سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » روانچی: تمام تحریم ها باید لغو شود...

روانچی: تمام تحریم ها باید لغو شود

چکیده :«مجید تخت روانچی» معاون اروپا و آمریکا وزیر امور خارجه در دیدار با خانم «پاتریسیا آدام» رییس کمیسیون دفاعی مجلس ملی فرانسه که در راس هیاتی به ایران سفر کرده است، راههای گسترش همکاری های دو جانبه میان تهران - پاریس را بررسی کردند....


«مجید تخت روانچی» معاون اروپا و آمریکا وزیر امور خارجه در دیدار با خانم «پاتریسیا آدام» رییس کمیسیون دفاعی مجلس ملی فرانسه که در راس هیاتی به ایران سفر کرده است، راههای گسترش همکاری های دو جانبه میان تهران – پاریس را بررسی کردند.

به گزارش ایرنا، روانچی و خانم آدام همچنین راههای گسترش روابط پارلمانی میان ایران و فرانسه را بررسی کردند.

روانچی همچنین در این دیدار گفت: در صورت وجود اراده سیاسی در کشورهای 1+5 ، جمهوری اسلامی ایران آمادگی کامل دارد تا مذاکرات به نتیجه برسد و توافق جامع میان طرفین امضا شود.

این عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای افزود : انتظار جمهوری اسلامی ایران از کشورهای غربی در این مذاکرات این است که براساس توافقات به عمل آمده و پس از امضای توافق جامع، تمام تحریم ها علیه ایران «لغو» شود.

خانم آدام نیز ضمن تشریح اهداف سفر خود به جمهوری اسلامی ایران و با توجه به ظرفیت های موجود میان دو کشور، خواستار توسعه روابط دوجانبه در همه زمینه ها به ویژه روابط پارلمانی به منظور تبادل نظر بیشتر میان طرفین شد .

در راستای افزایش همکاری پارلمانی طی یک سال گذشته چندین هیأت پارلمانی فرانسه به کشورمان سفر کرده است .

اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه همچنین اعلام کرد رییس کمیسیون دفاعی مجلس ملی فرانسه در ادامه سفر خود با «حسین امیرعبداللهیان» معاون عربی و آفریقایی وزیر امور خارجه دیدار و ضمن بررسی تحولات منطقه نسبت به راه های مقابله با تروریسم به خصوص گروه داعش در عراق و سوریه به تبادل نظر پرداختند .

این مقام پارلمان فرانسه همچنین با علاء الدین بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نیز دیدار و گفت و گو کرد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.