سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » پاسخ های مضطرب به پیام موسوی از حصر/ حرف راست را باید از اسرائیل شنید!...
» آقاتهرانی: فتنه گران تعهد کتبی بدهند که به حکم اعدام اعتراض نمی کنند!

پاسخ های مضطرب به پیام موسوی از حصر/ حرف راست را باید از اسرائیل شنید!

چکیده :سه روز پس از انتشار پیام میرحسین موسوی از حصر، واکنش ها به آن در اردوگاه اقتدارگرایان ادامه دارد. رسایی در مجلس، رحیمیان در سفارت سابق آمریکا که در اختیار سپاه است، آقاتهرانی در خبرگزاری فارس و سردار نقدی در صداوسیما، امروز تریبون های بیت المال را به فحاشی به موسوی اختصاص دادند تا مصداق بی تقوایی های مورد اشاره میرحسین را عملا روشن کنند....


کلمه – گروه سیاسی: سه روز پس از انتشار پیام میرحسین موسوی از حصر، واکنش ها به آن در اردوگاه اقتدارگرایان ادامه دارد. رسایی در مجلس، رحیمیان در سفارت سابق آمریکا که در اختیار سپاه است، آقاتهرانی در خبرگزاری فارس و سردار نقدی در صداوسیما، امروز تریبون های بیت المال را به فحاشی به موسوی اختصاص دادند تا مصداق بی تقوایی های مورد اشاره میرحسین را عملا روشن کنند.

به گزارش کلمه، اظهارات صریح مهندس موسوی که اتهام براندازی را ناشی از ضعف بهتان زنندگان دانسته و برای محاکمه اعلام آمادگی بود، اقتدارگرایان را برافروخته است. آنها که تا پیش از این تمام تلاش خود را برای توجیه حصر نامشروع و غیرقانونی به کار گرفته بودند و برای این منظور به تناقض گویی های پیاپی متوسل شده بودند، حالا با پیام میرحسین به اضطرابی مضاعف دچار شده اند.

آن بخش از پیام موسوی که در آن به ایجاد فسادهای عظیم در کشور از جیب مستضعفان و پابرهنگان و فقرا اعتراض شده، تاکنون هیچ واکنشی از جناح حاکم اقتدارطلب حاکم نیافته است. اما رد اتهام براندازی از سوی موسوی، که سخنان جدیدی نبود اما در هیاهوی دروغ پردازی های پنج ساله کمتر شنیده می شد، با واکنش عصبی چهره ها شاخص نظامی و روحانی حامی رهبری رو به رو شده است.

عصبی ترین واکنش را سردار نقدی ابراز کرد که برای توهین به موسوی، از تطهیر ارتشی های خائن دخیل در کودتای نوژه هم ابایی نداشت. رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: “سگ کودتاگران نوژه به سران فتنه شرف دارد ولو به هر خانواده‌ای که منسوب باشند و هر لباسی که بر تن داشته باشند.”

سردار نقدی که به وضوح می بیند پس از پنج سال اتهام زنی بی وقفه، کسی ادعای برانداز بودن میرحسین موسوی را نمی پذیرد، گفت: “سران فتنه از کودتاگران نوژه پلیدتر هستند، حداقل آنها شهامت داشتند و می‌گفتند ما وفادار به شاه هستیم، اما سران فتنه این شهامت را هم ندارند”!

حمید رسایی اما به جای سلطنت طلبان، برای تخریب موسوی دست به دامان اسرائیل شد تا نشان دهد که از نگاه کیهان و همفکران آن، حرف راست را باید از اسرائیل شنید.

این نماینده وابسته به جبهه پایداری گفت: “موسوی اخیرا اعتراض کرده که چرا او را برانداز می‌نامند! ظاهرا دوره حصر با رفاه کامل سبب فراموشی وی شده و الا آقای موسوی مگر فراموش کرده اید که همصدا با منافقین ملعون شدید، فراموش کردید که رژیم صهیونیستی رسما اعلام کرد که به تحرکات شما دل بسته…”

رسایی که امروز در صحن علنی و از تریبون مجلس سخن می گفت، بدون اشاره به مواضع آشکار میرحسین موسوی علیه تحریم ها و به ویژه یادداشت او درباره قطعنامه 1929 گفت: “فتنه و کودتای سال 88 تبعات سیاسی، فرهنگی و اقتصادی متعددی برای کشور و مردم به دنبال داشت. آقای موسوی فقط یکی از عوارض براندازی شما و بزرگترتان که با حمایت برخی خواص و سکوت و مواضع دوپهلوی جماعت دیگری همراه بود، تشدید تحریم‌ها علیه ملت ایران بود.”

تهدید رحیمیان از این دو تندتر بود. او گفت “مدعیان خط امام” که ضد خط امام عمل می کنند و می خواهند براندازی کنند، باید به سخت ترین شکل ممکن کشته شوند! و بدتر اینکه این تهدید خود را به قرآن نسبت داد.

رئیس اسبق بنیاد شهید همچنین مدعی مرگ فتنه شد، ادعایی که علی لاریجانی هم امروز در مجلس تکرار کرد. ولی به نظر می رسد برخی امام جمعه ها از جمله امام جمعه رامسر، دست کم در این مورد صداقت بیشتری دارند که گفته اند: فتنه هنوز آتش زیر خاکستر است.

اما مرتضی آقاتهرانی سخنانی از همه خواندنی تر داشت. او که در گفت و گو با فارس به پیام اخیر میرحسین واکنش نشان می داد، در پاسخ به خبرنگار فارس که می پرسید “اخیرا آقای موسوی در واکنش به روشنگری‌های صورت گرفته از سوی رسانه‌ها در خصوص اقدامات براندازانه سران فتنه، مدعی شده است که برانداز نیست”، گفت: “اگر آن اقدامات سال 88 این آقایان براندازانه نبود می‌خواستند دیگر چکار کنند؟ آیا می‌خواستند همینطور رئیس‌جمهور شوند، تهران در آتش و دود بود و آنها هرشب بیانیه جدید می‌دادند.”

استاد اخلاق! هیات دولت احمدی نژاد در واکنش به اعلام آمادگی میرحسین موسوی برای محاکمه نیز گفت: “سوال بنده این است اگر قاضی بگوید که این آقایان محارب و اهل بغی هستند و حکمشان اعدام است و خلاص و حکم را بلافاصله اجرا کنند، آیا کشور را به هم نمی‌ریزید و حکم را قبول می‌کنند؟”

این عضو مجلس قانون گذاری نظام سپس بدون هیچ تعجبی از سخنان خود گفت: “آنها باید تعهد کتبی و نوشته بدهند که این کارها را نمی‌کنند چرا که قاضی شوخی ندارد و حکم آخر را می‌دهد.”

اظهارات افراطی ترین چهره های جریان حاکم نشان می دهد با وجود رای یکپارچه مردم علیه این جریان در انتخابات ریاست جمهوری گذشته، این مدعیان نه بویی از “جمهوریت” برده اند و نه از “قانون”.

صدور پیشاپیش حکم پیش از محاکمه، حملات بی وقفه به افرادی که در حصرند و امکان دفاع از خود ندارند، متوسل شدن به منافقین و سلطنت طلبان و اسرائیل برای تخریب جنبش سبز، و حالا توقع اینکه پس از صدور حکم اعدام حتی محکومان به آن اعتراض هم نکنند! در مجموع نشان می دهد که سرگشتگی اقتدارگرایان حاکم بیش از آن چیزی است که دلسوزان نظام تصور می کنند و از همین رو به آنها پیشنهاد می کنند هرچه سریع تر به رفع حصر تن دهند تا بیش از این آبروی خود را نبرند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.