سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تاکید کروبی بر پیوستن حزب اعتماد ملی به جبهه اصلاحات...
» منتجب‌نیا: هرکس اموال حزب را برده، باید برگرداند؛ هیچ‌کس پاسخگو نیست

تاکید کروبی بر پیوستن حزب اعتماد ملی به جبهه اصلاحات

چکیده :حزب اعتماد ملي تاكنون در شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات عضويت نداشت اما ايشان (دبیرکل) تاكيد داشته‌اند كه يك نفر به عنوان نماينده در شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات بفرستيم... بسياري از وسايل و منابع اطلاعاتي ما در جريان پلمب كردن دفتر مركزي توسط افرادي كه هنوز نمي‌دانيم متعلق به كدام نهاد يا سازمان بوده‌اند، برده شده و هنوز پس نداده‌اند. ما هم بارها گفته‌ايم هر كس وسايل را برده به ما برگرداند....


رسول منتجب نیا، قائم مقام مهدی کروبی دبیرکل حزب اعتماد ملی، از پیغام کروبی به اعضای این حزب برای عضویت در جبهه اصلاحات خبر داد.

به گزارش کلمه، منتجب نیا در این باره گفت: ايشان تاكيد داشته‌اند كه يك نفر به عنوان نماينده در شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات بفرستيم كه ما هم وفق خواسته ايشان در نخستين جلسه فرد مورد نظر را به شوراي هماهنگي معرفي مي‌كنيم.

قائم مقام دبیرکل حزب اعتماد ملی که با روزنامه اعتماد گفت و گو می کرد، خبر ازسرگیری فعالیت های حزب اعتماد ملی در پی موافقت آقای کروبی را نیز اعلام کرد و درباره پلمب دفتر این حزب و از بین بردن اطلاعات اعضا نیز گفت: ما نمي‌دانيم چه كسي دفتر را پلمب كرده است. در فضاي به هم ريخته سال 88 عده‌يي بدون حكم وارد ساختمان دفتر مركزي شدند و پس از آنكه كارمندان دفتر از آنها تقاضاي ارايه حكم بازرسي داشتند، گفتند حكم را به دبيركل نشان داده‌اند… اين اقدام باعث شده تا ما مجبور شويم اطلاعات اعضا را از نو به دست بياوريم كه كاري سخت است و نياز به زمان دارد.

متن کامل این گفت و گو را در ادامه بخوانید:

حزب اعتماد ملي قرار است چگونه به فعاليت‌هايش ادامه دهد؟

همان‌طور كه گفته‌ايم تصميم داريم به‌زودي حزب را دوباره فعال كنيم.

با چه مكانيزمي؟

تلاش ما اين است كه با مكانيزم‌هاي قانوني راه فعاليت دوباره را در پيش بگيريم. مي‌خواهيم طبق قانون عمل كنيم. در حال حاضر اركان حزب وجود دارد و در استان‌ها هم اعضا و علاقه‌مندان حزب آمادگي دارند تا فعاليت‌ها را دوباره شروع كنند.

مقدمات بازگشايي دوباره حزب چيست؟

ما در شرايط كنوني نياز به بازسازي، تجديد‌نظر و فعال كردن برخي فعاليت‌ها داريم. مشغول به انجام رساندن تمهيدات لازم هستيم و به‌زودي طي جلسه‌يي با حضور شوراي مركزي تصميمات لازم را اتخاذ مي‌كنيم.

در حال حاضر فعاليت اعضاي شما چگونه است؟

الان در بسياري از استان‌ها افراد مشغول هستند البته هنوز دفتر استاني حزب راه‌اندازي نشده اما جلسات هفتگي برقرار است و كار خودشان را مي‌كنند. استان تهران هم از همه استان‌ها فعال‌تر است و دفتر هم دارد.

دفتر مركزي حزب چه زماني راه‌اندازي مي‌شود؟

دفتر مركزي را هنوز راه‌اندازي نكرده‌ايم. ان‌شاءالله اگر مقدمات فراهم شود تمام استان‌ها فعاليت خود را به صورت روشن پيگيري مي‌كنند. براي راه‌اندازي دفتر مركزي هم مقدماتي لازم است كه بخشي از آن مربوط به تشكيل جلسه و توجيه كردن دوستان شوراي مركزي است و بخشي هم مربوط به فراهم كردن امكانات و تهيه اطلاعات لازم است.

بسياري از وسايل و منابع اطلاعاتي ما در جريان پلمب كردن دفتر مركزي توسط افرادي كه هنوز نمي‌دانيم متعلق به كدام نهاد يا سازمان بوده‌اند، برده شده و هنوز پس نداده‌اند. ما هم بارها گفته‌ايم هر كس وسايل را برده به ما برگرداند.

آيا اين موضوع را از طريق نهادهاي مسوول پيگيري كرده‌ايد؟

ما نمي‌دانيم چه كسي دفتر را پلمب كرده است. در فضاي به هم ريخته سال 88 عده‌يي بدون حكم وارد ساختمان دفتر مركزي شدند و پس از آنكه كارمندان دفتر از آنها تقاضاي ارايه حكم بازرسي داشتند، گفتند حكم را به دبيركل نشان داده‌اند.

افراد ناشناس بدون ارايه حكم و به زور با حبس كردن كارمندان در يكي از اتاق‌هاي ساختمان وسايل را برداشتند در يك نيسان ريختند و رفتند.

واقعا درست نيست اموال به ما برنگردد. هنوز كسي پاسخي به ما نداده است. اين اقدام باعث شده تا ما مجبور شويم اطلاعات اعضا را از نو به دست بياوريم كه كاري سخت است و نياز به زمان دارد.

با اين حال در مصاحبه‌هاي مختلف و از طرق گوناگون موضوع را به وزارت اطلاعات منعكس كرده‌ايم اما هيچ كس تا به حال اطلاعي به ما نداده است.

ساختمان فك پلمب شد؟

بله. آن ساختمان استيجاري بود و صاحب ملك توانست با پيگيري‌هايي كه انجام داد پلمب را باز كند.

در برخي محافل سياسي شنيده مي‌شود شاخه جوانان حزب اعتماد ملي درصدد فعاليت مجزا و جدي است. آيا جوانان حزب شما هم به دنبال راه‌اندازي تشكيلات جديدي هستند؟

شاخه جوانان ما مشغول فعاليت هستند و در حال انجام كار هستند و تمام كارها را با هماهنگي ما انجام مي‌دهند. جلسات‌شان با حضور خود من است و در كارهاي‌شان كسب تكليف مي‌كنند و هيچ نا‌هماهنگي يا خداي‌ناكرده انشعابي وجود نداشته است.

نكته‌يي كه باعث به وجود آمدن چنين شايعاتي مي‌شود اين است كه طبق اساسنامه حزب تمامي شاخه‌ها ضمن شروط و پيش‌نيازهايي مي‌توانند تبديل به سازمان شوند كه شاخه جوانان نيز از اين قانون مستثني نيست. اعضاي اين شاخه معتقدند شرايط و ضوابط تبديل شدن به سازمان را دارند. اما ما موضوع را منوط كرديم به مصوبه شوراي مركزي كه اميدواريم با شكل‌گيري جلسات اين مساله نيز طرح و به شكل صحيحي مديريت شود.

شنيده‌ها حاكي از آن است كه شخص دبيركل حزب نيز با شروع دوباره فعاليت‌ها موافق هستند.

بله. دبيركل كاملا موافق هستند و چندبار از طريق پيغام‌هايي كه به ما رسيده است اظهار موافقت كرده‌اند. مي‌دانيد كه حزب اعتماد ملي تاكنون در شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات عضويت نداشت اما ايشان تاكيد داشته‌اند كه يك نفر به عنوان نماينده در شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات بفرستيم كه ما هم وفق خواسته ايشان در نخستين جلسه فرد مورد نظر را به شوراي هماهنگي معرفي مي‌كنيم.

تشكيل جلسه شوراي مركزي و به تبع آن راه‌اندازي دوباره حزب چقدر زمان مي‌برد؟

اميدواريم زمان زيادي نبرد و زودتر به نتيجه برسيم.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.