سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نمازی: نبود وزیر علوم، نوعی بلاتکلیفی برای دانشجویان به همراه دارد...

نمازی: نبود وزیر علوم، نوعی بلاتکلیفی برای دانشجویان به همراه دارد

چکیده :محمدعلی نمازی گفت: مطمئنا نبود وزیر برای وزارت علوم بسیار خسارت‌بار خواهد بود بخصوص به لحاظ برنامه‌ریزی برای انجام کارها....


محمدعلی نمازی گفت: مطمئنا نبود وزیر برای وزارت علوم بسیار خسارت‌بار خواهد بود بخصوص به لحاظ برنامه‌ریزی برای انجام کارها.

این فعال سیاسی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: اگر کارها بر اساس برنامه قطعی و دارای سیستم مشخص و تکالیف روشن انجام می‌شد در صورتی که وزیر نبود اجزای مختلف سیستم به طور طبیعی کارشان را انجام می‌دادند اما در کشور ما که هنوز امور به صورت سیستمی انجام نمی‌گیرد وجود فرد مسئول در هر سطح برای پیشبرد کارها در آن قسمت بسیار ضروری است.

وی با اشاره به اهمیت کار وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مسئولیت‌های آن در دانشگاه‌های سراسر کشور، افزود: یک سرپرست به خاطر اینکه نمی‌داند در این سمت باقی خواهد ماند یا خیر، نمی‌تواند برنامه‌ریزی یک ساله داشته باشد و بر اساس برنامه‌ریزی مشخص، تنظیم شده و با نظارت و کنترل درست و حسابی کارها را پیش ببرد.

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بهترین خاطره هر دانشجو بخصوص برای سال اولی‌ها سال ورود به دانشگاه است، تصریح کرد:‌ در شرایطی که وزارت علوم با سرپرست اداره می‌شود دانشجویان در سال ورودشان به دانشگاه‌ها با نبود وزیر مواجه می‌شوند و معلوم نیست که در آینده چه کسی به عنوان وزیر آنها معرفی خواهد شد بنابراین شروع فعالیت دانشجویان با خاطره بدی روبرو است.

نمازی با اشاره به اینکه نبود وزیر علوم باعث نوعی بلاتکلیفی برای دانشجویان، روسای دانشگاه‌ها و معاونان این وزارتخانه خواهد شد، گفت: روسای دانشگاه‌ها که باید کارشان را برای یک سال برنامه‌ریزی کنند نمی‌دانند در آینده با چه فردی به عنوان وزیر همکاری خواهند کرد. از طرف دیگر معاونان نیز وضعیت‌شان محکم و استوار نیست و نمی‌دانند که با وزیر آینده هماهنگ خواهند بود یا خیر بنابراین در مجموع وضعیت خوبی بر دانشگاه‌ها و وزارت علوم حاکم نخواهد بود.

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه خوشبختانه آقای دکتر نجفی قبلا وزیر آموزش عالی و آموزش و پرورش بودند و با فضای آموزشی آشنایی کامل دارند و اینکه همچنین سال‌ها رییس سازمان برنامه و بودجه بودند و این به عنوان نقطه قوت ایشان است که با کار بیگانه نیستند بنابراین می‌تواند تا حدودی خلاءها را پر کنند.

وی اظهار کرد: از آقای دکتر نجفی انتظار می‌رود که خود را به عنوان وزیر تلقی کنند و محکم، استوار و مطمئن کارهایشان را برنامه‌ریزی کرده و انجام دهند و برایشان فرقی نکند که وزیر هستند یا سرپرست.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.