سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » محسن رضایی در برنامه زنده تلویزیونی: درباره جنگ از میرحسین مصاحبه بگیرید...
» پیشنهاد دبیر مجمع تشخیص مصلحت برای روشن شدن مسائل دوران جنگ

محسن رضایی در برنامه زنده تلویزیونی: درباره جنگ از میرحسین مصاحبه بگیرید

چکیده :دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام پنج شنبه شب در یک برنامه زنده تلویزیونی پیشنهاد داد که برای روشن شدن بعضی از مسائل دوران دفاع مقدس، از میرحسین موسوی و هاشمی رفسنجانی مصاحبه گرفته شود. این در حالی است که در تبلیغات رسمی حاکمیت در پنج سال اخیر تلاش شده که میرحسین و برخی دیگر از تاثیرگذاران حذف یا متهم شوند، بدون اینکه به این دلسوزان کشور برای دفاع از خود تریبون بدهند....


کلمه – گروه اجتماعی: “پیشنهاد می کنم از آقای میرحسین هم مصاحبه بگیرید، بالاخره ایشان نخست وزیر [دوران] جنگ بوده….” این جمله ای بود که مجری صدا و سیمای جمهوری اسلامی انتظار شنیدن اش را نداشت و باعث جا خوردن مجری و نیز مخاطبان شد.

به گزارش کلمه، این روزها و شب ها که ایام گرامیداشت هفته دفاع مقدس است، صدا و سیما در رویکردی جدید به کالبدشکافی جنگ پرداخته است. “سطرهای ناخوانده” نام برنامه ای است که فرماندهان و دست اندکاران جنگ را مقابل سوال کننده هایی قرار می دهد تا ناگفته های جنگ سوال شود و آنان پاسخ گویند.

این برای اولین بار است که در یک برنامه تلویزیونی تا این حد شفاف درباره شکست های ایران در جنگ سخن گفته می شود. موضوع عقب نشینی های گسترده در روزهای پایانی جنگ، اولین بار در همایش دلواپسان مطرح شد و البته به شکلی ناجوانمردانه و یکسویه، پای مسوولان وقت و حتی نخست وزیر به میان کشیده شد؛ بدون اینکه به آنها امکان توضیح و روشنگری داده شود.

شاید برای واکاوی همین نکته بود که فرمانده وقت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و دبیر کنونی مجمع تشخیص مصلحت نظام که میهمان پنج شنبه شب این برنامه تلویزیونی بود، پیشنهاد داد که “از جناب آقای هاشمی هم مصاحبه بگیرید. حتی از آقای میرحسین هم مصاحبه بگیرید، بالاخره ایشان نخست وزیر [دوران] جنگ بوده است.”

به گزارش انصاف‌نیوز، رضایی گفت: مثلا من یادم هست که دو سه سال پیش – قبل از این جریان فتنه – ایشان یک روزی – شاید در افطاری آقای قالیباف بود – که ایشان (میرحسین) به من گفت که «من اصلا در جریان نامه‌ی آقای روغنی زنجانی به امام نبودم». در حالی که ایشان معاون آقای میرحسین بود. که من [به میرحسین] گفتم چطور می شود، [روغنی زنجانی] معاون شما بود، بعد شما می گویید که من اصلا در جریان این نامه نبودم! لذا خوب است که بعضی از این بحث ها را که شما طرح کردید، باز کنید، که بعضی از مسایل روشن بشود.

مهندس میرحسین موسوی، نخست وزیر محبوب امام و رئیس دولت در طول دوران دفاع مقدس بوده است. اما همچون دیگر مباحث کلیدی سال های اخیر، درباره دفاع مقدس هم تبلیغات رسمی حاکمیت تلاش می کند او را حذف کند و بدون اینکه به او و دیگر دلسوزان کشور برای دفاع از خود تریبون بدهد، به شکل یکسویه آنها را به اتهامات ناروا متهم می سازد.

اتهام پراکنی هایی که در چند روز اخیر حتی صدای مدیرمسئول روزنامه سپاه را هم درآورد که در یادداشتی از تخریب های سیاسی و جناحی علیه موسوی و خاتمی و هاشمی انتقاد کرد و نوشت که دفاع مقدس جای تسویه حساب سیاسی نیست.

طرح پیشنهاد مصاحبه با میرحسین موسوی از سوی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، تا کنون با سکوت مسئولان صدا و سیما رو به رو شده است. اما باید دید در دو روزی که تا پایان هفته دفاع مقدس باقی مانده، مسئولان صدا و سیما به این پیشنهاد چه واکنشی نشان خواهند داد و آیا حاضر خواهند به اندازه مدیران روزنامه تندروی سپاه، انصاف به خرج دهند و دفاع مقدس را با مطامع جناحی نیامیزند؟Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.