سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ادامه حملات هوایی به مواضع داعش در سوریه/ پیوستن انگلیس به ائتلاف...

ادامه حملات هوایی به مواضع داعش در سوریه/ پیوستن انگلیس به ائتلاف

چکیده : منابع سوری اعلام کردند که جنگنده‌های ائتلاف علیه داعش مواضع "دولت اسلامی" یا همان داعش را در شهر الشدادی در استان حسکه واقع در شمال سوریه هدف قرار دادند. بخش‌های زیادی از این شهر در اختیار داعش است...


برای چهارمین روز پیاپی، بامداد امروز (جمعه) مواضع داعش در سوریه هدف حملات هوایی ائتلاف تحت رهبری آمریکا قرار گرفت. این در حالی است که انگلیس نیز رسما اعلام کرده که به ائتلاف علیه داعش پیوسته است.

منابع سوری اعلام کردند که جنگنده‌های ائتلاف علیه داعش مواضع “دولت اسلامی” یا همان داعش را در شهر الشدادی در استان حسکه واقع در شمال سوریه هدف قرار دادند. بخش‌های زیادی از این شهر در اختیار داعش است.

بنا به گفته منابع سوری مواضع داعش و النصره در شهر بوکمال و اطراف آن در مرزهای شرقی سوریه و در نزدیکی مرز عراق نیز هدف جنگنده‌های ائتلاف قرار گرفته است.

در همین حال گزارش‌ها از سوریه حاکی است که شبه نظامیان داعش برخی ساختمان‌های مهم خود در شهرهای سوریه را منهدم کرده و از آن‌ها خارج شده‌اند. از جمله این ساختمان‌ها کاخ استانداری در شهر بوکمال و نیز یکی از پایگاه‌های داعش در شر رقه است که پس از انهدام، مسئولان داعش این دو منطقه را ترک کردند.

از سوی دیگر انگلیس رسما اعلام کرد که به حملات هوایی علیه مواضع داعش در عراق خواهد پیوست و دیوید کامرون نخست وزیر این کشور به همین منظور از پارلمان خواسته تا امروز نشستی را برای موافقت با این تصمیم اتخاذ کند که پیش بینی می‌شود پارلمان آن را تایید کند.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، در حملات روز پنج شنبه ائتلاف به مواضع داعش 12 پالایشگاه و حلقه‌های متعدد چاه نفت سوریه که در اختیار داعش بود و از منابع مالی مهم این گروه تروریستی محسوب می‌شد هدف قرار گرفت.

گفته می‌شود که 14 تن از تروریست های داعش در سوریه نیز در این حملات کشته شدند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.