سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » عسگراولادی: رانت‌خواران از منافذ دولت سابق به ثروت رسیدند و خوردند و بردند‬...
» دولت احمدی‌نژاد زمینه‌ساز حضور فرصت‌طلبان نوظهور شد

عسگراولادی: رانت‌خواران از منافذ دولت سابق به ثروت رسیدند و خوردند و بردند‬

چکیده :یک سال و نیم پس از پایان دولت محمود احمدی نژاد بسیاری از محافظه کارانی که در انتخابات دوره نهم و دهم ریاست جمهوری از احمدی نژاد حمایت کردند، لب به انتقاد از او گشوده اند. حالا محافظه کاران و رسانه های وابسته به آنها در افشاگری در مورد احمدی نژاد با هم رقابت می کنند. حزب اصولگرای سنتی موتلفه نیز پس از سال ها حمایت از سیاست های پیشین لب به سخن گشوده است....


یک سال و نیم پس از پایان دولت محمود احمدی نژاد بسیاری از محافظه کارانی که در انتخابات دوره نهم و دهم ریاست جمهوری از احمدی نژاد حمایت کردند، لب به انتقاد از او گشوده اند. حالا محافظه کاران و رسانه های وابسته به آنها در افشاگری در مورد احمدی نژاد با هم رقابت می کنند. حزب اصولگرای سنتی موتلفه نیز پس از سال ها حمایت از سیاست های پیشین لب به سخن گشوده است.

اسد الله عسگر اولادی رئیس اتاق بازرگانی و از اعضای ارشد حزب موتلفه به تازگی گفته است: دولت گذشته زمینه‌ساز رانت و بروز فرصت‌طلبان نوظهور در عرصه اقتصادی کشور شد و امروز تنها نهادی که می‌تواند سهم مردم و اقتصاد را بگیرد قوه قضاییه است، زیرا مردم نمی‌توانند به تنهایی وارد عمل شوند.

به گزارش ایلنا، رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین گفت: دولت گذشته زمینه‌ساز رانت و ظهور و بروز فرصت‌طلبان نوظهور در عرصه اقتصادی کشور شد.

اسدالله عسگری اولادی در خصوص بررسی چگونگی ظهور و بروز رانت‌خواران و افرادی که از منافذ موجود در دولت سابق به ثروت رسیده‌اند، گفت: این فرصت‌طلبان با شرایطی که برای‌شان مهیا شد، به قول معروف زدند و بردند و خوردند.

او با بیان اینكه سهم تولید به جیب این فرصت‌طلبان رفت،درباره ضرورت پرداخت سهم اقتصاد كشور از سوی این طبقه نوظهور تصریح كرد: حق مردم به‌گونه‌ای نیست که بتوان آن را مستقیم از آنها گرفت، خودشان هم توانایی این کار را ندارند و تنها نهادی که مسئول گرفتن حق مردم است، قوه قضاییه است.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین ادامه داد: البته گفتنی است که خیلی از این افراد گیر افتادند و عده‌ای هم فرار کردند. انتظار می‌رود قوه قضاییه در برابر افرادی که گیر کرده‌اند، جدیت به خرج داده و حق مردم را از این افراد بگیرد.

او گفت: دولت گذشته زمینه‌ساز رانت و بروز فرصت‌طلبان نوظهور در عرصه اقتصادی کشور شد و بخشی از پول نفت و سهم تولید دراختیار این افراد گذاشته شد به گونه‌ای كه یك شبه به ثروت‌های هنگفتی دست یافتند و امروز تنها نهادی که می‌تواند سهم مردم و اقتصاد را بگیرد قوه قضاییه است، زیرا مردم نمی‌توانند به تنهایی وارد عمل شوند.

او عنوان کرد: درحال حاضر همچنان فساد وجود داشته و درحال انجام است، وقتی به افرادی نظاره می‌کنید که ارتباطاتی دارند، متاسفانه مشاهده می‌شود که دستی در آتش داشته و از رانت استفاده می‌کنند.

عسگر اولادی با تاکید بر این مسئله که قوه‌قضاییه هم مایل به برخورد با این مفاسد است، گفت: اما متاسفانه به حدی در قوانین پیچیدگی وجود دارد که در بعضی از موارد، از دست قاضی هم کاری ساخته نیست، از سوی دیگر هم تا حدودی فشارهای مختلف مانند تلفن‌های شبانه فلان وزیر و فلان وکیل، روند کار را به نوبه خود سخت‌ می‌کند.

او گفت: نباید افراد به این دلیل كه یک روز در کشور مسئولیتی داشته اند، مورد اغماض قرار گیرند كه اگر این اتفاق بیافتد دیگر هیچ مسوولی جرأت رفتن به این سمت را پیدا نخواهد كرد.

عسگر اولادی با بیان اینكه تا به امروز چند رشوه‌خوار شلاق خورد‌ه‌اند؟ چند اختلاس‌گر اعدام شده‌اند؟ ادامه داد: متاسفانه شاهد هستیم که این اتفاق‌ها آنگونه كه انتظار داشتیم،صورت نگرفته و مسیر کماکان برای بروز فساد باز است. به عقیده بنده تنها راه مقابله با این مسیر، قاطعیت قوه قضاییه است. هنگامی که قوه قضاییه جرمی را تشخیص داد، باید بتواند بدون اغماض با آن برخورد کند تا رفته رفته جلوی وقوع جرم و فساد گرفته ‌شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.