سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » جهانگیری: کارگران بیشترین آسیب را در دوران رکود اقتصادی متحمل شدند...

جهانگیری: کارگران بیشترین آسیب را در دوران رکود اقتصادی متحمل شدند

چکیده :معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه طبقات ضعیف جامعه و بخصوص کارگران بیشترین آسیب را در دوران رکود اقتصادی متحمل شدند، گفت: امیدوارم با برنامه ریزی و سیاست گذاریهای دولت شاهد بازگشت رونق به اقتصاد کشور باشیم و کارگران بتوانند دوران تلخ و سخت رکود را فراموش کنند....


معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه طبقات ضعیف جامعه و بخصوص کارگران بیشترین آسیب را در دوران رکود اقتصادی متحمل شدند، گفت: امیدوارم با برنامه ریزی و سیاست گذاریهای دولت شاهد بازگشت رونق به اقتصاد کشور باشیم و کارگران بتوانند دوران تلخ و سخت رکود را فراموش کنند.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، اسحاق جهانگیری صبح امروز(دوشنبه) در دیدار علیرضا محجوب رییس فراکسیون کارگری مجلس و دبیرکل خانه کارگر و جمعی از اعضا و مدیران خانه کارگر، کارگران را از زحمت کش ترین اقشار جامعه و خروج از شرایط رکود را یکی از برنامه های جدی دولت دانست.

معاون اول رییس جمهوری با اشاره به لایحه ای که برای خروج از رکود در اختیار مجلس شورای اسلامی قرار گرفته، اظهار امیدواری کرد نمایندگان مجلس با نظر مثبت این لایحه را به تصویب برسانند تا دولت بتواند به برنامه های خود برای خروج از رکود اقتصادی جامه عمل بپوشاند.

جهانگیری با بیان اینکه مجموعه ای از مصوبات برای خروج از رکود در دولت به تصویب رسیده و به دستگاه های اجرایی ابلاغ شده است، گفت: علاوه بر اینها، اخیراً سیاست های جدیدی نیز تدوین شده و از دستگاه های اجرایی خواسته شده در حوزه وظایف خود با رعایت و اجرای این سیاست های زمینه خروج از رکود و رونق اقتصادی را فراهم کنند.

معاون اول رییس جمهوری همچنین با اشاره به برنامه های نظام بانکی کشور برای افزایش توان تسهیلات دهی بانکها افزود: قرار است امسال 280 هزار میلیارد تومان بعنوان تسهیلات پرداخت شود و در این زمینه تامین سرمایه در گردش کارخانه ها و واحدهای تولیدی در اولویت قرار گرفته تا ضمن صیانت از فرصت های شغلی موجود، شاهد افزایش میزان تولید کشور و به دنبال آن کاهش تورم وشادابی و نشاط در اقتصاد کشور باشیم.

جهانگیری از طرح تحول سلامت و امنیت غذایی بعنوان بخشی از اقدامات دولت با استفاده از منابع طرح حاصله از طرح هدفمندی یاد کرد و گفت: روز گذشته نیز در جلسه هیات دولت 5200 میلیارد تومان از محل درآمدهای اجرای طرح هدفمندسازی یارانه ها به بخش تولید اختصاص یافت که امیدواریم با حمایت های دولت و حضور بیش از پیش فعالان اقتصادی کشور به سرعت به سمت رونق اقتصادی پیش رود.

جهانگیری همچنین به موضوع مبارزه با مفاسد اقتصادی و رویکرد دولت تدبیر وامید برای جلوگیری از بروز فساد اشاره کرد و گفت: فساد اقتصادی سمی مهلک است که گریبانگیر اقتصاد کشور شده و باور داریم که هرجا فساد وجود داشته باشد، عدالت، حق و انصاف را نابود کرده و باعث بروز فقر در جامعه می شود.

معاون اول رییس جمهور افزود: فساد اقتصادی باعث بر باد رفتن منابع کشور می شود و کسانی که می خواهند فعالیت اقتصادی سالم داشته باشند با دیدن زد و بندها، مأیوس می شوند و این مسائل برای جمهوری اسلامی ایران که کشوری دینی و اخلاقی است زیبنده نیست.

جهانگیری با تاکید براینکه باید عزمی جدی در مبارزه با مفاسد اقتصادی در تمام کشور شکل گیرد گفت: مقابله با فساد باید تبدیل به یک فرهنگ عمومی شود وکسی نباید به سادگی از کنار این مسئله عبور کند.

وی افزود: باید همه ملت ومسئولان نسبت به موضوع فساد حساسیت داشته باشند و باید عزمی ملی و اراده ای جمعی در این زمینه شکل گیرد تا از بروز تخلفات و فساد جلوگیری شود.

در این جلسه علیرضا محجوب رئیس فراکسیون کارگری مجلس و دبیرکل خانه کارگر نیز با قدردانی از اقدامات بزرگ و سازنده دولت تدبیر و امید در سیاست خارجی و گام های موثر در رفع تنش های داخلی، برای دولت آرزوی موفقیت کرد.

دبیرکل خانه کارگر با بیان اینکه دولت تدبیر و امید مسیر درست اما دشواری را در پیش گرفته ، خواستار حمایت های هرچه بیشتر دولت از جامعه کارگری و تقویت این قشر زحمتکش شد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.