سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » کیانوش رستمی قهرمان وزنه برداری جهان شد...

کیانوش رستمی قهرمان وزنه برداری جهان شد

چکیده : رستمی اولین حرکت خود را با وزنه 173 کیلوگرم آغاز کرد که کار چندان دشواری برای مهار این وزنه نداشت. در حالی که رقابت نزدیکی میان او و وزنه برداران روس، بلغار و بلاروس وجود داشت ، رستمی در دومین حرکت پشت وزنه 176 کیلوگرم قرار گرفت که در مهار این وزنه نیز موفق عمل کرد...


کیانوش رستمی با ثبت رکورد391 در مجموع دوحرکت مدال طلا جهان را کسب کرد و مدال نقره یک ضرب و طلا دوضرب را نیز برگردن آویخت.
به گزارش ایسنا، در ششمین روز مسابقات جهانی وزنه برداری نوبت به کیانوش رستمی رسید که برای ایران بر روی تخته مسابقات برود.

رستمی در حالی کار خود را در مسابقات جهانی قزاقستان آغاز کرد که تمام نگاه ها به او بود تا بالاخره ایران نیز در این رقابتها صاحب مدال شود.

در گروه Aدسته 85 کیلوگرم 10 وزنه بردار حضور داشتند که رقابت اصلی میان کیانوش رستمی، آپتی آیوکادوف و آرتیم اوکولوف از روسیه، ایوان مارکوف از بلغارستان ، اندری ریباکو از بلاروس بود.

رستمی در پایان با ثبت رکورد 178 کیلوگرم در یک ضرب،213کیلوگرم در دوضرب و مجموع391کیلوگرم مدال طلا جهان را برگردن اویخت.

او در یک ضرب مدال نقره کسب کرد و در دوضرب مدال طلا را بدست آورد.

حرکت یک ضرب

رستمی اولین حرکت خود را با وزنه 173 کیلوگرم آغاز کرد که کار چندان دشواری برای مهار این وزنه نداشت. در حالی که رقابت نزدیکی میان او و وزنه برداران روس، بلغار و بلاروس وجود داشت ، رستمی در دومین حرکت پشت وزنه 176 کیلوگرم قرار گرفت که در مهار این وزنه نیز موفق عمل کرد.

در سومین حرکت مربیان برای او 178کیلوگرم را درخواست کردند و رستمی همانند دوحرکت قبلی خود توانست وزنه را بالای سر ببرد و در جایگاه دوم قرار بگیرد او همچنین رکورد یکضرب دسته 85 کیلوگرم ایران را به میزان دو کیلوگرم ارتقا داد. رکورد قبلی این حرکت با 176 کیلوگرم در اختیار سهراب مرادی بود که سه سال پیش در جام باشگاه های آسیا در ازبکستان به ثبت رسیده بود.

پس از موفقیت رستمی در مهار وزنه 178 کیلوگرم مارکوف بلغار و ریباکو بلاروس یک کیلوگرم وزنه‌های درخواستی خود( 178 کیلوگرم) را افزایش دادند که ریباکو موفق عمل نکرد اما مارکوف موفق شد با 179کیلوگرم طلا یک ضرب را بدست آورد. ریباکو نیز با 175کیلوگرم مدال برنز را کسب کرد.

حرکت دوضرب

او در اولین حرکت وزنه 211 کیلوگرم را بالای سر برد و یک دور کامل دور خودش چرخید تا وزنه فیکس شود و داوران حرکت او را قبول کنند اما وقتی حرکت او مورد قبول داوران واقع نشد ابتدا به آنها اعتراض کرد اما بعد از داوران به خاطر اعتراضش عذرخواهی کرد و به پایین رفت.

رستمی در دومین حرکت پشت وزنه212 کیلوگرم قرار گرفت که در مهار آن موفق نبود در حالی که نگرانی بابت اوت شدن او وجود توانست در سومین حرکت 213 کیلوگرم را بالای سر ببرد و مدال طلا دوضرب را کسب کند. او در این حرکت دوباره یک دور کامل چرخید تا وزنه فیکس شود و این بار با خنده به داوران گفت: این دیگه قبوله یا باز هم خطلا می دید.

نکته جالب در زمان وزنه زدن رستمی این بود که وقتی حرکت دوم را هم نتوانست با موفقیت پشت سر بگذارد ، تماشاگران ایرانی حاضر در سالن به شدت او را تشویق کردند که باعث شد رستمی دوباره روحیه اش را بدست آورد.

او در مجموع دو حرکت با 391 کیلوگرم قهرمان جهان شد.

تابلو نتایج دسته 85 کیلوگرم

1- کیانوش رستمی از ایران با رکورد 178 کیلوگرم یک ضرب، 213 کیلوگرم دوضرب و مجموع 391 کیلوگرم (دو طلا و یک نقره)

2- ایوان مارکوف از بلغارستان با رکورد 179 کیلوگرم یک ضرب، 211 کیلوگرم دوضرب و مجموع 390 کیلوگرم (یک طلا و یک نقره)

3- آرتیم اوکولوف از روسیه با رکورد 174 کیلوگرم یک ضرب، 211 کیلوگرم دوضرب و مجموع 385 کیلوگرم (دو برنز )

4- اولو بیگ از بلغارستان با رکورد 168 کیلوگرم یک ضرب، 213 کیلوگرم دوضرب و مجموع 381 کیلوگرم (یک نقره )

8- آندری ریباکو از بلاروس با رکورد 175 کیلوگرم یک ضرب، 191 کیلوگرم دوضرب و مجموع 366 کیلوگرم (یک برنز )Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.