سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

افزایش 70 درصدی قیمت کتاب درسی

چکیده :قیمت کتاب های درسی سال تحصیلی 94-93 به طور میانگین 70 درصد افزایش یافته است. میانگین قیمت کتاب ها از 30 هزار ریال بالاتر نیست....


و رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: قیمت کتاب های درسی سال تحصیلی 94-93 به طور میانگین 70 درصد افزایش یافته است.

محی الدین بهرام محمدیان در گفت و گو با ایرنا افزود: سال گذشته این افزایش قیمت بین 30 تا 40 درصد بود که امسال به دلیل بالارفتن قیمت ارز و به دنبال آن قیمت کاغذ، شاهد این تغییرات بوده ایم.

معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: همچنین با توجه به اینکه برخی کتاب ها در پایه های چهارم، هفتم و هشتم همراه با سی دی و نرم افزار آموزشی ارایه شده است، این افزایش قیمت از 70 درصد نیز بالاتر رفته است.

محمدیان افزود: دولت همانند سال های قبل یارانه را برای کتاب های درسی اختصاص داده اما از آنجا که نرخ ارز آزاد شده، این مساله بر بالا رفتن قیمت کاغذ و به دنبال آن کتاب ها نیز تاثیرگذار بوده است.

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه میانگین قیمت کتاب ها از 30 هزار ریال بالاتر نیست، تصریح کرد: شبکه توزیع کتاب های درسی برای دوره اول و دوم متوسطه از طریق کتابفروشی ها از 15 شهریور ماه کار خود را آغاز کرده است و کتاب های دوره ابتدایی نیز در مدارس تحویل دانش آموزان می شود.

محمدیان زمان تحویل کتاب های درسی پایه اول ابتدایی را همزمان با برگزاری جشن شکوفه ها عنوان کرد و گفت: در روزهای اول مهر نیز کتاب های درسی سایر پایه ها از جمله فنی و حرفه ای و کار دانش نیز در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.

وی یادآورشد: در سال تحصیلی جدید 964 عنوان کتاب در شمارگان 125 میلیون نسخه به دانش آموزان تحویل می شود که 90 عنوان از این کتاب های درسی همراه با سی دی و نرم افزار آموزشی است.

رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: واحد ارزشیابی و پی گیری و رسیدگی به شکایات نیز فعالیت خود را آغاز کرده تا هر گونه تخلف در شبکه توزیع کتاب های درسی در سراسر کشور را رصد و پی گیری کند.

معاون وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: با چاپخانه هایی که کتاب های درسی با کیفیت بالا تولید نکنند برخورد خواهیم کرد.

محمدیان افزود: البته باید در نظر داشت که کتاب های درسی به دلیل قطع بزرگ و استفاده نادرست دانش آموزان زودتر فرسوده می شوند که در این رابطه نیز باید فرهنگسازی صورت گیرد تا بچه ها از این یار مهربان به درستی نگهداری کننندDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.