سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نهاوندیان: هیچ نگرانی درباره فعالیت صلح‌آمیز ایران وجود ندارد...

نهاوندیان: هیچ نگرانی درباره فعالیت صلح‌آمیز ایران وجود ندارد

چکیده :ریس دفتر رییس‌جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری تأکید کرد: سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران توسعه روابط با همه کشورهای جهان براساس احترام متقابل است....


ریس دفتر رییس‌جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری تأکید کرد: سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران توسعه روابط با همه کشورهای جهان براساس احترام متقابل است.

به گزارش ایسنا، محمد نهاوندیان در دیدار اودیسه نورهیم سفیر جدید نروژ در کشورمان با اشاره به وجود زمینه‌ها و ظرفیت‌های فراوان برای سرمایه‌گذاری در ایران گفت: ما از حضور، همکاری و سرمایه‌گذاری تمام اعضای اتحادیه اروپا از جمله نروژ در بخش‌های اقتصادی و فرهنگی استقبال می‌کنیم.

رییس دفتر رییس‌جمهور تصریح کرد: سیاست‌های ایران در مقوله‌های مختلف نظیر انرژی هسته‌ای، شفاف بوده است و هیچ نگرانی درباره فعالیت صلح‌آمیز ایران وجود ندارد.

نهاوندیان با بیان اینکه گفت‌وگوهای ایران و ۱+۵ نمی‌تواند تا ابد ادامه داشته باشد، با به نتیجه رسیدن مذاکرات در مدت زمان مشخص شده تأکید کرد و خواستار ایفای نقش بیشتر اعضای اتحادیه اروپا و نروژ در این زمینه شد.

رییس دفتر رییس‌جمهور از حضور بخش خصوصی دو کشور در عرصه‌های اقتصادی نظیر نفت و گاز و شیلات استقبال کرد و گفت: دو کشور می‌توانند در زمینه تبادل دانشجو، توسعه فعالیت‌های تحقیقاتی و علمی همکاری‌های گسترده‌ای داشته باشند.

سفیر جدید نروژ با اشاره به علاقمندی بخش‌ها و شرکت‌های مختلف کشورش برای حضور در ایران گفت که در مدت مأموریتش در تهران تلاش خواهد کرد تا همکاری‌های دوجانبه بیش از پیش گسترش یابد.

اودیسه نورهیم با استقبال از توسعه فعالیت‌های دانشگاهی و تحقیقاتی گفت: این بخش‌ها نقطه شروع مناسبی برای توسعه مناسبات فی‌مابین می‌باشد.

وی همچنین دیدگاه‌های کشورش در مورد مسایل مختلف نظیر کاهش قیمت نفت و مسایل منطقه را تبیین کرد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.