت کامل آمدند و بیان کردند که من در نصب بازرگان اشتباه کردم. افرادی مانند شهید بهشتی و رجائی اشتباهاتی داشتند؛ شهید بهشتی به کلاهی اعتماد کرد و این کلاهی بالاخره حزب را منفجر کرد ما باید در انتخاب افراد دقت کنیم زیرا بعضی از اشخاص تظاهر می‌کنند.

وی افزود: شهید رجائی نیز در اعتماد به کشمیری اشتباه کرد؛ شنیده‌ام کشمیری چنان تظاهری می‌کرده که شهید رجائی در نماز به او اقتدا می‌کردند مسئولان نباید به هر کسی اعتماد کنندو این درس بزرگی در انقلاب بوده است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.