سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آیت‌الله شبیری زنجانی: از استعداد نوجوانان کشور برای ترویج اسلام رحمانی استفاده ک...

آیت‌الله شبیری زنجانی: از استعداد نوجوانان کشور برای ترویج اسلام رحمانی استفاده کنیم

چکیده :ما باید از استعداد مردممان در راه ترویج شریعت مطهر و اسلام رحمانی استفاده و نسل امروز را برای فردا طوری آماده کنیم که مسؤولان کشور اسلامی اخلاقشان هم مطابق با خواست شریعت باشد....


آیت الله العظمی شبیری زنجانی با اشاره به استعداد برتر ایرانی ها، خواستار استفاده از استعداد نوجوانان کشورمان برای ترویج اسلام رحمانی شد.

به گزارش کلمه، این مرجع تقلید شیعیان در جمع تعدادی از دانش آموزان زنجانی که برای دیدار ایشان به قم آمده بودند، بر لزوم ترویج روحیه خودباوری در نسل نوجوان امروز تاکید و خاطرنشان کرد: اداره کشور با همین نوجوانان خواهد بود. مسئولانی که امروز مدیریت کشور را برعهده دارند، روزی هیچ کاره بوده اند.

آیت الله العظمی شبیری زنجانی توجه به تربیت نسل نوجوان را برای آینده کشور ضروری خواند و خطاب به دانش آموزان زنجانی گفت: پایه های دینی شما باید در همین سن نوجوانی محکم شود. اخلاق و رفتار عاقلانه را در خود تقویت کنید تا وقتی که به سن لازم برای پذیرش مسئولیتها رسیدید تقیّد به شریعت مطهّر در شما قوت گرفته باشد و به اخلاق دینی و انسانی پایبند باشید.

ایشان اهتمام به نماز، بهره بردن از قرآن، تفکر در رفتار و گفتار حضرات معصومین سلام الله علیهم و مطالعه سرگذشت علماء و دانشمندان بزرگ را در شکل گیری شخصیت اخلاقی دانش آموزان موثر دانست و افزود: کسی که با خدای متعال و حضرات معصومین سلام الله علیهم ارتباط داشته باشد در مسیر موفقیت تنها نمی ماند.

آیت الله شبیری با اساسی خواندن نقش معلمان در شکل گیری چهارچوب های فکری و رفتاری دانش آموزان، خاطر نشان کرد: معلمان باید دقیق برنامه ریزی کنند. اگر هر روز نمی توانند برنامه اخلاقی داشته باشند حداقل هر هفته برنامه اخلاقی و درس اخلاقی و دینی داشته باشند.

ایشان در ادامه گفت: ایرانی ها نشان داده اند که استعدادهای ممتازند. کسانی در ایران بوده اند و در اینجا استفاده چندانی از آنان نشده و به خارج رفته اند و در آنجا منشا بسیاری از توسعه ها و پیشرفتهای علمی شده اند. ما باید از این استعداد مردممان در راه ترویج شریعت مطهر و اسلام رحمانی استفاده و نسل امروز را برای فردا طوری آماده کنیم که مسؤولان کشور اسلامی اخلاقشان هم مطابق با خواست شریعت باشد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.