سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بی‌مهری وزارت اطلاعات در آستانه ماه مهر/ مخالفت با مرخصی ساجده عرب‌سرخی...

بی‌مهری وزارت اطلاعات در آستانه ماه مهر/ مخالفت با مرخصی ساجده عرب‌سرخی

چکیده :قاضی صلواتی به خانواده ساجده عرب سرخی گفته بود در آستانه بازگشایی مدارس و برای اینکه این مادر بتواند فرزند خردسالش را در اولین روز مهر راهی مدرسه کند، درخواست مرخصی کنند. اما حالا یک هفته از ارائه درخواست مرخصی می گذرد و با وجود گفته قاضی مبنی بر موافقت با مرخصی، مسئولان دادستانی می گویند وزارت اطلاعات دولت روحانی با این مرخصی مخالفت کرده است....


در آستانه سال تحصیلی جدید، درخواست مرخصی ساجده عرب سرخی با مخالفت وزارت اطلاعات رو به رو شد.

به گزارش خبرنگار کلمه، دو روز مانده به ماه مهر و همزمان با سفر رییس جمهوری به نیویورک، وزارت اطلاعات دولت روحانی با مرخصی ساجده عرب سرخی که نزدیک به دو ماه است در زندان به سر می برد، مخالفت کرد.

هفته گذشته در اثنای دادگاه پرونده دوم ساجده عرب سرخی، قاضی صلواتی به خانواده این زندانی سیاسی گفته بود در آستانه بازگشایی مدارس و برای اینکه این مادر بتواند فرزند خردسالش را در اولین روز مهر راهی مدرسه کند، درخواست مرخصی کنند.

اینک بعد از یک هفته از ارائه درخواست مرخصی و با وجود گفته قاضی مبنی بر موافقت با مرخصی، مسئولان دادستانی می گویند وزارت اطلاعات دولت روحانی با این مرخصی مخالفت کرده است.

ساجده عرب سرخی که همزمان با بازگشتش به ایران، در دادگاهی غیابی به یک سال حبس محکوم شد و از دو ماه پیش محکومیت خود را در بند زنان زندان اوین می گذراند، پرونده دومی نیز دارد که از سوی سپاه تشکیل شده است.

او در ماه های قبل از زندان، بارها برای بازجویی در خصوص پرونده دوم به صورت غیر قانونی احضار شده بود. وی چندی قبل در یادداشتی در این باره نوشت: روزی به بازجویم در سپاه گفتم اگر چشم شما به دادگاهی است که همین روزها قاضی بر آن ریاست می‌کند و تلاشتان برای تکمیل پرونده‌ای است که از حجم خالی‌ بودن آن ناگزیرید بارها سوال‌های تکراری بنویسید، چشم من به دادگاهی است که از دیروز تا فردای قیامت در قلب‌هایمان برقرار است و خداوندی به ریاست آن نشسته که چشم بر دهان هیچ بنده‌ای ندارد تا رأی نهایی را صادر کند.

ساجده عرب سرخی در حالی در پرونده اول به تبلیغ علیه نظام محکوم شد که مصداق این اتهام برای وی، نگارش چند دلنوشته برای پدرش در دوران بازداشت او در سال ۸۸ عنوان شده بود. آن حکم به صورت غیابی صادر شد و دادگاه حتی پس از درخواست واخواهی وی نیز امکان تجدید محاکمه و دفاع عادلانه را از او سلب کرد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.