سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » یونسی: برخورد با دراویش حرکتی خودسرانه خارج از اراده حکومت و حاکمیت است...

یونسی: برخورد با دراویش حرکتی خودسرانه خارج از اراده حکومت و حاکمیت است

چکیده : دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت ها با بیان اینکه متاسفانه دو یا چند قرائت از اسلام در حال حاضر شکل گرفته است، گفت: یک قرائت ضد اخلاقی و یک قرائت خشن و ضد انسانی پدید آمده که برآیند و نتیجه آن ظهور و بروز گروههای تکفیری و افراطی همانند القاعده و طالبان یا داعش است که به نان اسلام ناامنی ایجاد می کنند...


دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت ها با بیان اینکه متاسفانه دو یا چند قرائت از اسلام در حال حاضر شکل گرفته است، گفت: یک قرائت ضد اخلاقی و یک قرائت خشن و ضد انسانی پدید آمده که برآیند و نتیجه آن ظهور و بروز گروههای تکفیری و افراطی همانند القاعده و طالبان یا داعش است که به نان اسلام ناامنی ایجاد می کنند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، علی یونسی عصر شنبه در نشست خبری در تبیین اهداف برگزاری همایش پیامبر رحمت و مدارا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هدف از برگزاری این همایش که در دانشگاه تهران خواهد بود، آغاز سلسله فعالیت های علمی توسط دانشمندان و صاحبنظران برای معرفی چهره رحمانی و اصلی اسلام است و در آن، به تعظیم و تکریم و بزرگداشت محمد به عنوان پیامبر رحمت و مدارا پرداخته می شود.

دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های مذهبی در پاسخ به اینکه در سالهای گذشته در برخورد با دراویش اتفاقاتی افتاده است و هم اکنون رویکرد دولت یازدهم درباره دراویش چه خواهد بود؟ گفت: آنها اتفاقات ناگواری بود و مصلحت نبود اتفاق بیفتد و بعد هم تکرار نشد.

یونسی تصریح کرد: حرکتی خودسرانه خارج از اراده حکومت و حاکمیت بود و حاکمیت جمهوری اسلامی به هیچ وجه موافق این تندروی ها نیست ؛ این تند روی ها گاهی ضد شیعه ، گاهی ضد سنی و گاهی ضد یک فرقه است و فرقی ندارد.

وی افزود: ملت ایران اکثریت مسلمان و شیعه دارد اما در این ملت بزرگ ، ادیان و مذاهب وجود دارد؛ ملت بزرگ باید در کنار هم زندگی کند و همدیگر را تحمل کند و دعوا انجام ندهد ؛ قانون هم باید در اینجا حاکم باشد؛ هیچ کس حق ندارد اراده خود را بر قانون تحمیل کند و قانون برای هر شهروند ایرانی حقوقی قائل شده و اگر آن شهروند تابع هر مذهب و دینی هم باشد حقوقی دارد و هیچ کس حق ندارد به حقوق دیگری تعدی کند و این کار جرم است؛ آنچه که اتفاق افتاد برخلاف مصالح و قانون جمهوری اسلامی بوده است.

دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت ها همچنین گفت: بزودی در دانشگاه زاهدان یک همایش مشابه همایش پیامبر رحمت با یک گفتمان هنری برگزار می شود و از دانشمندان جهان اسلام و سایر دنیا دعوت شده و بیش از 50 نفر از دانشمندان معروف مقاله خواهد داد.

یونسی گفت: این همایش استان سیستان و بلوچستان هم در همین راستای معرفی چهره رحمانی اسلام است و بین المللی است و از همه اروپا و امریکای شمالی و جنوبی نیز استادان و کارشناسانی حضور پیدا می کنند.

همایش پیامبر رحمت و مدارا به همت دستیاری ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت ها و معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم روز پنجشنبه با شرکت مهمانان داخلی و خارجی در دانشگاه تهران برگزار می شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.