سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » وخامت حال دو تن از دراویش زندانی در پی اعتصاب غذا...

وخامت حال دو تن از دراویش زندانی در پی اعتصاب غذا

چکیده :کسری نوری، درویش محبوس در زندان نظام شیراز در چهاردهمین روز از اعتصاب غذای دستجمعی دراویش گنابادی زندانی، به اختلال در تکلم و ضعف جسمانی دچار شده است. همچنین ضعف جسمی ناشی از ۱۲ روز اعتصاب غذا، امید بهروزی وکیل دراویش گنابادی محبوس در زندان اوین را روانه بهداری کرده است....


منابع خبری از وخامت حال دو درویش زندانی که در اعتصاب غذا به سر می برند، خبر داده اند.

سایت مجذوبان نور که اخبار دراویش را پوشش می دهد، گزارش داده که کسری نوری، درویش محبوس در زندان نظام شیراز در چهاردهمین روز از اعتصاب غذای دستجمعی دراویش گنابادی زندانی، به اختلال در تکلم و ضعف جسمانی دچار شده است.

بر اساس این گزارش، این سومین باری است که کسری نوری در یک سال گذشته دست به اعتصاب غذای حمایتی می‌زند. این فعال حقوق دراویش که اینک همراه با هشت درویش دیگر از زندان اوین دست به اعتصاب غذای گروهی زده است، پیش از این در اعتراض به رفتار غیرقانونی مسوولان قضایی و سازمان زندان‌ها با دراویش به مدت 90 روز اعتصاب غذا کرده بود که اختلالات شدید جسمی و کاهش وزن چشمگیر را برای وی در پی داشت.

خانواده او نیز با اعلام نگرانی از وضعیت جسمی وی، از عدم حضور این درویش زندانی در سالن ملاقات خبر دادند که در ادامه اعتراض وی نسبت به عدم پاسخ گویی مسئولان صورت گرفته است.

همین سایت گزارش داده که ضعف جسمی ناشی از ۱۲ روز اعتصاب غذا، امید بهروزی وکیل دراویش گنابادی محبوس در زندان اوین را روانه بهداری کرده و حال جسمی بهروزی چنان متشنج شده است که شخص رییس بند ۷ به همراه یکی از زندانیان زیر بغل وی را گرفته و به بهداری منتقل کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، مسوولان بهداری برای حفاظت از جان این وکیل دادگستری که برای احقاق حقوق قانونی دراویش گنابادی دست به اعتصاب غذا زده است، از سرم استفاده می‌کنند اما آقای بهروزی به محض هوشیاری، وقتی سرم دوم توسط پزشکان به او تزریق می‌شود، سرنگ را از رگ خود کشیده و اظهار می‌کند «ما در اعتصاب غذا می‌مانیم مگر مسوولان به خودشان بیایند».

بهروزی از جمله وکلای دراویش طریقت نعمت اللهی گنابادی است که در جریان دفاع از حقوق دراویش آسیب دیده در واقعه تخریب حسینیه دراویش در قم، پروانه وکالت وی باطل شد. او پس از لغو پروانه وکالت، همراه با ۴ وکیل دادگستری و دو فعال حقوق دراویش که آنان نیز اینک در زندان اوین محبوس بوده و در این اعتصاب غذا با آقای بهروزی همراه هستند، اقدام به تاسیس سایت مجذوبان نور برای اطلاع رسانی از وضعیت دراویش گنابادی کشور و شکستن بایکوت خبری تحمیل شده بر پیروان عرفان و تصوف کرد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.