سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تصمیم‌گیری دولت درباره افزایش قیمت آب...

تصمیم‌گیری دولت درباره افزایش قیمت آب

چکیده : با بحرانی شدن وضعیت آبرسانی به پایتخت و خشک شدن سدهای لار و لتیان در شرق تهران؛ دولت تلاش های جدیدی را برای تکمیل خطوط انتقال آب از سد ماملو در 30 کیلومتری تهران در دستور کار قرار داده است...


با وجود ادامه روند بحرانی شدن آبرسانی به پایتخت و عدم رعایت الگوی مصرف در این کلانشهر؛ هیئت وزیران امروز درباره افزایش قیمت آب مشترکان پُرمصرف و برنامه ریزی احتمالی برای قطعی آب برخی مشترکان تصمیم گیری خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، با بحرانی شدن وضعیت آبرسانی به پایتخت و خشک شدن سدهای لار و لتیان در شرق تهران؛ دولت تلاش های جدیدی را برای تکمیل خطوط انتقال آب از سد ماملو در 30 کیلومتری تهران در دستور کار قرار داده است.

طی چندروز اخیر، مباحث فراوانی درباره احتمال قطعی آب و یا جریمه مشترکان پُرمصرف آب در تهران مطرح شده است. وزیر نیرو، در روزهای گذشته با هشدار شدیدالحن به مشترکان پُرمصرف آب اعلام کرد: در صورت ادامه روند فعلی، قیمت آب برای مشترکانی که خارج از الگو مصرف می کنند، به شدت افزایش خواهد یافت.

وی عنوان کرد در روزهای آینده جدول قیمت های جدید آب برای مشترکان پُرمصرف در تهران ارائه خواهد شد. وی البته معتقد است خشکسالی های اخیر و عدم رعایت الگوی مصرف؛ به عنوان عوامل مهم تاثیرگذار بر بحرانی شدن آبرسانی به تهران بوده است.

در همین حال، اسحاق جهانگیری در جریان بازدید از سدهای لار و لتیان، اعلام کرد: هم اکنون در مقطعی هستیم که برای عبور از بحران، مردم باید به صورت جدی در مصرف آب صرفه جویی کنند.

معاون اول رئیس جمهور خاطرنشان کرد: اگر در روزهای آینده، وضعیت مصرف آب تهران به گونه‌ای باشد که وزارت نیرو تشخیص دهد برای فصل پاییز مشکل خواهیم داشت، ناچارا تصمیمات دیگری همچون افزایش قیمت آب و یا قطع آب مشترکین پُرمصرف اتخاذ خواهد شد.

حمیدرضا جانباز، مشاور وزیر نیرو نیز اعلام کرد: در خصوص جریمه مشترکان پُرمصرف، پیشنهادهایی مطرح شده که قرار است این موضوع امروز یکشنبه در هیئت دولت مطرح شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.